Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maluśka9001

NIP

Polecane posty

Gość maluśka9001

Witam, Zakładam swoją działalnosc gospodarczą i jest dla mnie jedna nie zrozumiała rzecz - NIP. Po uzyskaniu REGON nastepnym krokiem jest złozenie w US formularza NIP-1 w celu uzyskania numeru indentyfikacyjnego, czy jeśli pracowałam wczesniej a co za tym idzie mam juz NIP (prywatny) muszę skladac wniosek NIP-1 czy aktualizacje? I czy zakladajac konto w banku moge wpisac ten NIP który juz mam? Czy on ulegnie zmianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Potwór z Loch Ness
Niestety-ten załącznik musisz złozyć. Twój NIP oczywiście się nie zmieni, ale takie są przepisy. Życzę powodzenia w prowadzeniu działalności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Działalność gospodarcza jednoosobowa? Składasz aktualizację (NIP3 chyba) a banku podajesz swój NIP i nim sie bedziesz wszędzie posługiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluśka9001
Czyli spokojnie moge sobie załozyc konto firmowe podając im NIP który juz mam i w razie co pokazac im decyzje w sprawie nadania numeru? A poźniej złozyc w US wniosek NIP-1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, możesz załozyć sobie konto, a nawet musisz bo do US potrzebujesz juz mieć nr konta. Bo jak nie.. to znowu robisz aktualizację... aha.. i to cholerstwo w US zdrowo kosztuje.. i mnie 170 zł...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Potwór z Loch Ness
170 zł to kosztuje zgłoszenie do VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mea, culpa, mea culpa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak, sorry.. pochrzaniło mi się... Ech.. to sa skutki jak sie nie mysli:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Potwór z Loch Ness
Daj spokój :) Każdy może się pomylić :)Nie myli się tylko ten, co nic nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluśka9001
Wysłałam formularz do banku już, :) ale mam jeszcze jedno pytanie, chciałam sobie zamówić pieczątkę on line i znalazłam stronę http://www.pieczatki24.pl/ tylko ze oni wystawiają fakturę a nie paragon, czy mogę normalnie zapłacić mając samą fakturę w momencie, gdy nie rozpoczęłam jeszcze działalności i czy mogę zapłacić używając konta osobistego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluśka9001
podpowie mi ktos?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluśka9001
halo?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×