Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam :) Szklana biedaku. Kuruj się kuruj i wygrzewaj. Ja brałam Magne B6, tak jak zalecił mi lekarz. Zaraz zjem śniadanko i lecę odebrać wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilam do doktora ;-) i mam jechac do szpitala swojego sprawdzic co i jak i ktg bo mowi z emoze nie ma sensu czekac do czwartkowej wizyty ;-) pocieszyl mnie jak huj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana mnie tez coś zaczeło łapać a zwłaszcza to gardło :( nadal coś tam drapie, nic nie brałam tylko leże i sie grzeje, także wskakuj pod kołderke i ciepła herbatka - powinno pomóc. Balbina to chyba dobrze że jedziesz do szpitala przynajmniej bedziesz spokojniejsza bo do czwartku jeszcze troche czasu. badz dobrej mysli. pewnie zabalowałaś za ostro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Ważka to super, że Anastazja przybiera na wadze i że już jest coraz lepiej. Już nie mogę się doczekać jej zdjęć. Balbinka powodzenia u lekarza. Sama wiem, że przeziębienie podczas porodu to masakra. mnie nadal trzymają pozostałości po grypie. A musiałam kaszleć tak mi zalegało w płucach. Zatem oby ten Twój synek poczekał aż mamusi przejdzie przeziębienie. Mamo3 dziękuję za komplementy !!!! Brzuchatki i mamusie życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbatka z sokiem malinowy domowej roboty już poszła, rutinoscorbin i jeszcze potem wapno wypiję. i herbatkę z imbirem i cytryną. Mam zakaz od M wychodzenia dziś z łóżka ale i tak się nigdzie nie wybieram... :) Igmik w co ubierałaś polcie w szpitalu? Odkryłaś już w czym jest jej najwygodniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Ja dzis sie ucze ostro. Pozniej zamierzam prac zaslonki w pokoiku corci i w ogole jakies porzadki grubsze porobic. Cholera martwi mnie to, ze dotalam takiej energii, bo tuz przed pierwszym pordem tak wlasnie mialam. Heh... Szklana, ja z doswiadczenia wiem, ze dzieciaczkom jest najlepiej w pajacykach albo body i spioszkach. Po prostu w czyms, co nie ma z tylu zapiec, guziczkiw itd... Sliczne sa ubranka, ale na pierwsze dni wystarczaja w 100% wlasnie takie wygodniusie bawelniane rzeczy... Z reszta wyczujesz to ;) Jak wszystko. Zobaczyce dziewczyny. To niesamowite, jak - nie wiedziec skad - nagle sie wie co robic i jak ;) Mnie sie sni juz 4 noc ze urodzilam. I to za kazdym razem inna wersja porodu. Ale wszystkie baaaardzo przyjemne i szybkie... Uffff. Ale tez zauwazylam, ze boje sie coraz mniej, i coreaz bardziej nie moge sie doczekac... Widze, ze wiekszosc z was tez tak ma. dziewczynki te co odstawija leki na skurcze - musicie teraz sie oszczedzac jeszcze bardziej. Mam nadzieje, ze dzidzie jeszcze troche posiedza w brzusiach. Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana ja ubierałam małą w szpitalu w body z dł. rękawem i na to pajac i skarpetki. A raz miała body, kaftanik i śpiochy. Byłą też owijana w rożek. Ja jeszcze nie odkryłam w czym jej jest najwygodniej, bo wszystko i tak ma za duże. Teraz ubieram ja tak, żeby mi nie przeszkadzało ubranie w karmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie DZIEWUSZKI!!! Witam po weekendzie. Ważka cieszę się że już jesteś w domku i że Kruszynka przybiera na wadze. Balbinka, nie ma co ryzykować, lepiej jechać i sprawdzić do szpitala, a jeśli będzie ok. to wrócisz spokojniejsza że nic Tobie ani Maleństwu nie zagraża. Rosołek i Szklana. Jeśli chodzi o zatrucie ciążowe to aby to stwierdzić muszą występować jednocześnie 3 objawy: 1) białko w moczu 2) opuchlizna 3) wysokie ciśnienie Jestem w tym na bieżąco ponieważ u mnie również było podejrzenie zatrucia ciążowego (nie