Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam mało składników

czy z samych pomidorów sos do makaronu będzie zjadliwy?

Polecane posty

Gość mam mało składników

mam papryke w słoiku,pomidory,ketchup,smietane,przyprawy. czy mogę z tego zrobić sos do makaronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz tylko nie dodawaj
keczupu:O Możesz zrobić z samych pomidorów, najpierw obrać ze skóry, rozgnieść, smażyć aż wyparuje woda, potem dodać dużo przypraw, polać makaron a na wierzch posypać tartym serem i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awat
Ale cebulka i czosnek mile widziane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam mało składników
dzięki za rady:) mam cebule i czosnek,:Dnie mam natomiast sera żółtego. mam tylko kawalek fety,ale to chyba nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może być bez sera żółtego, będzie mniej kaloryczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam mało składników
a papryke dawać (taka z zalewy octowej) czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sos z pomidorów jest najlepszy
cebulkę smażysz, możesz dodać czosnku, pomidory sparzyć żeby skórka lepiej odeszła, wkroić na patelnie i dusić aż zrobi się sos, na to pod koniec można mozzarelle dodać, ale potem już nie mieszać, tylko przykryć i poczekać aż ser zmięknie.Polać tym sosem makaron. Albo wrzucić ten sos do makaronu i wymieszać i podawać. Pycha. Ja tego praktycznie nie doprawiam, daje tylko szczyptę cukru do pomidorów, żeby nie były takie kwaskowate, ale to według uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam mało składników
zabieram się w takim razie za sos pomidorowy. miłego dnia pomocne kuchareczki🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulkonurka
i koniecznie bazylia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już pewnie sos zrobiony:) Ja polecam jeszcze oregano - solidnie sypnąć. Papryka w occie jak najbardziej - zakwasi - a to mile widziane. Ja dodaję jeszcze trochę keczupu, poprawia jednak smak:) Ser żółty jak najbardziej, ale jako posypka tuż przed podaniem. Do spagetti najpierw suto sypię na gorący makaron, następnie polewam sosikiem i na sosik jeszcze trochę sypię:), a jako końcowa dekoracja listki bazylii. Sos bologniese (czy jak się to cholerstwo pisze) przed dodaniem składników jak do neapolitańskiego (ten powyżej) smażę na oliwie mięso mielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×