Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ja.25.

NIEMOWLĘ - ile rosną Wasze dzieciątka na miesiąc albo ile urosły od urodzenia.

Polecane posty

Mój maluch urodził się 3680 i 59 cm, teraz ma 8 miesięcy i waży 9500 i ma 76 cm. Duży chłopak, ale taka jego natura. Myślę, że geny mają duże znaczenie- jego tatuś też był takim bobasem a jak zaczął chodzić zrobił się szczupły pająk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój miał 2 miesiące to nosił ciuszki niektóre przewidziane na 12m :/ więc rozmiarówką nie ma się co przejmować :) miał wtedy 69cm startował z 58cm więc 11cm w dwa miesiące ale on od początku długaśny był teraz ma 14 miesięcy i ma ponad 80cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana.be
większość z Was pisze, że dzieci wysokie po rodzicach..to ja już nie wiem co mam myśleć o moim synku, bo ja mam 162cm, mąż tylko 172cm..z obu stron rodzina niska, a "mały" ma 7 tygodni i z 56cm po porodzie zrobiło się 66cm..w przyszłym tygodniu idziemy do lekarza, który mam nadzieje powie, że wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam takie pytanie: moja córeczka ma 6,5 miesiąca. Urodziła się ważąc 2,5kg i mając 52cm długości. Na szczepieniu tuż po skończeniu 6 miesięcy ważyła 7600g (czyli potroiła wagę urodzeniową) i mierzyła 68cm. Ledwie miesiąc wcześniej mierzyła tylko 64cm, czyli urosła aż o 4cm od ostatniego pomiaru (wiedzieliśmy, że miała skok, bo ciągle była głodna i z dnia na dzień ciuszki stały się za małe, ale nie sądziliśmy, że aż tak skoczyła!). Moje pytanie brzmi: czy ten za szybki wzrost kości może powodować u niej ból nóżek? Zasypiając nocą w łóżeczku strasznie pociera nóżkami o siebie lub szczebelki i się wierc**przez dobrą chwilę i przez to nie może zasnąć. Jeżeli faktycznie bolą ją nóżki to czy jest jakiś sposób na złagodzenie objawów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj syn urodzil sie majac 58 cm teraz ma niespelna 3 miesiace i ma 72 cm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój też ma 72cm, ale wczoraj skończył.... 11 miesięcy. Po urodzeniu 52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka urodzila sie miezac 56 cm 3230g, teraz ma 3 miesiace wazy 6,5kg i miezy 68cm... nie martwimy sie tym, poprostu jest zdrowa , tak mowi lekarz. pozdrawiam =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Dominika
Wiem, ze wątek stary ale dopisze swoje ;) moja Zuzia urodziła sie mając 52cm i 3250g a na badaniu przed szczepieniem mając 3 mce i 5 dni mierzyla 70 cm!! I ważyła 6900.. Karmie tylko piersią i jestem w szoku ze przez 3 mce urosła aż 18 cm ;) jest szczuplutka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Dominika
Dodam jeszcze tylko ze ja mam jedynie 162 cm wzrostu a mąż 182 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja może trochę z innej beczki. Mój syn przy urodzeniu niby miał 55cm. Ale przez 5 tygodni nosił ubrania na 56, w 62 na początku mógł popływać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja może trochę z innej beczki. Mój syn przy urodzeniu niby miał 55cm. Ale przez 5 tygodni nosił ubrania na 56, w 62 na początku mógł popływać. Gdy miał 6 tygodni mierzył 50 cm i widziałam jak pielęgniarka go mierzyła! Za następny miesiąc 52, teraz 4,5 miesiąca i 60cm przy wadze 6400. Czy możliwe że położne aż tak się pomyliły? Bo wychodzi na to że nie miał nawet 50cm a one wpisały 55...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja może trochę z innej beczki. Mój syn przy urodzeniu niby miał 55cm. Ale przez 5 tygodni nosił ubrania na 56, w 62 na początku mógł popływać. Gdy miał 6 tygodni mierzył 50 cm i widziałam jak pielęgniarka go mierzyła! Za następny miesiąc 52, teraz 4,5 miesiąca i 60cm przy wadze 6400. Czy możliwe że położne aż tak się pomyliły? Bo wychodzi na to że nie miał nawet 50cm a one wpisały 55...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie powinny sie pomylić ale to tylko ludzie i jak każdy człowiek myła sie czasem... Z tego co piszesz to ostatni pomiar jest zbliżony do moich chłopaków w tym wieku... Bliźniaki urodzili sie 47 i 49 cm 2560g i 2670g w okolicach 4 miesiąca mieli 62-63 cm i po ok 7 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim błędem w mierzeniu noworodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się spotkałam. Moja córkę wyliczyli po porodzie na 54 cm a 2 tygodnie później pielęgniarka ja mierzyla i wyszło 51,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn urodzil sie z waga 3750 i 55 cm. Teraz ma 3 m-ce i wazy 7 kg, 66 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To u nas 15 cm w 3 miesiące, przy urodzeniu 54, teraz 69, do 3 miesiąca brakuje dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ee.moja mala startowala z 57 cm ma 3 miesiace i tydzien i ma juz 74 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w przychodni nie mierza niemowlakow. Mon syn ma ponad 13 miesiecy i nigdy nie byl zmierzony. Tylko przy urodzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bartuś urodził się 3200 i 56 cm. Po dwóch miesiącach ma 6100 i 66 cm. W 8 tygodni urósł 10 cm. Każde dziecko jest inne i każde ma inne potrzeby. Pomiar był kontrolowany na wizytach pertonażowych przez jedną osobę więc raczej bez błędu. Ale koleżance mierzyli córeczkę najpierw w pieluszce a przed szxzepieniem bez i wyszło na to że "zmalała";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wzrost

Mój urodził się 50 cm i 2570 . Teraz ma 2 miesiące i około 62 cm i 5 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×