pokarmowego), poza tym moja siostra spędziła 2 ostatnie tygodnie na patologii ciąży właśnie ze stwierdzonym zatruciem ciążowym. Dziewczyny ja puchnę praktycznie od lipca, najbardziej stopy, dłonie i nieco na twarzy, gdy nadeszła zima musiałam kupić buty o 3 rozmiary większe aby móc wyjść na zewnątrz. Do tej pory towarzyszyła mi tylko opuchlizna, jednak na wizycie przed 2 tygodniami odnotowano mi bardzo wysokie ciśnienie bo 160/95. Na szczęście wynik badania moczu był w porządku nie było białka dotąd ani raz, więc można było przypuszczać że to wysokie ciśnienie jest wynikiem tzw. „lęku białego fartucha”. Lekarz powiedział mi niemal dokładnie tak jak Tobie Szklana, że granicą umowną jest ciśnienie 150/90 jeśli będzie większe podczas mierzenia w domu mam zadzwonić do niego i skonsultujemy co i jak i najprawdopodobniej pojadę do szpitala, bo to poważna sprawa. Nie dostałam żadnych leków i mój ginek stwierdził że powinnam unikać stresu, przemęczania się i aby nie mierzyć co chwilkę ciśnienia, bo od samego faktu mierzenia ciśnienia będzie ono większe  Jak dotąd opuchlizna się utrzymuje, jednak gdy więcej leżę jest mniejsza, a w ogóle to jest zdecydowanie mniejsza od kiedy przestałam pracować. Ciśnienie kilka razy miałam na granicy normy czyli 149/91. Lekarz mi powiedział że ważniejsze jest to dolne ciśnienie i aby większą uwagę zwracać właśnie na nie, z kolei do górne może być większe na skutek jakiegoś wysiłku, podbiegnięcia, schylania się, zmęczenia itp. Przekazuję Wam moje kochane to co się dowiedzieliśmy z moim M na ostatniej wizycie, z tego co czytałam w necie – potwierdzają się te informacje i faktem jest że zatrucie ciążowe to poważna sprawa, ale na pewno nie można go stwierdzić na podstawie wystąpienia opuchlizny! Acha – dziewczynki z ciśnieniem, jeśli macie możliwość dostępu do soku z aronii, polecam, wpływa na obniżenie ciśnienia (ale w rozsądnych dawkach), poza tym ograniczyć sól, jeść czosnek, pić dużo wody mineralnej niskosodowa i niskochlorkowa. To wszystko pomaga obniżyć w naturalny sposób ciśnienie. Przy przeglądaniu inf na tem temat w necie natknęłam się też na temat rzucawki porodowej, ale nie będę rozwijała tutaj tego tematu, jeśli jesteście zainteresowane, można poszukać i poczytać. Edycia i Szklana na ból gardła polecam do ssania tabletki ISLA są bezpieczne dla nas, sama je czasami używam gdy czuję że coś może się zacząć z moim gardziołkiem. Rosołku – trzymaj się dzielnie. Będziemy myślami z Tobą, będzie dobrze! Nie może być inaczej! Pozdrowiona i miłego dnia dla Was wszystkich! (buzia) [url=http://dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=29&dzien=5&miesiac=5&rok=2008&bg=000]http://dziecko.haczewski.pl/suwaczek/2008/5/5/29.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaranczowy gość
Właśnie sobie czytam o oznakach zbliżającego się porodu - i jednym jest obniżona ruchliwość dziecka - dziewczyny, które urodziły - miałyście tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ubioru w szpitalu to chyba zależy od temperatury, bo moja siostra ubierała tylko w pajacyka i zawijała w rożek, ale ważne jest żeby w kroku były rozpinane ciuszki, bo łatwiej sprawdzić pieluszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adulka dziękuję za info :) Moje informacje są takie jak twoje. Dziś odbieram wyniki badań i tam chyba będzie czy jest białko w moczu więc zobaczymy. Isla biorę od dwóch dni i nie powstrzymało tego potwora gardłowego :) a zawsze działało... Leżę sobie i odpoczywam. Wstawiłam na maila nowe zdjęcia - pokoiku, wózka, kołyski. tak strasznie się tymi rzeczami cieszę, że chodzę sobie co jakiś czas je oglądąć... :) Może ktoś jeszcze