Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość automatycznie

Do tych co mają automaty do pieczenie chleba

Polecane posty

Gość automatycznie

co robicie, żeby po upieczeniu chleba bezboleśnie wyjąc te mieszadła. Ja zawsze wyrwię takie wielgachne dziury. Smarowanie tłuszczem przed pieczeniem nie pomaga, czasem mieszadła wyjdą razem z chlebem a czasem zostają w formie no i robią dziury na pół chleba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma tu takich co pieką chle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fder
moze wyjmij jak jest ciasto nie upieczone tylko zrobione bo pozniej to raczej bez dzior nie wyjdzie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość automatycznie
genialne :) na to bym nie wpadła, masz rację, muszę upilnować moment kiedy ciasto bedzie już wyrobione, zanim zacznie rosnąć i po prostu usunę mieszadła :) ciasto zawsze jest zwarte i gęste, więc nie powinno być z tym problemu. Dzięki, napiszę jak się udało, bo dzisiaj bedę piec słodki chlebek cynamonowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111111111111
a ja myśłę,ze jak bęziesz wyjmowala z surowego ciasta to ci się zapadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111111111111
aaa... zanim zacznie rosnąć-źle przeczytalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość automatycznie
zobaczymy, dzisiaj poeksperymentuję bo te wielgachne dziury w chlebie psuja cały efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmniejsz ilość płynów a jak czasami sie zdarzy to przekrój na pół i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość automatycznie
zmniejszyć ilość płynów? mam dolać mniej wody czy mleka niz jest w przepisie? robiłaś tak? udało sie ciasto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m-a-ga
ja wyjmuję mieszadła zaraz po tym jak skończy mieszanie drugi raz. Jak zapomnę i wyciągam hakiem z upieczonego chlebka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wyjmuje mieszadła jak maszyna ostatni raz wymiesza ciasto to zależy na jakim programie raz miesza dwa razy a raz trzy .Trzeba zobaczyć w instrukcj i w chlebie są mniejsze dziury staram się tego pilnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wyjmuję tuż przed pieczeniem, czyli jak jest ok 1 godz do końca albo jak piekę na 2-ce-szybkie pieczenie - to wyjmuję jak skończy mieszać bo w tym programie już potem nie miesza. Ostatnio wogóle piekę chleb na 2 ce, nie zdąży się zapaść i ma górkę- jak sklepowy chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggiii
Cześć dajcie jakieś przepisiki na chlebek który pieczecie i wychodzi Wam dobry. Ja piekłam już parę razy w nowo zakupionym automacie i chleb jest taki sobie - żadna rewelacja, moze mam kiepskie przepisy... Będę wdzięczna za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolliee
Ja chleb wyrabiam w maszynie a piekę w piekarniku i jest rewelacyjny. A jaki to chlebek cynamonowy, Też zamierzam dziś chlebek upieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosita
jeżeli wyjmować to od razu po drugim mieszaniu. Ja mam na dwa mieszadła i nie wyciągam bo jak wyjmuję chleb to wychodzą z nim, wtedy tylko haczykiem i dziurki są malutkie. Jak miałam na jedno mieszadło to zawsze wyciągałam bo chleb wyrzucałam z blaszki a mieszadło zostawało i dziura była wielachna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggiii
Podzielcie się swoimi sprawdzonymi przepisami na chlebek z automatu - będę wdzieczna - bo mi nie wychodzi za dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki sok
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konraduś
ja też chętnie skorzystałbym z przepiskików na chlebek - tych sprawdzonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość et65
prosze o jakies dobre sprawdzone przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bakusia
Witam :) Ja najczesciej robie chlebek z nastepujacych skladnikow: 320 ml zimnej wody,2 lyzki oleju,pol duzej miarki soli (chodzi o miarke dolaczona do automatu) 2 miarki granulowanego,odtluszczonego mleka w proszku,pol miarki cukru.To wszystko laduje w formie. Osobno,w misce wagi mieszam: 100 g maki pelnoziarnistej pszennej albo razowej,30 g otrebow pszennych-to uzupelniam zwykla pszenna maka (uzywam maki typu 650).Maki pszennej dosypuje tyle,zeby waga wskazala 605 g. Do tego dodaje ze 3 lyzki ziaren slonecznika,lyzke albo dwie siemienia lnianego i poltorej malej miarki drozdzy Oetkera.To wszystko mieszam i wsypuje do formy.Uzywam podstawowego programu,mniej wiecej w polowie cyklu smaruje powierzchnie chlebka jajkiem i posypuje makiem. Chlebek pyszny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze robię z przepisów podanych w instrukcji obsługi i musze powiedzieć ze czy ciepłe czy zimne, pieczywo zawsze wychodzi bezproblemowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×