Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Iskierko moje GRATULACJE!!!!!! No i jeszcze Kluska-Gratulujemy również Tobie!!!! A co z dziewczynami, które dziś miły objawy przedporodowe?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie przyszłe Mamusie i Już mamusie:))) Oczywiście GRATULACJE dla tych ktore mają już swoje maleństwa przy sobie :)) jak też tego pragnę z całego serduszka ale Majuś chyba nie spieszy sie z przyjsciem na swiat :/// MAM PYTANIE DO LUTÓWEK OCZEKUJĄCYCH JAK WASZE SAMOPOCZUCIE PSYCHICZNE ??? JA WYSIADAM ... PROSZE NAPISZCIE JAKIE SA WASZE ODCZUCIA W TYCH OSTATNICH DNIACH/TYGODNIACH ??? JA ciągle czuje sie rozdrażniona po głowie krąży 1000 myśli na minutę !!! Czy tylko ja tak mam??? :((( ogólnie mam doła :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje !! Kluska! W środę miałam wizyte u mojej pani doktor i widząc mnie była wyrażnie zaskoczona że jeszcze nie urodziłam ale zapytała czy mam jakieś plany na niedzielę bo jesli chce to możemy spróbować rodzić he he dobre nie? Jestem bardzo zaskoczona jej propozycją ale nie mogłam przecież odmówić he he Takze zobaczymy być może w niedzielę będę miała już moje maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla nowych mamus! ja dzis wyszlam ze szpitala w ktorym bylam od srody codziennie badanie krwi i 3 razy ctg wyniki podwyzszone lekko ale nie bylo sensu zeby wywolywac porod (chyba ze bym sobie tego zyczyla a ja wole jednak poczekac jak nie ma ryzyka i szyjka mocno zamknieta ze wywolywanie tabletlami moglo by trwac nawet do tygodnia)jutro jedziemy do szpitala znow na badanie krwi i ctg i chyba w niedziele tez a potem u mojej ginekolog .moj maly wazy obecnie 2800 czyli nie jest taki duzy jak myslalam wczesniej .tak wiec zgadza sie teoria ze z usg wychodza mniejsze dzieci niz w rzeczywistosci przewaznie u jednej dziewczyny wyszlo 4,5 i dlatego zrobili jej cesarke a jak sie okazalo dziecko mialo tylko 3,4 . pozdrawiam wszystkie oczekujace ja czekam do 16lub 21 lutego bo mowili zebym brala pod uwage tez termin z miesiaczki a nie tylko z usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Jestem po ktg. Wszystko spoko, maleństwu się nie spieszy za bardzo ;) Słyszałam dziś płacz dzidziusia, który się właśnie urodził. Jejku, tak strasznie chciałam, żeby to mój maluszek już płakał... Teraz relaksik, mąż usypia niunię. Viola nie martw się, bo nie jesteś sama w swoich odczuciach. Też jestem rozdrażniona, roztargniona i mam przeróżne myśli. Raczej zawsze przewiduje jakieś czarne scenariusze, które na szczęście mi się nie sprawdzają, ale nie powiem, żeby mi było łatwo w życiu. Bardzo się stresuję wszystkim. basia, no to już masz plan na niedzielę ;) Kluska GRATULACJE!!! No to się doczekaliście Waszej Kluseczki :) Buziaki! Śpijcie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki dawno mnie nie bylo bo mialam problem z internetem,przeprowadzka i wogole...dzieciaczki wasze sa przesliczne bo wlasnie zagladalam.Gratuluje serdecznie.Ja mialam miec cc bo maly mial glowke na gorze potem sie odwrocil i mialam rodzic naturalnie a dzis mialam wizyte i znow jest ulozony posladkowo tak sie wierci maluszek...i w poniedzialek mam miec cc o ile nie wezmie mnie przez wekend bo jest juz male rozwarcie.Jak sie cos zacznie mam jechac do szpitala odrazu nie czekac na skurcze bo i tak bedzie cc...pozdrawiam serdecznie,strasznie boje sie cc bo znow bylam na naturalny nastawiona;)buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Halasliwa miała próbę obrotu maleństwa. Nameczyła się bidulka, bolało ją i nie udało się usadowić uparciuszka głową w dół :( została jeszcze w szpitalu ale pewnie jutro ja wypuszczą i cc we wtorek. Leży na tej samej sali co ja :) ale nie ma fajnych koleżanek jak ja mialam i bidulka nie ma z kim pogadać :( koniec raportu :) Ja mam w brzuchu rurke z której sączy się płyn z rany:( fajnie co? Ale przynajmniej jest nadzieja ze kiedyś się zagoi :) BRAWO Kluseczka!!!!!!! Witamy po drugiej stronie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinko Ty niedobruchu – czytałaś nas i siedziałaś cicho jak myszka pod miotłą :P My juz zastanawialiśmy sie nad chrzestnymi – to nie bedzie nikt z rodziny – tylko przyjaciele – tacy od lat, sprawdzeni, zaufani, ludze którzy w razie „w” nie zostawiliby gabci na lodzie. Mój mąż jest jedynakiem, ja mam brata, ale on dopiero w tym roku skończy 18 lat więc jak dla mnie ni dojrzał jeszcze do roli chrzesteno – ja przy wyborze rodziców chrzestnych nie kieruję sie jakimis konwenansami, wybieram ludzi na których zawsze mogłam, mogę i bede mogła polegac. Na szczescie u nas nie ma zadnych naciaków ze strony rodziców, czy rodziy – to nasz wybór. Zobaczymy tylko co powiedzą kandydacie na chrzestnych kiedy ich poprosimy, ale chyba moga sie tego spodziewać :) jak miło ze strony meza ze pomyslał o wcześniejszych walentynkach, no hcyba ze to twój pomysł :P tak czy siak – bardzo romantycznie :) Salwia na pewno ruszy w ciagu tygodnia – zawsze można podgonić metoda 3xs ;) Iskierko no GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!! WITAMY MICHAŁKA! ❤️ Dla Kluseczki również gratki! Czekamy na Was dziewczynki ❤️ Dota 25 mała nie ma problemów z brzuszkiem, ale ja sie zmartwiłam ze jak sie odbijac nie bedzie to problemy brzuszkowe moga sie pojawić, czasem sie jej odbije, ale nie za często. Kładę ją na brzuszku (dziś juz przespała 35 min!), mała wymasuje sobie brzuchala i pozbedzie sie powietrza purkajac :) O ja przewijaku to bym małej na brzuchu nie zostawiła – maenstwa wtedy moga pełzac bo gimnastykują sie jak talala! Nawet jak w łózeczki lezy na brzuchu to mam ja cały czas na oku. Ja wzbraniam sie przed smoczkami, dziś próbowałam podac małej tak z ciekawości – nie byla zainteresowana i bardzo dobrze. Nam tez mówili w zkole rodzenia zeby rozcieńczyc, ale ta połozna powiedziala ze zostawic 90 % i taki stosujemy, kikutek juz odpadł ale jeszcze cos tam jest i dalej czyszcze patyczkiem. Umówie sie z położna na przyszły tydz to pooglada. Dota u mnie tych rozpuszczalnych szwów juz nie ma – z brzegu widze ze została jakby maleńka reszta jednego – reszta sie juz chyba rozpuściła – bo tylko cieniusieńka zaczerwieniona kreseczka została. Ojj no nieźle z tymi dokumentami. Viola wyglad ana to ze nie Ty jedna łapiesz dołki – hormony! Głowa do góry – niedługo będziesz tulić swoje szczęście, wykorzystaj te ostatnie chwile na to zeby wszystko na spokojnie przygotowac, a przede wszystkim siebie psychicznie przygotować, wypoczać i zebrac siły na poród :) Kasia coś maleństwo niezdecydowane jak chce przyjśc na swiat ;) nie martw się cc – na prawde nie jest źle :) tylko wstawanie jest ciężkie i pierwsze godziny na nogach, ale szybko dojdziesz do siebie. Tylko pamietaj zeby dopilnowac aby maleństwo zostało do piersi przystawione jak najszybciej i pilnuj tego jezeli zalezy Ci na karmieniu piersią. Szklana dziękujemy za relację co u Hałaśliwej – bidulka sie pomęczyła, no nic – dzidziuś wie lepiej co dla niego dobre. A Ciebie kochana tak starsznie mi szkoda, ze też cos sie musiało podziać z ta raną :( lekarz mówił dlaczego tak sie podziało? Musisz trzymac sie dzielnie - nie łatwe te początki – nie dość ze trzeba sie odnaleźc w nowej roli to jeszcze ta pierońska rana! Zaciskam kciuki zeby sie szybciutko zagoiło i zebys mogła raz dwa wrócić do formy ❤️ gabcia tez za ciocię trzyma kciukaski! zmykam do łózeczka. Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) 30 stycznia urodziłam drugą córeczkę - Agatkę :) :) :). Waga 3,120kg długość 55cm i 10 punktów Apgera. Jesteśmy już w domciu i czujemy się dobrze. Pozdrawiam! Magda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka,Kluska,Mandzia-GRATULUJE🌼 🌼 🌼 A u mnie nic nowego dalej czekam na jakies objawy zblizajacego sie porodu:) Mia 3xS stosuje co dwa, trzy dni:) wiec mam nadzieje,ze w koncu ruszy Milego dnia dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki dawno sie nie odzywalam ale u mnie juz po wszystkim 01.02.2009 o godz 11.15 urodziłam przez cesarskie ciecie syneczka KUBUSIA wazył 3700 i mierzył 55 cm dostał 10 p/10p mialam zatrucie ciązowe a to zagrazalo dzidziusiowi ale na szczecie w pore zareagowaly polozne i okazalo sie ze wody sa zielone zapadla decyzja o cc na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo! a maly kubus jest cudny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Nick.......tc....data narodzin...poród....waga/wzrost......imię dziecka Ważka...........35.........08.01.......cc........1560/41 .........Anastazja julka2384........35.........09.01.......sn........3350/5 4 ........Adaś piksip.............37........12.01.......cc........2650/ 51.........Emilka Igmik.............37.........14.01.......cc........2675/ 49.........Pola Haydi.............37.........22.01.......sn.........2800 /51........synuś Agagaguś........38.........23.01.......cc.........2950/5 4........Piotruś kasiula29.........39........24.01.......sn.........3660/ 53.........Erwin Mama3............??.........26.01.......cc.........2970/ 53........córcia SzklanaGłowa...37.........26.01.......cc.........2750/51 .........Franka edycia86r.......37.........26.01.......cc.........2770/5 1.........córcia Iskierka.........37.........28.01.......sn.........3160/ 52.........Michaś Mia 82 .........39.........29.01.......cc.........2990/56........ .Gabrysia Adulka...........38??.......30.01.......cc..........2500 /53........Córcia Stokrotka.......???.........30.01.......cc.........2800/ 52.........Córcia Kasiulkapb......40.........31.01.......sn..........3690/ 57.........Marika Lutówka........40.........01.02.......cc..........3700/ 55 ........ Kubuś Rosołek..........40.........03.02.......cc.........3040/ 51.........Zuzia Sikorka..........39.........05.02.........?..........325 0/52.........Maja Kluska=).........39........06.02.........sn(?)......3250 / 54 ........Maja Oczekujące Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/plec karenk.........33.....łódzkie........25.....28.01.09.... ......+7/synek fusyta.........33...podlaskie..39!..02.02.09..więcejniż 17!!!/babsztylek *iwonka*.......28......lubelskie......39......02.02.09.. .....+14/córeczka Monia...........22.....lubelskie.......28.....04.02.09.. .....+10/córcia basienia.......28......śląskie.........40......04.02.09. .....+13/Wiktoria Karella.........27......mazowieckie..31.....06.02.09.... ...+7/Jaś ? mandzia.......28......łódzkie.........38.....06.02.09... ...+11/córeczka salwia..........29......Wrocław.......40.....08.02.09.. ...+20/szymuś malinova.......35......śląskie.........40.....09.02.09.. .....+11/córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..37....09.02.09....+9 /synek basia4379.....30......śląskie.........39......09.02.09.. .....+14/synuś Olka_...........28.....kuj-pom........39.....10.02.09... .....+16/? asia.............26.....