wklei swój pokoik albo kącik maluszkowy albo jakieś zdobycze ulubione :) Mia- już czas pokazać twoje serduszka i królika! Dziś będę chyba aktywna na forum... :) dobrze , że jesteście bo inaczej już bym nie wiedziała co ze sobą robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziweczyny. mam pytanie w co ubierzecie dzieci jak będziecie wychodzić ze szpitala bo to wkońcu zima i nie wiem jak ciepło ubrać dziecko? a po urodzeniu będziecie smarować krocze jakąś maścią albo spreyem żeby się szybciej goiło? pozdrawiam już mamusie i te oczekujące:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
Ja na wyjście mam przygotowane: bawełniane body na długim rękawku, na to ciepły welurowy pajac, skarpetki, kombinezon i czapkę i szlik zimowy. Przykryję w nosidełku ciepłym kocykiem. I tak samo na spacery później do wózka. W domu - body na krótkim rękawku + pajac, Spanie - Pajac i owijać będę w rożek, jak by było chłodno to jeszcze lekki kocyk, ale chyba nie będzie potrzeby. W pokoju do spania - 20C to max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Dziewczynki ja tak na szybko – bo zaraz kolezanka do mnie przyjedzie (i obiadek przywizezie )a jeszcze pranie musze pozbierać i zamówić na allegro nowa leżankę dla psa bo stara okudlona na maksa:) a jak pies bedzie chciał zostac na górze (na dole ma leżanke w której śpi w dzień) to nie moze byc tyle kudłów... Wazko jak dobrze moc Cię poczytać!!!!!!!! Cieszę sie niezmiernie ze wszystko w porządku :-) zaraz bede ogladac fotki. Szklana ja tez puchnę (buzia i dłonie, nogi minimalnie) – mi koleżanka powiedziała ze tak miała kilka dni przed porodem – wiadomo każda ciąża jest inna, ale ponoc w końcówce woda lubi sie zatrzymywac. Wygrzewaj sie zeby Cię nie dopadło kochana! Szklana a nie mogłabyc zadzwonic do jakiegoś doktorka z tym przeziębieniem – moze mąż poszedłby po jakaś recepte – ja miałam takie psikadło na recepte (to chyba był jakis słaby miejscowy antybiotyk) – zeby sie to paskudztwo nie rozwinęło!!!!!! Kupcie prenalen – syropek – to dla kobiet w ciązy i dobrze byłoby coś z tym gardłem zrobic zeby nie ruszyło na oskrzela... koniecznie dopytaj lekarza – na tym etapie ciąży moze Ci dobrac odpowiednie leki. Trzymam mocno kciuki zeby szybko przeszło! Balbinko mnie tez jeszcze katar nie przeszedł... ciągle mam ta jedna dziurke zapchana i nie moge jej wysmarkac... daj konieczne znac jak wrócić z badań!!!!!!!!!! ze tez teraz najgorszy okres jezeli chodzi o infekcje... bleee Edycia ja tez łykam asmag – 3 X 2 tabletki i od środy zazywam no-spe 3X 1 przynajmniej do jutra – jutro wizyta, ale najpierw cały dzien bez męża, który będzie poza miastem. Monis30 – no wreszcie melduneczek – dobrze że wszystko w porzadku – przeganiajacie choróbska! Up 83 – efektywnej nauki!!! Podziwiam ze dajesz rade w końcówce ciązy zasiaśc nad książkami – ale wiem jak to jest mus, to mus – trzymam kciuki! Ja w tamtym roku przechodziłam cholernie ciezki okres w trakcie egzaminów – ale jak człowiek musi t da rade! Co do gardziołka – to rzeczywiście isla tak fajnie „oblepiają” gardziołko i łagodzą (dobre przy kaszlu) ale na stan zapalny lepsze tantum verde – ja miałam jedne i drugie – i te i te bezpieczne w ciąży. Szklana postaram sie dziś zrobic te fotki – od tej środy to jestem tak zakrecona ze zapomniałam :P ciagle leże lub siedze... byle ten wtorek przeczekać. Pomaranczowa wystarczy poprzestac na pajacu (pod spodem body)? Mi połozna mówiła zeby jeszcze jakiś sweterek zabrac, spakowalam na wszelki wypadek jeszcze mięciutkie spodekni – cała siata przygotowana – niech położna sobie wybierze :P IGMIK - pewnei nei doczytalaś (nie dziwię się) pytałam czy