Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

cześć dziewczyny w ubiegłym tygodniu dopisywałam sie do tabelki ale zadna jej nie skopiowala więc znów w niej nie figuruje buuuu!!!! widze że zaczął sie bardzo gorący okres w naszym życiu! Przede wszystkim Gratulacje Mia!!! ah już w końcu możesz tulić swoje maleństwo Stokrotka trzymam kciuki za jutrzejszy TWÓJ WIELKI DZIEŃ tez chciałabym znać termin narodzin mojego synka ale niestety to już zależy od niego jaki sobie wybierze dzień (mam termin na 9) \'Up 83 też chciałabym aby mój poród zaczął sie rano po przespanej nocy chociaż wiem z doświadczenia że jeśli zacznie sie to dziać w nocy to dostaje sie takiego powera że hej!nie myśli sie o zmęczeniu hałaśliwa nie martw sie nieobecnością męża dasz rade- dobrze że Ci rodzice pomogą pomyśl że inne kobiety zostaną na zawsze same zarówno przy porodzie jak i póżniej same będą musiały wychowywać swoje dzieciaczki A do Ciebie mężuś szybko wróci i będzie Ci pomagał i kochał jeszcze bardziej Ja skurcze mam często tylko za cholere nie chcą sie rozkręcić Od2 dni stosuje metode 3*S he he i pije herbatkę z liści malin i nic... mój maluch nie pozwala na eksmisje z mojego brzucha pozostaje mi tylko czekać a to jest najgorsze Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze odnośnie tego czopa to faktycznie nie zawsze on odchodzi wcześniej Przy pierwszym porodzie \"wypadł\"mi dopiero 5 min przed skurczmi partymi! Ale ja to taka dziwna jestem...Nie chce zanudzać Was moimi opowiadaniami o moim 1 porodzie ale w tym dniu kiedy mi sie to zaczęło nie miałam żadnych objawów zbliżającego sie porodu,ba nawet w tym dniu miałam wizyte u lek i powiedział mi że na pewno nie urodze w najbliższym tyg bo \"wszystko mam pozamykane\",brzuch wysoko, 0 skurczy a gdy wróciłam do domu,mineły jakięś 4 h i chlup ... wody mi odeszły i sie zaczęło...także teraz w każdej chwili możemy sie spodziewać że sie akcja rozkręci..musimy czuwać he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula29 - nie wiedziałam, ze też urodziłaś... A może mi umknęło... tak czy siak - gratuluje ;) Basia to akcję miałaś ekspresową... Rany, chyba ile kobiet, tyle porodów :) Dopisz się do tabelki znowu :) Ja jutro idę do gin. bo jest już wynik mojego posiewu... Mam nadzieję, że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wyruszam do szpitala. Będę się odzywać :) Dzięki za pamięć i wsparcie. Trzymajcie się dzielnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia gratuluje😘 🌼 stokrotka powodzenia 🌼 kasiula 29 ja tez nie wiedzialam,ze urodzilas gratuluje 🌼 dziewczyny moge sie-pewnie,ze mozesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny moge sie
Tak z tym czopem to prawad ja przy pierwszym porodzie nawet go nie widzialam. Musial odpasc na porodówce. Tez porod byl expresowy bo 10 min i bardzo milo go wspominam. Teraz mam kilka dni do terminu i tez nic nie odeszlo zaden czop ani wieksza ilość sluzu. Ale miewam juz skurcze z tym ze są nieregularne, dosc bolące ale trwają chwilke:D Chcialabym miec juz to za sobą, starszy synek tez juz nie moze doczekac sie siostry tak jak mąż. A ja mam obawy czy sobie poradze. Praktycznie mąż calymi dniami pracuje wiec bede sama + czterolatek. Jednak najbardziej martwi mnie to ze syn bedzie okazywal zazdrość, wiem doskonale co robic by nie poczul sie odepchniety ale mimo wszystko na nim najbardziej ta zmiana sie odbije i