Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość =serniczek=

czy ktoś zna przepis na sernik na zimno,ale...

Polecane posty

Gość =serniczek=

ale z serków homogenizowanych? taki sprawdzony :-) jeśli tak to poprosze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raa
4 serki waniliowe po 200 g. 4 żółtka 3/4 do 1 szkl cukru jak daję słodkie owoce to 3/4 jak kwaskowe np. truskawki to 1 1/4 kostki masła 3 dag. żelatyny 2 galaretki pasujące do dodanych owoców Żółtka miksuję z masłem i cukrem dodaję serki i rozpuszczoną w 1/2 szkl. mleka wystudzoną żelatynę. Masę wykładam na biszkopty, na to układam owoce i załewam małą ilością galaretki tak żeby owoce si ę przykleiły. Jak ta galaretka ostygnie wlewam resztę ostrożnie po wypukłej stronie łyżki, żeby nie porobić dziur w masie serowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest mój ulubiony sernik :) Wychodzi z tego przepisu standardowa prostokątna blacha. 2 szklanki mleka w proszku 3 serki homogenizowane waniliowe 25 dag margaryny ½ szklanki cukru 2-3 opakowania okrągłych biszkoptów (ok. 30 dag) 1 żółtko 3 galaretki - muszą być takie same! 2 łyżki żelatyny 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej W półtorej szklanki gorącej wody rozpuścić 1 galaretkę i ostudzić. Następnie nasączać biszkopty w tej galaretce i kłaść jeden obok drugiego na wysmarowanej tłuszczem prostokątnej formie o wymiarach 25 na 36 cm. Margarynę, cukier i żółtko utrzeć na pulchną masę, następnie dodawać powoli serki homogenizowane, mleko w proszku, rozpuszczoną w dwóch łyżkach wody i ostudzoną kawę, cały czas ucierając. Pod koniec dodać letnią żelatynę rozpuszczoną w ½ szklanki gorącej wody. Wszystko dokładnie wymieszać i wylać na biszkopty. Gdy masa zgęstnieje ponownie nasączyć biszkopty w galaretce i kłaść na masę jeden obok drugiego. Ciasto włożyć na ½ godziny do lodówki. Dwie galaretki przygotować wg przepisu na opakowaniu, a gdy zacznie tężeć polać ciasto. Schłodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość =serniczek=
dzięki dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba z dziobem
ja daję na spód biszkopty, a na to masę z sera homogenizowanego zmieszanego z kubkiem ubitej tłustej smietany (przez to jest bardziej puszysta masa i nie taka kwaśna), do tego trochę cukru (nie za dużo) i żelatyny (proporcjonalnie do ilosci masy), w to wrzucam pokrojone owoce - najlepiej brzoskwinie z puszki, melon, truskawki, moze byc wymieszane na wierzchu ukladam jeszcze owoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę stary ten post, ale mam pytanie - do principolo, jeżeli jeszcze sie tu pojawia. Czy to mleko w proszku musi byc tak widoczne i sawać wizulany efekt, że sie zważyło coś, czy ja coś źle zrobiłam. Może za szybko żelatynę wlałam, może trzrba było po łyżeczce? Może ktoś robił i podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mojewypieki.com Tu są pyszne serniki na zimno. Wspaniały blog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozaczka1
Dodawajcie sobie zamiast cukru do masy serowej syrop o smaku w jakim robicie sernik, ja np uwielbiam malinowy sernik i zawsze dodaje jogurt malinowy i troche syropu malinowego typu paola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusiak
zobacz sobie na mojanowafigura.pl/przepisy sernik rzodkiewkowy, jest przepyszny! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokup podłużne biszkopty duże opakowanie,każdy biszkopt utnij o 1/3 długości. Tymi mniejszymi kawałkami wyłóż ściśle spód tortownicy.Tymi dłuższymi (obciętą końcówką w dół) wyłóż tortownice wokół (pionowo) 20 dkg serka połącz z 1 galaretką ugotowaną w połowie wody i podstudź,wymiksuj z serkiem,wyłóż na dno(galaretka czerwona,następne dwadzieścia dkg serka to samo co wyżej tylko galaretka zielona,daj do lodówki niech zastygnie.Rozrób w połowie wody 2 żółte galaretki i podstudź na zastygnięty zielony serek wyłóż ulubione owoce i zalej przestudzoną żółtą galaretkę,do lodówki by zastygła.Na stężała galaretkę znów serek z np.pomarańczową galaretkę i ostatnia porcja serka np. z żółtą galaretką i do lodówki,na koniec owoce i np.czerwona kalaretka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×