łódzkie.........37.....11.02.09. .......+10/Wiktoria lamamma.......30.....pomorskie.....37.....12.02.09...... ...+15/Mania klonik22........26....lubelskie..36..13.02.09.15/niespo dzian/filip/hania doddotka.......25.....wielkopolskie..35.....12.02.09.... ...+16!!/synek Nadia277.......27.....śląskie..........34.....15.02.09.. ......+9/synek PrzyszlaMama23......MannheimDE...39.....16.02.09.......+ 10/Nicolas balbiina ........24 ....Częstochowa..38.....16.02.09........+6/Kacper mama 17 luty..33.....lubelskie........39.....17.02.09...+17/Karol Szymon viola nowa.....23.....mazowieckie...38.....17.02.09........+17/Maj a Pimboli.........27.....Schwarzwald/DE..39..18.02.09..... ..+10/Nadine katia-84.......24.....małopol.........38....18.02.09.... .+13,5/Aleksandra marteczka1980...28...sciacca......36......20.02.09...... .+16 /synek kasia130285..24....małopolskie......36.....21.02.09..... .+9/Sebastianek Kathey.........27.....Warszawa......30.....22.02.09..... .+7/córeczka kamasutra.....21....wielkopolskie...27......23.02.09.... ..+13/synek dota25........29......pomorskie......21.....24.02.09.... .....? halasliwa......27......Warszawa.....31.....25.02.09...+1 5/niespodzanka Zabajona......31......warm.maz.....36.....26.02.09.....+ 14/synek konwalia9.....28......Dublin...........36.....26.02.09.. ..+11/Oliverek up-83..........25......Kraków..........37.....26.02.09.. ...+13/synek robur..........31......zach.pom.......36.....26.02.09... ..+10/córeczka monis30.......29......Warszawa......33.....27.02.09..... +13/Agusia alicja 111.....27......WLKP............36.....27.02.09.....+16/Emil ka myszkinson...26.....Gdańsk...........27.....27.02.09.... ..+5/Kazik Adrianna29...29.....Wrocław.........37.....27.02.09..... .+18/Jagna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRAWO MANDZIA I AGATKA !!!!! mamuski czy wasze maluchy jedzą i śpią czy już czuwają? Co z nimi robicie jak nie śpią? Jakoś nie bardzo wiem co robić? nosić tylko czy co ? :) Ale pospalysmy w nocy. :) karmienie o 2, 6, 10.30. Super. Dziś będziemy werandować :) Ja odpuszczam - nie będę mierzyć co chwilę tego ciśnienia tak jak kazali. Doszłyśmy z mamą do wniosku, że to mnie stresuje i jak to ciśnienie ma być mniejsze? Mia , Igmik, Mamusie - czy jak odpadał kikutek to potem tam była krewka? Bo Franka od wczoraj ma tam jakby trochę rozjątrzone i M mówi że zaraz odpadnie kikutek. Jak u was było? Ja miałam szwy rozpuszczalne w środku a na zewnątrz szew nie rozpuszczalny. Ciągnie was jeszcze tam w środku? Np, przy wstawaniu? Mnie tak, szczególnie jak dłużej leżę i muszę wstać. ojoj Viola - to zupełnie normalne jak się czujesz. Już nerwowo się robi. Wyczekiwanie jest męczące. trzymaj się! Basia 4379 - To jakie masz plany na niedzielę? :) Przyszła mama - no to nieżle że maluszek nie jest taki duży bo się martwiłaś. Oj jeszcze chwilkę musisz poczekać na maleństwo ale z drugiej strony kto to wie, ja jestem od wczoraj w terminie a maleństwo w poniedziałek kończy dwa tygodnie. MIa ja też próbowałam smoczek ale wypluwała :) Ale mam w pogotowiu. Kasia- no nie ma rady. cc nie jest straszne. Ja to mówię... może nie jestem przekonująca w tej chwili bo ciągle narzekam,,, :) Ale popatrz na inne cesarki jak doszły do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla nowych mamus🌼 U mnie nadal nic,nawet seks nie pomaga:( Juz mnie meczy to czekanie,czuje sie jakbym siedziala na bombie zegarowej,ktora w kazdej chwili moze wybuchnac ;) Takie glupie skojarzenie. Dzis o 17 musze jechac na ctg,strasznie mi sie nie chce,pogoda beznadziejna,szaro i deszczowo-najchetniej bym sie