to mnie martwi właśnie. Czy są tutaj mamy mające dzieci w podobnym wieku i mogą sie podzielic jakimis ciekawymi metodami ktpore sprawily ze strsze dzieci nie byly zazdrosne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki nie pisalam kilka dni bo troche gorzej sie czulam no i lezalam, nawet mi sie wsawac do lazienki nie chcialo, ale jak mus to mus. jak pisalam od przeszlo tygodnia boli mnie brzuch tzn. napina sie i prezy i tez mam takie objawy jakby ten czop odchodzil, ale juz o tym pisalam i codziennie jest go po troszke na wkladce ale nie jest zabarwiony krwia, wiec chyba nic strasznego sie nie dzieje. GRATULACJE dla wszystkich nowych szczesliwych mamusiek. [ kwiatek] halasliwa ja tez bede sama przy porodzie nic sie nie boj - damy rade bo dzielne z nas kobietki. dziewczyny moge sie ja mam syna 12 lat i teraz tez bedzie chlopiec no i jest ogramna radosc, ze bedzie braciszek, ale duzo rozmawialam z synem na ten temat, ze przeciez milosci starczy na ich dwoje i ze przeciez jego kocham juz od 12 lat wiec ma przewage nad bratem, troche sie posmiejemy, troche na serio i jest dobrze. nic sie nie martw na zapas - bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia pisze: Mała jest cudowna!!!Prawie od razu dostałam ją do piersi-ssie doskonale aż położne zaskoczone, rozkręciło mi się zwijanie macicy po karmieniu, dostałam zastrzyk i pewnie trochę będę spała-do następnego karmienia! Położne są super. Na sali jestem z jedną dziewczyną. Tatuś dumny jak paw. Pozdrawiam Mia gratulacje!!!!!❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi czop odszedł w domu w momencie odchodzenia wód. Jak wcześniej pisałam, znalazłam go na podłodze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia,gratulacje🌼 A wiec u mnie wszystko dobrze,mala wazy 2720g,wiec jak najbardziej w normie,cos ta moja lekarka zle ja zmierzyla ostatnio.Dopplery w porzadku. Jedyne co to na CTG wyszly skurcze regularne i malutka na nie zareagowala,wiec jutro jade rano i maja mi podlaczyc kroplowke na wywolanie skurczy,zeby sprawdzic jak bedzie dziecko reagowac na skurcze i czy sie rozkreci porod. Musze spakowac torbe dzisiaj,w razie czego maz mi dostarczy. Ja tez nie musze nic brac do szpitala,dla malej ny wyjscie,a dla siebie tylko koszule,dres i takie tam zwyczajne rzeczy. Podpisalam dzis formularz,ze chce znieczulenie no i postanowilismy oddac krew pepowinowa dla chorych na bialaczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie i prosze o szczera odpowiedz.dzis robilam test myslalam ze wyszedl negatywny,pokazalam siostrze i ona zauwazyla 2 kreske tylko jest baardzo blada,ja po czasie tez ja zauwazylam...czy mozliwe ze jestem w ciazy? :) czy baardzo blada to jakas nadzieja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciejko, powtorz test za kilka dni .kiedy beta hcg rosnie kreseczka jest coraz bardziej widczna.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIA!!!!!!!! GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NASTĘPNA MAMUSIA!!!!!!!!!!!!! MAMUSIE!!! OPISZCIE DLA NAS TYCH CZEKAJĄCYCH Z NIEPOKOJEM JAK FAKTYCZNIE JEST NA TYCH PORODÓWKACH . CZY JAK NIE MAM SWOJEJ POŁOŻNEJ ANI OPŁACONEGO LEKARZA TO PRZEŻYJĘ???? LAMAMMMA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimboli ja mam na ctg od 33 tyg regularne delikatne skurcze a maly jak siedzi tak siedzi i mu sie nie spieszy wyjsc hehe mam nadzieje ze u ciebie pojdzie