podstawowe czynnosci przy noworodku (podnoszenie, odkładanie, przewijanie) przychodza jakos same jak juz sie malenstwo dostanie? jestesmy wyuczeniu na lalkach, ale boe sie ze jak dostne dzidzie to nic nie bede umiała ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na odebranie naszej Maleńskiej ja przygotowyję: bawełniane body z długim rękawkiem i śpioszki, na to pajacyk, na to kombinezon, dwie czapeczki (cieniutką i grubszą taką polarkową) no i rękawiczki + okrycie kocykiem w nosidełkuczy też gądoli. Ale zastanawiam się czy nie trzeba mieć ze sobą jakiegoś kremu na buzię, nie wiadomo na jaką pogodę trafimy, a jeśli będą mrozy? Co o tym myślicie? http://dziecko.haczewski.pl/suwaczek/2008/5/5/29.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejrzałam fotki :) Szklana wszystko dla Calineczki takie piękne!!!! Mój mąz zachwycony pokoikiem jaki przygotowaliście :) Pimboli brzusio już całkiem spory :P ale z nas brzuchatki! Edycia usmiech na twarzy jak nalezy, a łózeczko jakie eleganckie :) to jest kołyska? Czekam na fociszki Anastazji :) adulka ja spakowałam krem na wyjscie - koniecznie trzeba buźkę nasmarować (nawet jak tylko werandujemy maluszka przy otwartym oknie) - a nie wiem czy w szpitalu maja kremik do buzi na wyjscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klonik zamierzam rodzić na Al.Kraśnickich a Ty też jesteś z Lublina??? A co do krocza to ja mam Tantum rosa, poza tym przy wypisie ze szpitala gin obejrzy i jak coś będzie nie tak to na pewno przepisze jakieś specyfiki :) Na wyjście dla malutkiej mam pajacyka i ciepły kaftanik (ew. body)skarpetki, rekawiczki, oczywiscie kombinezonik, czapeczke ciepła i kocyk. wzielam tez krem do buzi Nivea na każdą pogodę. W moim szpitalu położne ubierają dzieci na wyjście więc na pewno coś wybiorą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana pokoik i wózek suuuuuper!!! wszystko czeka już na Calineczke :) czekamy tylko na zjecia Anastazji :) Mia to jest łozeczko z kołyską :) mąż sie postarał ze hoho :) wszystko juz przygotowane u nas, wózek kupiony, ubranka uprane i uprasowane tylko tej torby boje sie pakowac i jeszcze nie zaczełam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lublina mam 60km i tez zamierzam tam rodzic chodzie do lekarza który tam pracuje słyszałam ze szpital jest bardzo zadłużony i trzeba mieć wszystko dla siebie i dziecka (ubranka kosmetyki pieluszki , nawet rożek- koleżanka rodziła w wakacje) będę miała cesarkę ze względu na ułożenie dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie tu dzialo w weekend,chyba na koncowce siedzimy w domu,stad tyle postow:) Na poczatek mam pytanie:czy budza was w nocy ruchy dziecka?Bo mnie nie,nie sa az tak bolesne,zebym sie budzila,w ogole mam wrazenie,ze mala jak spi,to spi i sie nie wierci,a jak sie obudzi,to na calego. I nie wiem,wszedzie czytam,ze w koncowce ciazy ma sie problemy ze spaniem,bo mlode sie kreci i bardzo je czuc. Wazka-super,ze sie odezwalas i ze z Anastazja wszystko dobrze.Czekamy na zdjecia. Szklana-sliczny pokoik malutkiej. Rosolek-trzymam kciuki,zebys mogla lezec w domku,a nie w szpitalu,jesli to oczywiscie bedzie bezpieczne dla was. Przyszla-ja mam wlasnie Bübchen z serii babys first.