Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ja.25.

NIEMOWLĘ - ile rosną Wasze dzieciątka na miesiąc albo ile urosły od urodzenia.

Polecane posty

Wszędzie trąbią, że dziecko rośnie ok. 1-2cm na miesiąc. Mówi sie też, że jest to trochę zależne od tego jak wysocy są rodzice. Ale czy wzrost rodziców może mieć wpływ na tempo wzrostu dziecka? Może mieć wpływ na to czy dziecko będzie wysokie czy niskie w przyszłości, ale na tempo wzrostu:o I teraz drogie mamy chciałam Was zapytać jak to jest u Was. Nie pytam o to ile dziecko ma w danym miesiącu, bo sie jak najbardziej może różnić, chociażby dlatego, że z różną miarą dzieci startują. Ale... mój syn ma 4 miesiące i 12 dni. Startował z 59cm a 3 dni temu mierzony u lekarza miał 74cm! To jest 15cm w ciągu 4,5miesiąca! czyli średnio prawie 4cm na miesiąc. Nie za szybko:o?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie karzcie mi zakładać kolejnego topiku tylko z bardziej chwytającym tytułem, żeby komuś się chciało wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tośka24
Mój Synek ma 3 i pół miesiąca i z 57cm zrobiło się 63cm - a co mówi lekarz i jak to się ma do wagi i jak go karmisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie nie znam ale na zdrowy chlopski rozum to nie lekarz ani nikt inny decyduje ile dziecko moze urosnac;) widac tyle to jest dla niego norma:) przeciez nie mozna tego zahamowac;) tak samo z wychodzeniem zebow;) jedne dzieci maja zeby szybciej, inne wolniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tośka: Karmię go sztucznie prawie od początku. A właściwie nie prawie bo miałam cesarkę więc położne od razu go dokarmiły. Ale to akurat nie ważne bo ja i tak karmiłabym butelką - taki mój wybór. fajna madchen: ja wiem, że to nie lekarz decyduje ile ma dziecko rosnąć i moja tez powtarza, że widocznie tak ma (no i, że rodzice wysocy:o), ale ja się zastanawiam czy taki szybki wzrost ni będzie miał wpływu na kości i stawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wadze przybywał przez pierwsze dwa miesiące po jakieś 1,3 kg i następne dwa miesiące po 1,2 kg. Także bardzo proporcjonalnie. Wiem, że 8,7 kg przy 4,5 miesiącach może się wydawać dużo, ale przez to, że jest dłuuuuugi to nie jest pulpetem takim totalnym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm widzę, że mamy nie lubią normalnych tematów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony krasnoludek
Moja Mała miała 53 cm i 3150g, teraz ma 60 cm a ma już 3 miesiące, waży 6200g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja:-) ja lubie noarmelna tematy:-) Moja Matylda ma 5 m-cy(dzis wlasnie konczy).I tez rosni ebardzo szybko! Urodzila sie majac 58 cm, a jakies dwa tyg. temu miala 76 cm!!!Wysoka jest, ze hej! Mnie to jakos nie niepokoi szczegolnie, po prostu taka Jej uroda:-) Czytalam, ze wzrost rodzicow ma duzo do znaczenia.My akurat jestesmy z tych wysokich:-)Ale...nie najwyzszych:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mamy podobnie. Skoro Ciebie to nie niepokoi to ja też się uspokoję:) Ale mamy wysokie dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może po prostu
nie lubią Ciebie :P i twoich głupich wywodów :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu głupich? :P To źle, że chcę się dowiedzieć jak jest u innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Zuzia jutro konczy 6 miesiecy a mierzona miesiac temu miala 74 cm,od porodu urosla juz 18 cm!!!!!jest baaardzo dluga jak na ten wiek ale za to tez bardzo szczuplutka,lekarz mowi ze to po nas...centylowo jest grubo ponad norme,ale lekarz mowi ze jej idzie w dlugosc a nie w szerokosc...nie w boczki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18cm w pół roku:) Spoko to przestaję się martwić. Choć jak mój synek będzie rósł tak jak rośnie to jak będzie miał pół roku będzie miał 79cm!:) - ale startował pewnie z wyższą miarą co Zuzia więc rosną prawie tak samo. Denerwuje mnie tylko to, że jak mówię/piszę, że waży 8,7kg to mówią, że bardzo gruby (a on nie jest gruby:D ). Znalazł się nawet ktoś \"inteligentny\" na kafe (i dziwo podobno też matka), która nazwała go upasionym sztucznym gównem - ale pozostawię to bez komentarza:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 24 mysle ze nie masz powodu do zmartwien,moj synek ma 3 m-ce i 4 dni, ale podaje jak byl w 12 tyg. na badaniu przed szczepieniem to mial 66 cm , a startowal z 57, czyli wg siatki centylowej jest na gornej granicy, a z waga jest ponizej przecietnej, poniewaz wazy 5680, wiec jest prawie na dwoch skrajnych biegunach patrzac na siatke wzrostu i wagi, a pediatra powiedziala , ze rozwija sie b. dobrze. Mysle ze jesli nie dzieje sie naprawde nic zlego, nie dopatrujmy sie czegos czego nie ma, czyli jakis nieprawidlowosci w rozwoju, choc zawsze z ciekawosci mozemy porownac jak to wyglada u innych niemowlakow. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj ma;y mia; 52/54 cm przy porodzie a teraz ma niepelne 4 mce i ok 69cm wiec mysle ze nie masz sie czym martwic z reszta id tego sa siatki centylowe by spr czy dziecko nie odbiega za mocno od normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja coreczka urosla 20 cm w 3 miesiace:) Nosila rozmiar 50 a teraz nosi 74:) Tez sie zastanawialam czy nie za szybko, ale skoro miesci sie w granicach..........:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagmarka, ale mierzy 74 cm , czy nosi takie ubranka, poniewaz co firma to szyja rozne wielosci na dane rozmiary, moj synek nosi jednej firmy juz na 74, a innej na 68 sa jeszcze za duze, a kurteczke nosi, ktora ma na metce 18 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mój Miki też startował z 59 cm teraz................. ludzie mnie zaczepiają i pytają czemu nie chodzi bo ma 80 cm i skończone tylko 7 miesięcy, waży normalnie jak dziecko w jego wieku jest na środku siatki centylowej ale wzrost, sporo ponad. Nie martwimy się tym specjalnie bo ja roslam podobnie w jego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia-lila
moja malenka urodzila sie ze wzrostem 56 Teraz ma 4,5 ms i ma 76 cm wiec ona to dopoiero jest wysoka Wazy tez swoje 7,5 kg na szcescie dla maminiych ramion juz mniej przybiera Pediatra na ostatniej wizycie nie zmarwtil sie jej wzrostem:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meaculpa
wlasnie takich informacji szukałam, bo juz myslalam, ze mam 'małego' stworka w domu, Synek, jak sie urodzil miał tylko 49cm! i wazyl az 3890, teraz ma prawie 5miesiecy i wazy 8800, i ma 71cm, urósl mi w te 5miesiecy 22cm, wiec martwie sie czy wszystko dobrze z jego koscmi i kregoslupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maartula
Zas moja córcia urodziła się z waga 3220 g 51 cm dziś prawie 2 pełnie miesiące mierzy 60 cm i ma 5900 wagi. Ale widzę że nie tylko moja córcia tak szybko rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko, mój syn rósł
tak jak Twoje dziecko. Urodził się mając 53 cm, a mając 11 tygodni miał 64 cm. Corka też rośnie w oczach dosłownie. Jednak rodzina mojego męża to b. wysocy ludzie. Moj mąż ma 186 cm i wśród mężczyzn w rodzinie męża jest najniższy.... Co do jakichś "nieprawidłowości". Mój syn w związku z tak dynamicznym wzrostem późno siedział i siadał, ale z chodzeniem nie było problemu. Samodzielnie chodził mając 14,5 miesiąca. Z problemów innych to jesteśmy pod opieką ortopedy ze względu na tendencję do koślawienia stóp. Myślę, że tu obciążenie robi swoje. Mój syn ma 4 lata i 117 cm wzrostu obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moja urodziła się
54 cm i 3650 gr za tydzień kończy 5 msc i ma 6500 gr i ponad 70 cm ( nie wiem ile dokładnie bo była mierzona msc temu i miała 70 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 miesiace po porodzie
moja mala gdy miala 11 tyg mierzyla 64cm a wazyla 6,500 startowala z waga 3,450 i wzrostem 57 tez wydaje mi sie ze bardzo szybko rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 miesiace po porodzie
a i nosi ciuszki 68 bo 62 sa juz za male

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem taaak
moja corka jak sie urodzila miala "niby 49cm" a po 6 tyg na szczepieniu nagle 54cm dlatego uwazam ze zle ja zmierzyli bo takiego szkraba nie da sie dokladnie zmierzyc po porodzie a ja nie wierze ze przez 6 tyg urosla 5cm to nierealne.Dla mnie nie wazne ile wazy czy mierzy bo to moje kochane malenstwo i najwazniejsze ze zdrowe:) zauwazylam taka tendecje chwalenia sie waga i wzrostem jakby to bylo najwazniejsze:) pozdrawiam niech sie dzieci zdrowo chowaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×