Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ona nie wie

pelargonie- pytanie

Polecane posty

Gość ona nie wie

dostałam w prezencie przesadzilam z tych małych doniczek a pytanie-- czy pelargonie sie ..uszczykuje zeby silniej rosły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja obrywam stożek wzrostu-samą końcówkę głównego pędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli widać,że rosną,że już ruszyły-to można i teraz.Możesz też tydzień poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję serdecznie. Widzę,ze zaczęły rosnąc,pojawiają się nowe listki,ale moze jeszcze poczekam troszkę,skoro jak mówisz-można.Boję się,że je uszkodzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kiedy podlewac pelargonie
odżywką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczekaj
jakie dwa tygodnie i potem możesz podlewać. Najlepsza jest specjalna odzywka dla pelargonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie uszczykuję
pelargonii i też mi pięknie rosną. Są gęste i kwitną obficie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czemu pelargonie nie kwitną
Pięknie mi się rozrastają,ale bezkwiatowo 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. kupiłaś jakieś marne sadzonki 2. podlewasz jakimś nawozem z za dużą ilością azotu 3. są w zbyt cienistym miejscu 4. nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stosuj nawóz do pelargonii albo przynajmniej do roślin kwitnących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje pelargonie bluszczolistne już kwitną, mają ok 20 cm wysokości/długości. Czy jak im uszczknę końcówki, to im to nie zaszkodzi już na tym etapie rozwoju? Jak długi kawałek łodygi mam uciąć? A wiecie może czy można tak samo zrobić z fuksją, to znaczy uciąć jej czubek, rozkrzewi się wtedy bardziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mi odpowie???? Jakieś tematy o robieniu lodów i smierdzących nogach są w czołówce, a pelargonie każdy ma gdzieś 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie Lauro :) Decyzja o \"uszczyknięciu\" ważna sprawa, a miejsce, w którym chcesz chlasnąć zależy od tego, jak te pelargonie wyglądają? Czy są to jednopędowe makarony z 1 kwiatkiem na końcu? Tu bym dziabnęła za 3-4 węzłem. Wtedy z każdego z węzłów powinien wybić boczny pęd. Generalnie zasada jest tak - uszczykiwanie wpływa na rozgałęzienie rośliny, ale opóźnia kwitnienie. Tak więc - coś za coś :) Ta sama zasada dotyczy fuksji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pelargonii to nie wiem, bo niezbyt lubię ;) Ale fuksjom zdecydowanie dobrze zrobi uszczykiwanie - zagęszczą sie i po okresie przejściowym, kiedy kwiatków będzie troche mniej, bo będa zajęte wypuszczaniem bocznych pędów, będa kwitły znacznie bardziej obficie i będą bardziej zwarte :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czemu pelargonie nie kwitną
cyt. "Generalnie zasada jest tak - uszczykiwanie wpływa na rozgałęzienie rośliny, ale opóźnia kwitnienie." Ja je uszczyknęłam,więc może dlatego..... Nie chcę myślec,że za marne sadzonki :O A nawóz mam do pelargonii. ale już zauważyłam jakieś jakby zalążki kwiatków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już drugi rok u siebie (i pierwszy u rodziców) mam pelargonie angielskie - nie zwisają, co prawda, ale sa ładne, gęste i nie trzeba nic z nimi robić, tylko odżywiac :) I tak nie patrzę na swój balkon z dworu, więc jest mi wszystko jedno, jak wygląda z zewnątrz. Te drobne angielskie rosną w takie gęste kępy, lekko zwieszają się na boki, ale tylko tyle, żeby przykryć skrzynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×