zaszyla pod kocykiem na caly dzien. Przyszla mamo-to dobrze,ze wszystko okay,a jednak maly nie jest taka kluseczka jak myslalas.Jak to dziwnie jest,ja sie balam,ze moja jest za mala,okazalo sie,ze nie,a u ciebie odwrotnie. To kiedy w koncu masz termin z OM?Na 21 lutego? Zazdroszcze wszystkim mamom,ze maja juz swoje malenstwa w domu i wiedza,ze wszystko jest w porzadku. I pytanko do tych,ktore maja psy-jak wasze zwierzaki zareagowaly na dziecko i jak sie zachowuja dalej w stosunku do niego? Milego weekendu dwupaczkom i rozpakowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam gratuluje nowym mamuska ;-) umnie postaremu dalej w dwupaczku ale dzisiaj sie tragicznie czuje lapia mnie skurcze i pobolewa brzuchol ;-( jedziemy z mezem do tesciow na obioadek wiec sie zbieramy ;-) troche pospaceroje bo ogrodku bo piekna pogoda moze pojdzie dalej hiihhh Mia ja rowniez biore chrzesnych z otoczenia przyjaciol ;-) chrzesna juz mamy juz sie doczekac na chrzesniaka nie moze hiiih ale chrzesnego jeszcze nie ;-( pozdrawiam was wszystkie cieplutko i zycze milego weekendziku ;-) P.s. ale mam ochote na sledzia szok hihii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie tez dziwie bo do 33 tygodnia zawsze byl wiekszy niz normalnie a teraz 38tydzien a ma 2800 dziwne moze ktos zle cos policzyl nie wiem lekarka mi powiedziala ze mam maly brzuch i 4kg dziecko do mnie nie pasuje wiec jest ok i oni licza mi ciaze do 21 lutego czyli daty z miesiaczki wiec wielkoscia tez jest dobry jak na 38 tyg plus 1 dzien .ja w pokoju mialam dziewczyne co wage jej dzidziusia oszacowal lekarz na ok 3200 a urodzila 4100kg biedna byla bo wywolywali jej tabletkami porod wiec bol mocniejszy potem naciecie krocza popekala strasznie caly czas krwotoki i wolala polozne .ja wiem jedno nigdy nie rodzic naturalnie dziecka powyzej 4kg i najlepiej przez porodem poprosic o usg zeby zobaczyli ile ma bo jej powiedzial lekarz ze tyle mala wazy na wizycie a w szpitalu nie patrzyli juz.ja sie balam ze moj maly bedzie juz dosc spory a tu taka informacja wiec sie ogolnie ciesze bo widzialam jak jest po porodzie anturalnym tak duzego dziecka.natomiast druga dziewczyna ktora poznalam w kawiarni w szpitalu miala cesarke bo dziecko mialo miec 4,5 a jak sie okazalo urodzil sie 3,5 wiec usg sie myli czesto.jedno jest jasne lepiej mniejszy niz wiekszy jesli chodzi o porod naturalny:) jedziemy do szpitala dzis pewnie jutro tez na pobranie krwi i ctg a od poniedzialku do mojej ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy Gość
Melduję się w dwupaku!!! Mam pytanko, czy na porodówce połozne pomagają i mówią jak oddychać? Czy profilaktycznie kupić smoczek i buteleczkę? Też jestem ciekawa jak mój psiak zareaguję na nową lokatorkę:) Pozdrawiam nowe mamy, ja też chcęęę!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane :))) Oczywiście kolejne Gratulacje dla Nowych Mamuś :))) u mnie dzisiaj samopoczucie dużo lepsze !!! tylko nogi strasznie spuuuuuchłyyy jak u słonia ://// Dzisiaj zaczynamy 39 tydzień :))) jeszcze 10 dni do terminu porodu - strasznie mi siada psychika , ale dam radę - muszę :))) BUziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Nick.......tc....data narodzin...poród....waga/wzrost......imię dziecka Ważka...........35.........08.01.......cc........1560/41 .........Anastazja julka2384........35.........09.01.......sn........3350/5 4 ........Adaś piksip.............37........12.01.......cc........2650/ 51.........Emilka Igmik.............37.........14.01.......cc........2675/ 49.........Pola Haydi.............37.........22.01.......sn.........2800 /51........synuś Agagaguś........38.........23.01.......cc.........2950/5 4........Piotruś kasiula29.........39........24.01.......sn.........3660/ 53.........Erwin Mama3............??.........26.01.......cc.........2970/ 53........córcia SzklanaGłowa...37.........26.01.......cc.........2750/51 .........Franka edycia86r.......37.........26.01.......cc.........2770/5 1.........córcia Iskierka.........37.........28.01.......sn.........3160/ 52.........Michaś Mia 82 .........39.........29.01.......cc.........2990/56........ .Gabrysia Adulka...........38??.......30.01.......cc..........2500 /53........Córcia Stokrotka.......???.........30.01.......cc.........2800/ 52.........Córcia Kasiulkapb......40.........31.01.......sn..........3690/ 57.........Marika Lutówka........40.........01.02.......cc..........3700/ 55 ........ Kubuś Rosołek..........40.........03.02.......cc.........3040/ 51.........Zuzia Sikorka..........39.........05.02.........?..........325 0/52.........Maja Kluska=).........39........06.02.........sn(?)......3250 / 54 ........Maja Oczekujące Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/plec karenk.........33.....łódzkie........25.....28.01.09.... ......+7/synek fusyta.........33...podlaskie..39!..02.02.09..więcejniż 17!!!/babsztylek *iwonka*.......28......lubelskie......39......02.02.09.. .....+14/córeczka Monia...........22.....lubelskie.......28.....04.02.09.. .....+10/córcia basienia.......28......śląskie.........40......04.02.09. .....+13/Wiktoria Karella.........27......mazowieckie..31.....06.02.09.... ...+7/Jaś ? mandzia.......28......łódzkie.........38.....06.02.09... ...+11/córeczka salwia..........29......Wrocław.......40.....08.02.09.. ...+20/szymuś malinova.......35......śląskie.........40.....09.02.09.. .....+11/córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..37....09.02.09....+9 /synek basia4379.....30......śląskie.........39......09.02.09.. .....+14/synuś Olka_...........28.....kuj-pom........39.....10.02.09... .....+16/? asia.............26.....łódzkie.........37.....11.02.09. .......+10/Wiktoria lamamma.......30.....pomorskie.....37.....12.02.09...... ...+15/Mania klonik22........26....lubelskie..36..13.02.09.15/niespo dzian/filip/hania doddotka.......25.....wielkopolskie..35.....12.02.09.... ...+16!!/synek Nadia277.......27.....śląskie..........34.....15.02.09.. ......+9/synek PrzyszlaMama23......MannheimDE...39.....16.02.09.......+ 10/Nicolas balbiina ........24 ....Częstochowa..38.....16.02.09........+6/Kacper mama 17 luty..33.....lubelskie........39.....17.02.09...+17/Karol Szymon viola nowa.....23.....mazowieckie...39.....17.02.09........+17/Maj a Pimboli.........27.....Schwarzwald/DE..39..18.02.09..... ..+10/Nadine katia-84.......24.....małopol.........38....18.02.09.... .+13,5/Aleksandra marteczka1980...28...sciacca......36......20.02.09...... .+16 /synek kasia130285..24....małopolskie......36.....21.02.09..... .+9/Sebastianek Kathey.........27.....Warszawa......30.....22.02.09..... .+7/córeczka kamasutra.....21....wielkopolskie...27......23.02.09.... ..+13/synek dota25........29......pomorskie......21.....24.02.09.... .....? halasliwa......27......Warszawa.....31.....25.02.09...+1 5/niespodzanka Zabajona......31......warm.maz.....36.....26.02.09.....+ 14/synek konwalia9.....28......Dublin...........36.....26.02.09.. ..+11/Oliverek up-83..........25......Kraków..........37.....26.02.09.. ...+13/synek robur..........31......zach.pom.......36.....26.02.09... ..+10/córeczka monis30.......29......Warszawa......33.....27.02.09..... +13/Agusia alicja 111.....27......WLKP............36.....27.02.09.....