Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Morpheuspl

Przerwanie stażu

Polecane posty

Gość Morpheuspl

Witam. Mam takie pytanie, może ktoś będzie umiał mi pomóc. Otóż od 2 miesięcy(a mam na 6) jestem na stażu w pewnej firmie z Biura Pracy. Staż ten to cięzka praca fizyczna. Mam astme od 5 roku życia, a jest to choroba której nigdy sie nie wyleczy. Teraz gdy pracuje właśnie w tej firmie gdzie jest dużo pyłu, kurzu, pleśni itp zacząłem mieć napady kaszlu czy to w dzień czy przez pół nocy. Chciałbym teraz skrócić staż jak najszybciej. Mam dlatego pytanie czy moge iść do biura pracy po takie oświadczenie które wypełni mi mój lekarz prowadzący i oni anulują mi wtedy staż i nie będę musiał ponośić zadnych kosztów?(biuro pracy nie wysłało mnie na żadne badania ani nie płaci za dojazdy na staż) i czy anulują mi staż w momencie wpłynięcia mojego wniosku ? bardzo boje się o moje zdrowie. Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiałeś mieć standardowe badania do pracy przed podjęciem stażu. Krew, mocz, płuca, nie miałeś tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiiiiiiaaia
nie mozna przerwac stazu-na jak dlugo masz umowe-ja ci osobiscie radze isc na chorobowe skoro chorujesz lekarz ci bedzie wystawial u nas laska choruje niby na kregoslup juz 4 miesiace-zus tego nie sprawdza bo to urzad pracy plai i dostajesz 100 procent stazowego a stazu nie przerywasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie że możesz, tylko jesli jest to staz zorganizowany przez Biuro Pracy a nie Urzad Pracy to ja nie wiem jak to ze zwolnieniami i pokryciem kosztów jest. Wiem natomiast , że jeśli jest to z UP staz to na zwolnieniu możesz sobie siedziec i pieniażki dostaniesz i wiem że wtedy tez rozwiązanie stazu nie stanowi problemu. Ale skoro Twoj lekarz wystawi Ci zaswiadczenie, które nie musi byc nawet na specjalnym druku, wystarczy bezpośrednio od lekarza, to w pełni praw możesz ten staż skrócic. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona198205
ciekawe na jakiej podstawie wyslali cie do tej pracy bez badan?? jesli wiedziales czy tam wiedzialas co to za praca to nie musialas akurat tego stazu przyjmowac poza tym jak ja bylam na stazu to poinformowano mnie ze jesli bede chciala zrezygnowac to bez konsekwencji jesli znajde sobie prace natomiast koszty bede musiala pokryc jesli zrezygnuje z innych powodow,choroba,brak ochoty do pracy itp(tak mi te babki powiedzialy) te koszty to byly badania no ale jesli u ciebie ich nie bylo... poza tym najlepiej zapytaj w biurze pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiiiiiiiiiiaaa jak nie mozna przerwac stażu??? Oczywiście że mozna, jesli masz uzasadnione przyczyny!!! Nawet jak masz kurs przygotowujący do stazu to Ci mowią o tym, że jest taka mozliwość z kilku przyczyn UZASADNIONYCH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja w trakcie zrezygnowałam
bo poszłam na studia dzienne.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morpheuspl
Dzieki za tak liczne odpowiedzi tak szybko, nawet sie nie spodziewałem. Nie miałem robionych żadnych badań nbikt mnie nie skierował a nie wiem czy to pracodawca powinien czy Biuro Pracy. Nie wiedziałem że praca będzie w takich warunkach tzn pył kurz pleśń grzyb na ścianach a do tego mam skrzywiony kręgosłup i nie moge dzwigac nic ponad 2 kilo a tam dzwigam ponad 30. Chce przerwac staż tak że pojde do biura pracy po oswiadczenie, ide do lekarza chyba najlepiej do tego od astmy i jeszcze od kregoslupa, wypisza mi ze nie jestem w stanie kontynuowac stazu i zaniose do biura pracy. Mam nadzieje ze nie kaza mi oddawac zadnych pieniedzy i ze za maj dostane wyplate jesli pojde do biura pracy 2 czerwca bo na razie dostalem za kwiecien a nie wiem jak to jest jak skraca sie staż. I mam pytanie jeszcze czy od razu powiedza ze mam anulowany staż czy trzeba czekać i czy moge powiedziec ze to oni popelnili blad nie wysylajac mnie na badania ? Z gory wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvcvsa
idz na chorobowe i juz stazu z Urzedu Pracy nie mozna przerwac tylko jesli sie podejmie prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli zwraca sie tylko
koszty dojazdu i badań a nie kasę, którą dostaje sie za staż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inninis
ludzie jak można zwracać kasę za staż ??!! przecież to są wasze pieniadze za pracę , cięzko zarobione!!! zwraca się za badania ok 50zł ewntualnie dojazdy, w przypadku kolezanki za nic bo podobno nie miała badań, choć trudno mi w to uwierzyć, to jest po prostu niedopusczalne, pracownika nie wolno dopuścic do pracy/stażu bez badań lekarskich, to złamanie kodeksu pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiiiiiiaaia
dokladnie zwraca sie kase za badania i za dojazdy jesli byly i osoba na 3 misiace jest pozbawiona statusu bezrobotnej ale przeciez badania sa norma i to jest umowa miedzy urzedem pracy a pracodawca-to ten pracodawca jakis dziwny? i co to jest Biuro Pracy? idz lepiej na chorobowe -przeciez jestes chora a pieniadze dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morpheuspl
No a druga sprawa jeszcze, mialem mieć staż na magazynie a szef dał mnie na produkcje- cegieł gdzie kompletnie jestem zdziwiony ż etam mnie dał. To wszystko pogarsza tylko moje zdrowie a szef wg mnie złamał umowe bo mialem staz na magazynie i chocby jedna minute kazal mi tam pracowac gdzie indziej niz magazyn to juz zlamal umowe. A po drugie dzwonilem do biura pracy pytalem sie czy da rade przerwac baba sie pytala czy od wczoraj mam astme a ja powiedzialem ze od 5 roku zycia i astma to taka choroba ktora jest nieuleczalna i raz jest dobrze a raz nie. i powiedziala ze da rade trzeba przyjsc po oswiadczenie isc do lekarza pozniej do miejsca pracy i wrocic do biura pracy z tym. Wiec wg mnie nie bedzie jakiegoś problemu a pieniedzy nie zwroce bo nie mialem badań ani nie dawali mi na dojazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to
to BIURO PRACY? Bo się zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morpheuspl
Ja tak mówie na urząd pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiiiiiiaaia
z urzedem pracy sie podpisuje umowe i pracodawca musi napisac jaki zadania bedziesz realizowac wiec jak robiles co innego to jest nie tak tym bardziej musisz to zglosic ale pamietaj ze juz drugi raz na staz nie bedziesz mogl pojsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stażystka87
A ja mam pytanie jak to jest w przypadku gdy chce wyjechać zagranicę?? Czy też muszę oddawać pieniądze?? W UP powiedzieli mi, że muszę im dać umowę z firmą która ma mnie zatrudnić, ale ta firma daje tylko rozliczenie roczne i tyle. Już nie wiem co mam robić. Staż mam do końca sierpnia, a chciałabym za kilka dni wyjechac:/ Pomóżcie. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po prostu umów się z
pracodawcą że kończysz staż i tyle, zwróć ewentualne koszty badań i nikt nie będzie robił ci problemu. Staż można przerwać zawsze. A co do autora topiku, to nie chce mi się wierzyć że nikt nie skierował Cię na badania przed podjęciem stażu. Jest to obowiązkowe przed podjęciem pracy właśnie w celu stwierdzenia ewentualnych przeciwskazań. Jeżeli mogę też coś podpowiedzieć, jeżeli dobrze się wczytałam to możesz przerwać staż z winy pracodawcy-nie wywiązał się z umowy, zmienił plan stażu, musiałeś wykonywać pracę inną niż w umowie. Wtedy nie musisz martwić się o żadny zwrot kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle że w UP powiedzieli mi, że muszę oddać pieniądze jeżeli przerwę staż. Chyba że przyniosę umowe o prace. Poza tym jak to jest- czy jeżeli go przerwę wtedy liczą mi się do CV te miesiące które byłam na stażu, czy nie?? Ja jestem zadowolona ze stażu. Dostałam propozycje przedłużenia i chętnie bym tak zrobiła, ale potrzebne mi są pieniądze. Szkoda, że nie można go zawiesić tylko na kilka miesięcy i później wrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staż można przerwać z uzasadnionej przyczyny. Nie ma możliwości jego zawieszenia na kika dni. Najlepiej po prostu idź na czas wyjazdu na zwolnienie lekarskie. A jeśli jedziesz za granicę do legalnej pracy, to po prostu przdstaw w UP umowę stamtąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażystka777
to wszystko zalezy od urzedu pracy.ja zrezygnowalam ze stazu w zeszlym roku,napisalam podanie, w ktorym zobowiazalam sie dostarczyc nowa umowe o prace ale zadnej nie przynioslam(wyjechalam za granice do pracy i tak tez napisalam w podaniu).zadnych pieniedzy nie zwracalam,nikt sie mnie nie czepial a w tym roku poszlam na kolejny staz,ktory mam zamiar zawiesic i z tego co mi wiadomo to jest to mozliwe,a tym bardziej ze masz solidne wytlumaczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh! Mam identyczny problem! Też mam astmę, też na stażu, tyle że w sądzie. Ktoś by pomyślał \"co ma piernik do wiatraka\"? ano ma! Otóż większość czasu spędzam w sądowym archiwum gdzie aż roi się od kurzu i grzybów (pleśni) która zalega w księgach. A że niektóre pochodzą jeszcze z minionego wieku to są aż zielone. Przez te dwa miesiące stan mojego zdrowia bardzo się pogorszył. Od czterech lat nie miałam ataku astmy, aż do zeszłego tygodnia. Tak mnie przedusiło, że od dziś jestem na zwolnieniu lekarskim :( Panie w urzędzie zgodnie twierdzą, że nie ma możliwości przerwania stażu. Jedyne co mogę zrobić to pójść na zwolnienie lekarskie. Ale z tego co czytam w necie to BZDURY! Umowę z urzędem pracy można rozwiązać tak, jak każdą inną! A co do tych badań! Owszem skierowanie było, tylko nikt mnie nie badał! Lekarz pracy zapytał tylko jak się czuję i czy palę papierosy! WSZYSTKO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkmkmkm
