Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość edek od kredek

założyłem firmę komputerową i chce kupić sprzęt do formy...

Polecane posty

Gość edek od kredek

jelsi kupie , wezme fakture to jak to później z rozliczeniem tego? dostane zwrot kosztów ? jak to jest z odzyskaniem tej kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edek od kredek
do firmy miało byc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiej kasy i jaki sprzet
czlowieku? Jezu, jak mozna byc tak niekonkretnym, nieprzytomnym i porywac sie na wlasna dzialalnosc w branzy, ktora jest tak obstawiona kontaktami???:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edek od kredek
musiałem założyc, bo szef kazał. mam zjecenia na rok i później nastepne. musze weidziec jak to jest z tym, żeby móc kupić komputer i poźniej jak sie z tym rozlicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edek od kredek
i jesli on mi daje zlecenia, to jak to jest, wystawia mi on fakture czy ja jemu? jak sie orientujesz to napisz mi bo kuwa wstyd mi sie ksiegowej pytac ciagle:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiej kasy i jaki sprzet
puszczasz to w koszty, ale jak dokladnie to wiedza ksiegowi. Chyba ze sam sie umiesz dowiedzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wiem za bardzo o co
biega.... czy chodzi ci o amortyzację tego sprzetu? czy może o mozliwość dofinansowania z unii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edek od kredek
amortyzajcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edek od kredek
amortyzację... ja kupuje za wlasną kase , tak/ biore fakture i potem do księgowej i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edek od kredek
wiem, ze tłumok jestem ale kuwa dorosły facet i nie wiem o co biega.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiej kasy i jaki sprzet
fakture wystawia ten, kto swiadczy usluge, czyli Ty Poza tym zaleznie od tego jaka masz forme dzialanosci placi sie w rozny sposob podatek i rozne prawa Ci przysluguja. I doksztalc sie troche w tej ksiegowosci, zebys chociaz wiedzial, czy jestes platnikiem VAT czy nie...:o Na szczescie 1ego kompa to i tak chyba w leasingu nie kupisz - choc chyba sa takie firmy co na male kwoty daja leasing, ale to Ci sie chyba nei oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wiem za bardzo o co
to dużo zalezy, jaką masz działalność- czy ryczałt czy pełna księgowość ....przy ryczałcie nic nie odliczysz jak jesteś na księgach to księgowa ci to wciągnie w koszta, szczegółów nie znam, bo to sprawa księgowego, ale po prostu dzięki temu będziesz mniejszy podatek płacił, bo od przychodów księgowy będzie ci odliczał koszta zakupu kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiej kasy i jaki sprzet
wiec chociaz rozliczenia a tytulu leasingu Ci odpadaja i ew.dlugi wobec leasingodawcy. Dogadaj sie lepiej z ta ksiegowa, bo bez orientacji w ksiegowosci to sie mozesz niezle wpakowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edek od kredek
tak, jestem watowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiej kasy i jaki sprzet
kazda faktura ma okreslone elementy, identyfikujace nabywce, sprzedawce, przedmiot sprzedazy...znajdziesz w googlach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edek od kredek
wiem, ze będzie to podatek liniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wiem za bardzo o co
jak jesteś vatowcem to jeszcze dochodzi kwestia rozliczenia vatu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiej kasy i jaki sprzet
http://www.podatki.egospodarka.pl/20582,Podatek-liniowy-nie-dla-wszystkich,1,65,1.html i zwroc uwage na to: "Z podatku liniowego mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy prowadzący działalność w formie spółek nie mających osobowości prawnej jak i ci, którzy prowadzą ją na własne nazwisko (m.in. w formie samozatrudnienia). Warunkiem jednak jest, aby nie uzyskać przychodów z prowadzonej działalności z czynności świadczonych na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy, które odpowiadają czynnościom wykonywanym przez podatnika (lub jednego ze wspólników spółki) w ramach stosunku pracy lub spółdzielczego stosunku pracy. Przedsiębiorca chcąc skorzystać z opodatkowania podatkiem liniowym w okresie dwóch lat nie może bowiem świadczyć czynności na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edek od kredek
wiem, akurat o tym mowila ksiegowa... ale ja nie tylko dl a1 firmy ale dla kilku innych. takie prawo niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiej kasy i jaki sprzet
poszukaj w googlach czy np.mozna puscic koszt uslugi ksiegowej w koszty? moze lepiej zaplacic tej ksiegowej pare stow a nie sie meczyc z tym samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wardorix
branie sprzętu w leasing to doskonały sposób na tzw. "ruszenie z kopyta". W moim przypadku okazał się to i-leasing od platformafinansowa.pl i bylem bardzo zadowolony ;) Poczytaj o nich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teruno
To prawda wardorix. Sprawdziłem sobie teraz ofertę o której piszesz i na pierwszy rzut oka Platforma Finansowa wydaje się spoko. Tak z ciekawości to jakie warunki muszę spełniać bym dostał od nich leasing oraz jaki jest minimalny wkład własny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×