Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ...stokrotka...

pierwsze starania o dziecko - endometrioza

Polecane posty

Gość ...stokrotka...

Hej Tydzień temu z wyniku Ca125 dowiedziałam się, że mam endometriozę. Pierwsze starania już za nami. Czy któraś z Was też podjęła taką decyzję. Za tydzień wizyta u lekarza to się dowiem, czy się nam udało i czy w ogóle dobrze wybrałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób lekarz stwierdził że masz endometrioze. Podejrzewam (zresztą mój ginekolog też) że mam enometrioze ale gin nie zleciła mi żadnych badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endometrioze stwierdza sie na podstawie laparoskopii. U mnie stwierdzono adenomiozę na podstawie 3 krotnego usg. Laparoskopii nie zrobili,ponieważ u mnie to świństwo jest w macicy.Zaproponowali usunięcie.Nie zgodziłam sie. Teraz jestem na krażku anty.i czuję się bardzo dobrze.Nic nie boli-a to najważniejsze.I okres mam teraz maks 5dni,a nie 12-jak dotychczas:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie tabletni niestety nie pomagają na ten okropny ból. Nieraz ból podbrzusza, a raczej jajników który promieniowach na nogi utrzymywał sie przez 3-4 miesiące. W Polsce będę za jakieś dwa tygodnie i chce iść na USG (robiłam rok temu prywatnie i nic nie \"wyszło\"), może wkońcu będę wiedziała co mi dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...stokrotka...
hej wpierw bylo usg i dolegliwosci jakie mam pozniej lekarz wyslal mnie na badanie krwi ca125 no wszystko razem dalo endometrioze teraz mam wizyte za tydzien to sie dowiem co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm,ja miałam sesarke 15 lat temu i zyłam sobie spokojnie po urodzeniu córki jakies 12 lat,potem zapragnelismy drgie dziecko z mezem,a tu nic,tak przez pół roku.Profesor zaproponował (jako ze nie było żadnych "widocznych" gołym okiem innych przeciwwskazan do zajscia w ciaze)laparoskopie,bo podejrzewał zrosty po cc sprzed lat.Podczas laparoskopii okazało sie za miałam kilka ognisk endometriozy,które usunieto i kilka miesiecy po operacji ciąża,no i efekt to synek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli ze u mnie endometrioza nie dawała zadnych objawow bólowych i chyba mozna na 100 procent ją stwierdzic podczas laparoskopii,ale nie znam sie,u mnie tak było:)pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...stokrotka...
Kasiu C a powiedz mi czy lekarz wpierw zaproponowal ta laparoskopie czy moze tez tabletki? robilas moze ca 125? i czy ten caly zabieg byl bolesny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam wyzej ze mi ogniska endometriozy znalazł i wypalił "przy okazji",bo laparoskopię zleciła w celu usuniecia zrostów po cc sprzed lat.zadnych tabletek nie brałam,bo nie miałam na co.Zgłosiłam sie do profesora po półrocznych bezowocnych staraniach,przebadał mnie,stwierdził ze czynnosciowo jestem cacy,a wiec mamy mechaniczną przeszkode-był pewien ze to zrosty,a to i zrosty i ogniska endometriozy mnie blokowały.Czy Ty juz kiedykolwiek miałas jakąś operacje(zabieg) w jamie brzusznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...stokrotka...
nie, nie mialam z tego co troche poczytalam w necie to jednak sporo sie wybieralo na ten zabieg mam 27 lat i nie mam dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dobrze ze nie miałas,bo czesto jest to \"pamiatka\" po zabiegach.Wiecej Ci nie pomoge,bo nie czuje sie kompetentna.Zycze pomyslnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam właśnie cesarke ponad 3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja też mam endometriozę:( która pojawiła się po porodzie:(:( jeśli chodzi o to choróbsko to wszystko zależy od stadium tej choroby w pewnym momencie podobno lekarze zalecają ciąze bo to paskudztwo podobno może spowodować problemy z zajściem w ciąże. Ja na razie biorę leki i jak samo się nie złuszczy pozostanie interwencja chirurgiczna choć mam nadzieję iż mnie ta wątpliwa przyjemnośc ominie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja też mam endometriozę:( która pojawiła się po porodzie:(:( jeśli chodzi o to choróbsko to wszystko zależy od stadium tej choroby w pewnym momencie podobno lekarze zalecają ciąze bo to paskudztwo podobno może spowodować problemy z zajściem w ciąże. Ja na razie biorę leki i jak samo się nie złuszczy pozostanie interwencja chirurgiczna choć mam nadzieję iż mnie ta wątpliwa przyjemnośc ominie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest tak,że laparoskopia,albo laparotomia(otwieranie brzucha jak przy cc) jest własciwie jedynym sposobem na to,aby w 100%stwierdzić adenomioze lub endomrtriozę.Tyle tylko,ze jakoś ginekolodzy niezbyt chetnie zlecaja to pacjentkom,bo to chyba kosztowny zabieg. Te kobiety,która chca mieć dzieci mają duże parcie i wtedy lekarze nie czekaja i dają skierowania na laparoskopię-bo wiadomo(dziecko,czas-działa na niekorzyść).jednak te,które mają za soba porody są trakotowana po macoszemu,bo lekarze nie widza celowosci tej laparoskopii. Ja męczyłam sie z tymi bólami około 7m-cy i mimo,że w chwili desperacji pojechałam do szpitala,żeby mi zrobili tą cholerną laparoskopie(miała skierowanie od zwykłego ginekologa),to i tak nikt mi nie pomógł.:(:(:(:( Powiedzięli,ze \"po co?\",\"dlaczego odrazu laparoskopia?\"itd... Teraz mam ten krazek i nie odczuwam bóli,ale każda z nas,któa ma postac endometrialna(bolesną),wie o czym mówię.Ból jak po cc-jakbym dotykała właśnie przecieta skórę:(To jest trudne do zniesienia,tym bardziej,że u mnie trwało to przez około 20dni w cyklu:( Nikomu nie zyczę takiego bólu i to w takich ilościach:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...stokrotka...
hej dlatego przez ta chorobe zdecydowalismy sie na dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,ptez słyszałam ze jesli uda sie zajsc w ciążę pomimo endometriozy,to ciąża w sposób naturalny te przypadłosc wylecza,a to dlatego ze nie występują comiesieczne cykle i mini-macice(bo na tym endometrioza polega,brrrr) zanikają,bo nie dostają comiesiecznego kopa hormonów.Wystarczy tez w niezaawansowanym stadium \"uśpić\" endometrize farmakologicznie na 3-4 cykle i w wiekszosci to wystarcza,ale gdy stadium choroby jest bardziej zaawansowane to tworzy sie błedne koło,bo rozwiniete juz dobrze ogniska endometriozy nie dopuszczają do zajscia w ciążę i wtedy konieczna juz jest laparoskopia-innych dróg nie ma:(....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...stokrotka...
a czy któras z Was brała zastrzyki na endometrioze? ja nie za bardzo chcialabym brac tableki anty bo mam po nich plamy i stad wolałabym inny sposób. Tym bardziej ze jak po 5 latach odłożyłam anty to nie mogłam sobie dać rady z cerą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×