a mnie nikt nie kierował na badania lekarskie, nikt nie pytał o stan zdrowia, nikt nie zwraca mi też za dojazdy choć pisałam podanie a płacę ponad 150 zł....Oto nasza polska biurokracja. Cieszę się tylko że nie studiuję, co niemało kosztuje, bo wtedy byłabym totalnie goła i wesoła ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stachurska24
Regulacje prawne odnośnie stażu zawarte są w: - ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz.U. z 2008r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.); - Rozporządzeniu MGiP w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu oraz przygotowania zawodowego w miejscu pracy (Dz.U. z 2004r. Nr 185, poz. 1912 z późn. zm.); - umowie o organizację stażu zawartej pomiędzy starostą (urzędem pracy) a pracodawcą. Staż ma na celu nabywanie przez bezrobotnego umiejętności praktycznych do wykonywania pracy przez wykonywanie zadań w miejscu pracy bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą. Z tego względu nie można od stażysty wymagać tego, czego można wymagać od pracownika. Staż to pewnego rodzaju okres nauki, w trakcie którego pracodawca powinien opiekować się stażystą w taki sposób by mógł on nauczyć się właściwego wykonywania pracy. Staż nie może być traktowany jako darmowa forma zastępująca zatrudnienie. Dlatego jeżeli stażysta coś robi źle, to pracodawca ma wskazać mu właściwy sposób wykonywania pracy. Opiekun bezrobotnego ma wręcz obowiązek udzielania stażyście wskazówek i pomocy w wypełnianiu powierzonych zadań (par 7 ust. 3 rozporządzenia). Pozbawić możliwości kontynuowania stażu może jedynie starosta (urząd pracy). Może to zrobić na wniosek pracodawcy lub po zasięgnięciu jego opinii jedynie w przypadkach: - nieusprawiedliwionej nieobecności podczas więcej niż jednego dnia pracy, lub - naruszenia podstawowych obowiązków określonych w regulaminie pracy, w szczególności stawienia się do pracy w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, narkotyków lub środków psychotropowych lub ich spożywania na stanowisku pracy. Pracodawca, który bez zgody starosty pozbawi stażystę możliwości kontynuowania stażu jest winny przerwania stażu i powinien zwrócić wszelkie koszty jego organizacji (powinno to wynikać z umowy pomiędzy starostą a pracodawcą). Jeżeli do przerwania stażu dochodzi z winy stażysty, a powodem przerwania nie jest podjęcie zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej to: - stażysta zwraca koszty stażu (nie obejmuje to jednak kwoty należnego stypendium). - traci status bezrobotnego na okres 120, 180 lub 270 dni (w zależności od tego który raz spełnione są przesłanki pozbawienia go statusu określone w art. 33 ust. 4 pkt 3, 7 lub 8 ustawy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżrimin
A co w przypadku rezygnacji ze stażu z winy stażysty (i nie chodzi mi koniecznie o typową winę, po prostu rezygnację z jakiś powodów)? Co wtedy z opinią wydawaną przez pracodawcę? Nie ma jej w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula11111111
czy mogę przerwać staz jeżeli ktoś inny chce mnie wziąść na drugi staż????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krropeczkaaaa
jak mozna zawiesic staz?? np. mam staz ale chce na jakis misiac wyjechac jak go zawisic czy sie da tak zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyskam
Wysokie Mazowieckie, 09.09.2010 r. Jadwiga Kuźmińska ul. Warszawska 33 18-200 Wysokie Mazowieckie Powiatowy Urząd Pracy ul. 1-go Maja 8 18-200 Wysokie Mazowieckie PODANIE Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozwiązanie z dniem 01.12.2010 r. umowy o staż zawartej w dniu 01.07.2010r. Przyczyną rezygnacji jest podjęcie pracy w firmie branży krawieckiej. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku. Z poważaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cikitka90
Witam!! mam taki problem zaczełąm staż 11pozdziernika2010r. staz mialam do 10stycznia2011r. , od 8grudnia 2010r jestem na l4 do 31stycznia 2010r i dostałam pismo z PUP ze pracodawca dn 20grudnia2010 zerwał staż czy mógł to zrobić jak dalej jestem na l4 ?? a PUP mi wysłał juz stypendium za caly miesiac przypuszczalnie ze na nim bede i musiałam zwrocic 300 zl czy to wszystko było zgodne z prawem ? pomożcie !! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×