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pospałam chwilkę i teraz popijam sobie mega cytrynową wodę z miodem. Mam cały dzbanek i piję sobie z mojego ulubionego kieliszka do wina :) Od razu milej się robi. I to jest dość kwaśne więc prawie jak wytrawne winko smakuje :) Dzwoniłam do położnej powiedzieć jej co u mnie i że odstawiłam leki, że jestem chora - kazała leżeć plackiem i się leczyć bo poród z infekcją- masakra i położną można zarazić przy okazji :) Powiedziałam, że jej tego nie zrobię bo mnie potem koleżanki pozabijają, które też do niej w kolejce czekają :) Calineczka dziękuje za komplementy pokoikowe, niesworne dziecko moje pewnie zaraz będzie chciało zobaczyć na własne oczy :) Edycia86r - spakuj torbę kochana. Po ostatnich moich przygodach z wizytami w szpitalu uświadomiłam sobie że to bardzo ważne mieć wszystko w torbie. Ja się nienawidzę pakować i tak wcześnie jeszcze się nigdy nie pakowałam na wyjazd ;) ale mam już spakowane tylko ciągle tam coś wyciągam i donoszę... :) Kołyskę naprawdę sam twój mąż zrobił???? Wow pełna profeska. Super że potrafi takie rzeczy! Mia- tantuum verde uwielbiam i pomaga mi na dwie godzinki idealnie. Do jutra leczę się po domowemu a jutro jak nic się nie poptawi to z lekarzem pogadam. Ja na wyjście ze szpitala nie wiem co ubieram jeszcze. Ale dowiem się w szpitalu i M przywiezie co będzie trzeba. Ale auto podstawi pod sam szpital i nie będę Calineczki w 1000warstw pakować bo oszaleje. pewnie body, spioszki i bluzeczka i kombinezon i czapa. Mam jeszcze taki śpiworek do fotelka jak coś ale to już chyba przesada :) Zobaczymy jaka będzie temperatura. Kamasutranna - ja będę używać tantuum rossa - będę rozpuszczać to w wodzie w takim psikaczu do kwiatów i pryskać co trzeba :) Pimboli - ja się budzę w nocy na siku i wtedy mała się rusza i być może dlatego musiałam dziś w nocy 3 razy wstawać siku bo mi tańczyła po pęcherzu. A od rana śpi i cisza... zaraz ją będę budzić chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klonik coprawda szpital jest zadłużony i faktycznie trzeba miec wszystko (poza rożkiem, bo dają) ale personel jest oki, pomagają jak się poprosi. Ja też mam tam lekarza i położną, która tam pracuje i dlatego chcę tam rodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana-moja tez sie rusza w nocy jak wstane do toalety,ale mnie nie budzi kopniakami.A moze rzeczywiscie budzi tym,ze wierci w pecherzu:) Ja ja dzis nad ranem budzilam,bo wydawalo mi sie,ze za spokojna jest.Teraz sie kreci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o co chodzi z położna trzeba sobie wybrać?(i specjalnie sie umawiać? moj lekarz nic nie wspominał na ten temat prosze o pomoc bo juzniewiemcomammyslec na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klonik22 to wszystko chyba zależy od szpitala i zakresu jego usług. Tam gdzie ja będę rodzić można wynająć położną prywatnie, która jest z tobą przez cały czas, wypełnia z tobą kartę do szpitala wczesniej itp. Jeśli się przychodzi z ulicy to przydzielają położną z dyżuru - chyba że nie ma miejsca w szpitalu to odsyłają. U mnie tak to wygląda. Pimboli - moja się przed chwilą też poruszała chwilkę. Ale one już chyba teraz mniej aktywne bo nie mają miejsca i im nie wygodnie już tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisuje sie :) Mamusie i dzieciaczki Nick.........tc.......data narodzin.....poród....waga/wzrost.....imię dziecka Ważka......35..........08. 01.........cc.......1560/?............Anastazja julka2384...35..........09.01..........sn.......3350/54. . .......Adaś piksip........37.........12.01...........cc.......2650/5 1 ........Emilka Igmik........37..........14.01..........cc.......2675/49 .........Pola Oczekujące Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/plec kasiulkapb.....25....małopolskie....37......25.01.09.... .....+13/córcia karenk.........33....łódzkie..........25......28.01.09.. .......+7/synek Kluska=)........26....łódzkie.........39.....02.02.09.. +18/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie...38.....23.01.09. ..+ dużo...synek LUTÓWKA......24....