Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bugenwilla vera

bugenwilla vera pielęgnacja

Polecane posty

Gość bugenwilla vera

jak to pielęgnować,czy moge w czasie lata trzymac w ogrodzie? Jak zapewnic obfite kwitnienie ? Czy na noc zabierac do domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie trzymać w ogrodzie, jak tylko miną przymrozki. To pnącze z krajów śródziemnomorskich, uwielbia upał i słońce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bugenwilla vera
Cebulko ,w doniczkach ? a co zrobię jak zacznie się piąć po ogrodzeniu? jak pozniej zabiore do domu [na zimę].Nie mam w ogole pojęcia jak o to dbać,pielęgnować. Czyli niebawem wystawić do ogrodu,tak? Czy jesli temp spadnie nocą do 8-10 stopni ,nie zaszkodzi roslince ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To roślina z krajów, gdzie słonko praży. Nic jej nie będzie Wiem, bo mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bugenwilla vera
wybaczcie moje dociekania ale nie chce by jej zaszkodzic:czyli ponawiam : jak potem zabiorę ją dod domu,jesli zacznie się piąć po czyms przez lato ? Czy aktualna temp nocą jej nie zaszkodzi -5-10 stopni ? Czy obficie kwitnie ,choruje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bugenwilla vera
bardzo proszę :) i z gory dziękuję :):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praktycznego nic nie powiem, bo nie mam, mogę poszukac w Googlach, ale to przeciez możesz równie dobrze zrobić sama - miałam przez chwilę, bo przywiozłam sobie szczepke chyba z Grecji - ale nie udalo się :/ Z tym że widze że teraz bardzo latwo ją kupić :) Zdaje się że hodowana w naszym klimacie i w donicy urośnie ci bardziej jako krzew niz pnącze, jak ją będziesz przycinać. Widziałam raz taką na trzy piętra hotelu pomalowanego na biało... Dech zapierała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okszukalam w google
ale jest mało informacji,dlatego tu pytałam.Bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podaj ten link
tak Cebulko,czytałam :) ponownie bardzo dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugenwilla - kwitnąca na parapecie okna lub na tarasie wymaga bardzo troskliwej pielęgnacji i wiele słońca.Bugenwilla ma owalne zaostrzone,błyszczące zielone listki i wypuszcza wąsy metrowej długości.Nie może się sama przyczepiać do podłoża, najlepiej jest przywiązać pędy do okrągłego kabłąka lub szpaleru. Oprócz drobnych jaskrawo-kolorowych kwiatów posiada liście przykwiatowe, które są bardzo wrażliwe, toteż należy unikać w czasie kwitnienia - obracania tej rośliny i nie należy zmieniać jej miejsca. W lecie powinna stać w najcieplejszym , najbardziej słonecznym miejscu, na wolnym powietrzu pod osłoną przed wiatrem i deszczem.W zimie powinna znaleźć się w chłodnym miejscu o temperaturze 10 stopni.W tym czasie opada duża część liści. W lecie podlewamy obficie, w zimie bardzo skąpo.Przy wysokiej temperaturze często spryskujemy, a od kwietnia do sierpnia co tydzień nawozimy. Jesienią, najpóźniej przed wypuszczeniem nowych pędów w lutym, wszystkie pędy skracamy.Młodsze rośliny przesadzamy każdej wiosny, starsze co dwa lata, do świeżej ziemi standardowej, nie używamy za dużych doniczek.Rozmnażanie z sadzonek jest bardzo trudne, ponieważ gleba musi mieć bardzo wysoką temperaturę.Najkorzystniejszym momentem na taki zabieg jest zima, najlepiej w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooo dziękuję
🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×