Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szukanie dziury w całym

Kafe - nasz świat równoległy

Polecane posty

Ten podmiot liryczny też był chyba rozsądny - typowo po ludzku: Szukam cię, a gdy cię widzę udaję, że cię nie widzę. Kocham cię a gdy cię spotkam udaję, że cię nie kocham. Zginę przez ciebie nim zginę krzyknę, że ginę przypadkiem... Tetmajer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli są tacy co rozumieją, o co w tym wszystkim chodzi, to nie wykorzystują tego w praktyce. Wszak to niepoprawni i nieżyciowi romantycy.... Jakikolwiek by nie był: - zimny jak ryba - uparty po baraniemu - rozkojarzony na bliźniacze strony - niewinny niczym panna czy niefortunnie ważący decyzje...... .... zawsze wydaje mu się, że jest panem sytuacjiw dżungli przeznaczenia Tylko wrażenie ulegania nieokreślonemu pozwala trzymać pion. Nikt nie lubi ulegać. http://www.youtube.com/watch?v=_gvFS0jUxaw&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdą jest to, że wiele utworów literackich i innych dzieł sztuki zrodziło się w wyniku ucieczki autora przed bólem istnienia, niespełnianej miłości, zawiedzionych nadziei itd... Np. poeci romantyzmu. Co prawda oni zwykle umierali młodo, więc trochę krócej cierpieli, ale po co ja to piszę? Bo chyba nie w celu podnoszącym na duchu? :) W każdym razie podobnie było w przypadku Johna Keatsa. (Zdaje się, ze dzisiaj temat podąża niezbyt optymistyczną ścieżką, czy może tylko jaj mam takie wrażenie?) Litości — zmiłowania — miłości! — tak, właśnie Miłości — miłosiernej, takiej, co nie mami, Nie zna, co to wahania, wątpliwości, waśnie, Szczera, jawna, widzialna — a nic jej nie splami! O, bądź moja bez reszty — cała — cała należ Do mnie! Całą postacią, urokiem, słodyczą Ust całowanych, dłońmi, cudem oczu — ależ Nie przecz! — tej piersi bielą ciepłą i dziewiczą, Całą sobą — swą duszą — zmiłuj się, bo pali Mnie pragnienie — a jeśli zatrzymasz choć atom, Umrę; albo żyć będę w tej niewoli dalej, Lecz zapomnę, przybity poniesioną stratą, Po co żyję — umysłu podniebienie straci Zmysł smaku, a ambicja wzrokiem to przypłaci Keats

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyż nie szkoda stracić takiego świata? Zawarte między skrajnościami atrakcyjne, warte dotykania wszystkimi zmysłami.... obrazy przyszłości oparte na podobnych doświadczeniach przeszłości.... wzmnocnione aurą niepowtrazalności i intensywności do utraty tchu.... Nie można do tego dopuścić.... http://www.youtube.com/watch?v=tAQhq1cTdjc&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak zawsze świat kończy się dla każdego z osobna. Pojedyncze, rozsiane historie, tworzą rozległe łany ludzkiego szczęścia i osobistych dramatów... Jaka jest TWOJA historia? Czy da się tak napisać, aby była zrozumiana? Nie, nie pisz, zapytaj sama siebie. Tylko w ten sposób można dowiedzieć się, czego tak naprawdę pragniemy od życia.... Nikt tego nie zrobi za nas, dla nas. ************************************* http://www.youtube.com/watch?v=TYaLbqBY-58 **************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla tych postrzegających świat bez dodatków jest prościej. Ale czy to nie przypomina uboższej wersji obiadu? Z pominięciem aperitifu w oczekiwaniu na więcej przyjemności, bez przystawek dla rozbudzenia zmysłów i wreszcie opuszczenie dania głównego i ....sięgnięcie wprost po deser? http://www.youtube.com/watch?v=1XjujaVpWlU&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukanie, Tzw. respekt za te pokazy slajdów (szczególnie dwa pierwsze, a najbardziej drugi - bardzo ładne) i komentarze do nich. Chyba nie wiem, czy mogłabym coś dodać (chociaż - już tradycyjnie - chętnie bym to zrobiła) :) PS. wiem, że nadużywam słowa "chyba" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nefry, ja już przy tym się raz rozklejałam, jak masz to daj coś na zmniejszenie tzw. wzruszeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kto postrzega świat bez dodatków Szukanie poetycki mężczyzno;)? Ja chcę z kolei tak wiele... coraz więcej i zachłanniej:) Dzisiaj piłam kawę o 8 rano i moczyłam nogi w rosie:) cudnie:) chcę coraz więcej widzieć wiedzieć 3xW;):D Dzisiaj rozmawiałam z pewną niesamowitą 70 - letnią osobą (taką wiedźmą Nefrytko jak mówisz:) ), która powiedziała mi, że ona ma tyle sił i weny twórczej ponieważ ona chce żyć a nie istnieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×