świętokrz......39.....01.02.09...+ 10/synek/JAKUB FILIP kasiula29......29....Frankfurt.....37.....02.02.09...+ 13/synek Hubert fusyta...33...podlaskie..39!...02.02.09 ...więcej niż 17!!!/babsztylek *iwonka*.......28....lubelskie........36......02.02.09 .....+14/córeczka Monia...........22....lubelskie........28.....04.02.09. ......+10/córcia basienia........28....śląskie..........38......04.02.09. .....+13/Wiktoria rosołek........26....lubuskie........38......05.02.09.. ....+11/córeczka stokrotkaa2...25....Warszawa.....36......sty/luty..... +10/coreczka Karella..........27....mazowieckie...31......06.02.09.. .......+7/Jaś ? mandzia........28....łódzkie........37......06.02.09.. ....+11/córeczka SzklanaGłowa.28....warszawa......37.....07.02.09.....+ 17!/córeczka salwia..........29....wroclaw.........38.......08.02.09 .......+19/synek malinova.......35....śląskie..........37......09.02.09. .......+11/córcia Mia 82.........26.....podkarpackie...37.....09.02.09.......+13 /córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..37.....09.02.09.... +9/synek Mama3.........40.....świętokrzys...37.....10.02.09 ........+6,5/córcia Olka_..........28......kuj-pom........37.....10.02.09 .........+12/? adulka........31....podkarpackie...37.....11.02.09..... +19!/córeczka asia............26....łódzkie..........37.....11.02.09. .....+10/Wiktoria lamamma......30....Pomorskie.......34.....12.02.09...... .11/Mania klonik22......26....lubelskie.........36......13.02.09.....15/niespodzian/filip/hania edycia86r.....22....podkarpackie...36....14.02.09...... ..+12/córcia *Iskierka*.....28.....wlkp............23.....7/14.02.09. .....+11/synek doddotka.....25.....wielkopolskie..35.....12.02.09...... ..+16!!/synek Nadia277.....27.....śląskie...........34....15.02.09 .........+9/synek Sikorka.......29.....BremenDe.......32....16.02.09...... ..+14/Maj a PrzyszlaMama23...MannheimDE....37....16.02.09.......+9/ NIcolas Haydi.........22......Gliwice.........35.....16.02.09... ......+16/synuś viola nowa...23.....mazowieckie...36.....17.02.09.........+17/Maj a Pimboli.......27..Schwarzwald/DE..36.....18.02.09... .....+9/Nadine balbiina .....24 ....Częstochowa....36....18.02.09.........+6/Kacper katia-84........24....małopol./Krk..35.....18.02.09.. .......+9/ ???? kasia130285...24...małopolskie.....34.....21.02.09...... .+8/Sebastian Kathey.......27.....Warszawa.....30.....22.02.09....... ..+7/córeczka kamasutra...21....wielkopolskie....27.....23.02.09...... ..+13/synek dota25.......29.....pomorskie.......21.....24.02.09..... .....? halasliwa.....27...Warszawa......31......25.02.09 ..+15/niespodzanka Zabajona.....31.....warm.maz.....33.......26.02.09...... ...+6/synek konwalia9....28.....Dublin.......34.......26.02.09... .......+11/Oliverek up-83.........25......Kraków........34.......26.02.09... ......+13/synek monis30......29......Warszawa....33.......27.02.09...... ...+13/Agusia alicja 111.....27.....WLKP..........34.......27.02.09.........+14/E milka myszkinson...26.....Gdańsk........27.......27.02.09..... ......+5/Kazik Adrianna29....29....Wrocław.......34.......27.02.09.... .....+17/Jagna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie i tak,w koncu juz nie moga fikac jak jeszcze niedawno:)Chociaz twoja wykonala pieknego fikolka ostatnio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana a powiedz mi jak czujesz teraz po tym obrocie ruchy dzidziulka?bo mi zdarzylo sie to samo ,czujesz jakąś oznice?bo mi nadal sie wydaje zę mi głoweczke pod biustem wypina a na dole nożkami kopie...a moze znowu sie odwrocil smyk maly...pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×