Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość efefeerg

Rodzaje sałaty zielonej- jakie?

Polecane posty

Gość efefeerg

nie znam sie, wiem tylko ze sa rozne rodzaje...ktora najlepsza? jakie sa rodzaje? taka najzwyklejsza to masłowa czy krucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma jednej najlepszej - to kwestia gustu. ja np. wole takie twardsze typu rzymska ... najwazniejsze rzeby byla swieza i zeby miec dobry pomysla na jej podanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma jednej najlepszej, kwestia gustu ;) Ja najbardziej lubię lodową, a z takiej typowej, masłowej, to tylko te wewnętrzne, jasnozielone liście, te gąbczaste z zewnątrz (a niektórzy też je normalnie dają do jedzenia) są moim zdaniem okropne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego
nazywa sie lodowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze to wiedziałam
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbardziej lubię lodową
jest taka chrupka. masłową też lubię - całą jem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje ulubione to: rukola, roszponka, sałata dębolistna, rzymska za lodowa nie przepadam, chociaz i tak jem, bo dobrze wypada w salatkach :),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzępiasta zielona, lollo roso i radiccio. Bardzo lubię rzymską. Natomiast nie cierpię masłowej:( W wielu sklepacj można kupic mieszanki różnych sałat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienormalna kobieta22
jakies dziwne sałaty wymieniacie hmm napiszcie jaki maja smak? i czy sa chrupkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D, no nazwy nie sa polskie, salaty w wiekszosci tez nie :) ale, ok: rukola - silny, aromatyczny, orzechowo-pieprzowy smak - dlatego nie wszystkim smakuje, deliaktnie chrupiaca (nerw) roszponka - neutralny, lekko orzechowy smak, zawiera duzo zelaza sałata dębolistna, salata rzymska - lekko gorzkawa i lekko chrupka :D, radicchio - lekko gorzkawa (gorycz znika po namoczeniu salaty w wodzie), bardzo chrupiaca i dekoracyjna mam nadzieje, ze dobrze napisalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co pytasz
skoro ktoś już opisał w tym linku, który ci dali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×