Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość o ja cie nie mogeeeeeeeeeeee

Zadanko z matematyki !! HELP

Polecane posty

Gość o ja cie nie mogeeeeeeeeeeee

Oblicz promien okręgu wpisanego w trójkąt rownoramienny. Dlugosc przekątnej opuszczonej na przeciwprostokątną wynosi 3 help :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka prawda...*
to jest trojkat rownoramienny prostokatny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ja cie nie mogeeeeeeeeeeee
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ja cie nie mogeeeeeeeeeeee
próbowałam już z pitagorasa czyli biorąc połowe podstawy która jest przekątną kwadratu i coś mi nie wychodzi :O ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morze wspomnień
cos dziwne to zadanie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka prawda...*
oblicz z cos i tg bok tego trojkata i przeciwprostokatna. nastepnie narysuj odcinek od srodka kola do wierzcholka jednego z katow ostrych. i teraz mozesz policzyc ten promien x np. z tw. sinusow dla obu trojkatow jakie powstaną po narysowaniu tego odcinka. jeden o kacie alfa, drugi przylegly o kacie 45 - alfa, oraz ten pierwszy o boku 3 i x, i drugi o boku x. tak to chyba da sie zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.a.t.e.m.a.t.y.k
Trójkąt nie ma przekątnej. To jakiś bełkot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przenies sobie figury do ukaldow wspolrzednych poprowadz druga dwusieczna kata (bo wysokosc jest jednoczesnie dwusieczn akata) zrob ukald wspolrzednych i go roziwac wyjdzie ci para liczb i bedziesz musiala obliczyc odleglosc od ktoregos ze znanych punktow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie to "prawidłowe": jak po długim weekendzie zostało parę godzin do szkółki i ewentualnej odpytywanki - wszyscy nagle pracownicie się robią, i o tym że mają zeszyty sobie przypominają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys czlwoiek musi odpoczywac, wiec twoja uwaga jest glupia :| no choc moze i tak teraz uczniowie sie obijaja ale wiekszosc ludzi zostawiaa sobie robote na pozniej. ja tez dopeirod zisiaj sie ucze do kolokwium i zaliczen :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halodfgdgfgdgdfg
przeciwprostokąnta w trójącie równoramiennym ? a co to takiego? mi sie wydaje ze jest tylko w prostokątnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wiem już
obliczyłam!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wiem już
wylicz najpierw boki tego trójkąta a pozniej podstaw i oblicz ile ma koło i wylicz jego promień!bułka z masłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ja cie nie mogeeeeeeeeeeee
Takie wszystkie jesteście mądre a nie znacie podstaw geometrii. U mnie każde dziecko na podwurku wie co to jest przeciwprostokątna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×