szybko zycze lekkiego porodu i zdrowej i slicznej coreczki mam nadzieje ze moj malutki przyjdzie niedlugo bo nie wytrzymam do polowy lutego:( chcielja mi wlasnie na 1 tescie jaki robilam wyszla 1 kreska czerwona i droga lekka i z tego co slyszalam taka blada kreska na 98% oznacza ciaze wiec gratuluje powtorz test za kilka dni a napewno wyjda 2 grube krechy basia wlasnie czasami odchodzi ten czop na dlugo przed porodem czasem przed samym a jeszcze niekiedy wogole sie go nie zallwaza wiec sama juz nie wiem co myslec bedzie jak ma byc:) jak ty rozpoznalas skurcze ja ich nie czuje tylko gdy brzuch twardnieje mi to wiem ze sa skurcze (na ctg przewaznie wtedy wystepuje) czyli jak bedzie mi brzuch twardnial tak co 5 min to mam jechac do szpitala? stokrotka powodzenia i trzymam kciuki za was kasiula gratulacje witam nowa kolezanke!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pimbloi
Przyszla-mnie te skurcze troche bola,dzis szczegolnie,poza tym problem w tym,ze malej spada tetno przy tych skurczach czasem,wiec lepiej to sprawdzic.A jak urodze jutro to sie nie pogniewam :) Co do twojego pytania,to slyszalam,ze nawet jesli twardnienie brzucha nie jest bolesne,ale regularne,to nalezy jechac do szpitala,bo to moga byc skurcze porodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie przy twardnieciu brzucha w sumie nic nie boli jest to tylko nieprzyjemne bo caly brzuch jest twardy i tyle boli mnie czasami brzuch tak jak na okres od ponad tygodnia wiec powoli cos sie zaczyna .co ja bym dala zeby jutro urodzic :). ja juz jestem zameldowana w szpitalu od 30 tyg jakos ,ale nie zaznaczalam ze chce pda bede rodzic w wodzie a tam nie daja znieczulenia do kregoslupa ale jak bedzie strasznie bolec to wychodze i poprosze o znieczulenie do 4 cm rczy 5cm rozwarcia mozna podac potem sie juz nie oplaca tak slyszalam. zobaczymy co bedzie ja sie boje tylko tego ze maly bedzie siedziec do 16 lutego dobije do 4kg i wtedy bede zmuszona na cesarke bo nie bede rodzic tak duzego dziecka naturalnie to za niebiezpieczne moja kolezanka rodzila 2 razy sn a ostatnie dziecko rodzic przez cesarke (tak miala na skierowaniu)bo mala miala 4450 na usg ale lekarz w szpitalu byl inny i zdecydowal ze jak rodzila juz sn to tym razem tez tak urodzi mala miala 4350 kolezanka bardzo zle przezyla porod wogole 1 doba miala zadecydowac czy przezyja z rok nie umiala sie dobrze ruszac bo tak popekala w srodku a teraz tylko plywac moze zaden inny sport .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam te skurcze i bole wlasnie takie jak na okres od jakiegos tygodnia,lekarz powiedzial,ze to moze wlasnie swiadczyc o tym,ze mala sie pcha na swiat.Zobaczymy. Przyszla,a co robicie z krwia pepowinowa?Bierzecie dla siebie czy moze oddajecie jakiemus osrodkowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HAŁAŚLIWA!!! JA TEZ JESTEM BEZ MĘŻYKA, WIĘC WITAJ W KLUBIE SAMOTNIE OCZEKUJĄCYCH MAM. NA SZCZĘŚCIE OPRÓCZ PSA WSPOMAGAĆ BĘDZIE MNIE WKRÓTCE WSPOMAGAĆ MAMA, BO MĄŻ CHOCBY CIĘ BARDZO SPIESZYŁ TO NA PORÓD NIE ZDĄŻY!!!! TRZYMAJMY SIĘ RAZEM, JESTEŚMY DZIELNE I PORADZIMY SOBIE NA PEWNO. wybaczcie, byłam chora i nie miałam siły siedzieć przy kompie wracam do Was wciąż grubsza i grubsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny bardzo dziekuje za wasze odpowiedzi :) mam nadzieje ze jestem :) moglabym powiedziec ze marzenia sie spelniaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ale sie kijowo czuje tak dziwnie juz mnie zszarpalo na wymiotki i przegonilo ciekawe co dalej hihiih boli mnie brzuszek ;-( zrobilam sobie cieplej herbatki z cytrynka i poczekam dalej na rezultaty jakie mnie dopadaja hihii Lamamama ja tez nie mam oplaconej poloznej ani lekarza ;-) nawet nie iwem jakie sa polozne w szpitalu hihii i mojego lekarza tez nie bedzie przy porodzie no chyba ze trafie na jego dyzur ale takto nie przyjedzie bo nie moze ale zadzwoni do kolegi jak sie zacznie mam do niego odrazu dzwonic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla nie strasz bo moj maly w 36 tyg wazyl 3200 to do konca(17.02) jeszcze dobije pewnie do 4kg, a ja racze drobna kobietka jestem. mi tez ten brzuszek twardnieje i boli ale daje sie wytrzymac. poki co wole jeszcze w domu pobyc , nie panikuje ale jak juz nie bedzie wyjscia to dopiero do szpitala. nieuchronnie przyjdzie na nas pora juz calkiem niedlugo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka gratuluje ci serdecznie hihiih ale nas zaskoczylas ta wiadomoscia super jak bedziesz miec czas napisz cos wiecej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 17 nic sie nie mart moj tydzien temu w koncowce 36 tc wazyl 3100 hihiihi wczoraj koniec 37 dzisiaj 38 tc hihihihii dziwene to wszytko bo nabeyby online w sobote pokaze mi 39 tc hiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbiina ja tez w ciemno ide do porodu. lekarz ma dyzury codziennie i mam nadzieje ze na niego trafie a poloznej to nie znam bo widzialam ja w gabinecie moze ze dwa razy i tez sie ani z nia ani z ginkiem nie umawialam. jakos tam bedzie ale na pewno do przodu. jak mowi moja mama : co ma wisiec, nie utonie. DAMY RADE kobietki. a z ta waga dzieciaczkow to rzeczywiscie roznie bywa, ale jak lekarz zmierzyl na usg to mowil ze bedzie duzy chlop jak dab. a niech tam i duzy aby zdrowy, nic innego sie dla mnie lie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co robimy z krwia u nas polozna mowila tylko o lozysku ze mozna dobie wziac do domu i w ogrodku zakopac ponoc szczescie przynosci hehe ale ja nic nie biore zostawie w szpitalu jak to zalatwic zeby wzieli sobie dla potrzebujacych ta krew z pempowiny?nmoze jak sie zostawia to automatycznie sobie biora nie mam pojecia. mnie brzuch boli takie klucie mam od dolu prosze chce juz rodzic!!! mama17 z usg waga dzieciaczkow jest przewaznie mniejsza niz w rzeczywistosci ale jak twoj dobije do 4kg to naprawde pros o cesarke bo rodzenie tak duzego dziecka dolem grozi peknieciem macicy i komplikacjami .a lekarze moga mowic swoje im zalezy tylko zeby sie nie nameczyc a przy cesarce maja wiecej roboty wiec czesto namawiaja do rodzenia takich olbrzymkow naturalnie co nie jest dobre dla mamus i dzidziusiow chciejka gratuluje raz jeszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacjie dla wszystkich MAMUS niestety moj dzieczaczek sie nie odwrocił i bede musiala miec cesarke termin ustalony mam na 14 lutero mam pytanie nie boicie sie ze dzidzia robi kupe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czase zdarza sie ze dziecko zrobi kupe wtedy sa wody zielone- jak bedzie ciaza przenoszona corcia mojej siostry zrobila kupe i mala zielone wody mysili zrobic jej cesarke bo juz puls zanikał u dzidzi ale nie mozna sie nakrecac :)trzeba myslec pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×