+16/Emil ka myszkinson...26.....Gdańsk...........27.....27.02.09.... ..+5/Kazik Adrianna29...29.....Wrocław.........37.....27.02.09..... .+18/Jagna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Piękne! 🌼🌼🌼 Mandzia, Lutówka GRATULACJE!!!!!!!!!!!!! 🌼🌼🌼 Szklana nasza mała w dzięn trochę już czuwa – wtedy troche ja noszę, troche kłade na brzuszku, torche bujam w wózeczku – oczywiście najbardziej lubi tulic sie w ramionach mamy i słuchac kołysanek – ale spiewanie kołysanek zastrzezone na wieczór :-) o 19 kąpiel i masaż, później karmionko, noszenie na bekanko (zazwyczaj nie ma beknięcia :O), a później zasiadam fotelu, pies pod nogami i spiewam kołysanki tak z 10-20 minut i mała zasypia- ot taki nasz rytuała oddzielający dzien od nocy (czasem po drodze zmiana pieluchy – bo jak sie zaczyna kokosic i nie chce zasnac w ciago 10 min to znaczy ze chce nowa pieluszkę), pobudka ok 1 w nocy – cyc, bekanko i mała spi do 6, 6.30 później znów cyc bekanko i spanie – przed każdym karmieniem zmiana pieluchy, pobudka po 10, po 11 (różnie) zmiana pieluchy, witaminki, karmionko, bekanko, kokoszenie sie, polegiwanie na brzuszku, spanie, i później takie sam schemat – przed kąpiel pobudka – zazwyczaj sama zaczyna sie kokosić – w dzień staram sie po karminiu a przed twardym snem kłaść ją na brzuszku, albo jak zbliża sie koniec drzemki to tez ja kłade na śpioch – wtedy dłuzej ulezy. Za rada Igmik zaczełam dzis podawac glukoze z łyżeczki – jak mała to slodko chłepcze, poza tym wystawiam ja w dzien na działanie słońca (od wczoraj pięknie świeci) w mojej ocenie mała jest coraz mniej żółta. A i jeszcze jedno – jak mała czuwa – czyli ma takie pół zamkniete oczka i podglada -to produkuje kupala :D to jej ulubione zajęcie hehehe – mama przebierze i kolejna produkcja sie uruchamia :P alabo jeszcze przy zmiane pieluszko siknie sobie księzniczka. No i odkąd piję ten kompot z jabłek mała wcina jak złoto :) serio! Dziś udoskonaliłam technike karmienia, tzn pozycję – bo coś koslawo mła trzymałam i mnie kregosłup odpadał. (rano mnie naszły smutki i sobie popłakałam ze źel mała trzymam – jakies dołki mnie podlapują ;) ale juz poprawiona za sprawa filmiku instruktażowego i jestem zadowolona) Jak mała kwili, albo robi sie niespokojna to wysarczy zmienic pieluche i jest spokój (na razie :P ) a jak chce jesc to to wida bo paszczurka rozdziawia :D Co do kikutka – u nas odpała 7 dnia – został jeszcze mały strupek – nic sie nie saczy ale ten strupeczek trzyma sie żywej tkanki – jak przemywam patyczkiem – to palcami rozciagam jakby pępek i staram sie czyscic to co pod suchym strupeczkiem – zostaje na patyku zołty brudek, zaschniętej krewki tez była ociupinka. Bardzo mnie ciągną szwy – tak jak piszesz – najgorzej jak poleże – czyli przy pobudkach w nocy – cieżko mi wstac – z jednej strony (prawej ) tak naparza ze hej – ciagle biegam do lustra bo mam wrazenie ze mi sie tam cos rozchodzi i czuje jakby w srodku coś ciągnęlo. Rany ale moje dziecie teraz produkuje... – czasem to nic nie słychac – tylko takie frrruuu i już wiadomo ze jest kupal (od wczoraj to juz nawet czuc jak jest wielka kupa – tak mi wczoraj przy karmieniu wieczornym nasmrodzila ze myślałam ze mi nochala wykręci :P) , ale właśnei o tej porze (czas czuwania ;) ) produkcja jest bardzo wytężona – stęka jak stary chłop na kiblu :P al ena szczescie juz nie popłakuje czyli pewnie wzdecia i gazy nei dokuczaja – masaz brzuszka, gdy na nim lezy robi swoje. Czy u waszych dziecie złuszcza sie skórka w fałdkach? Ja zauważyła -ze tak gdzi emiała podrażnienie – pachwinki i przód szyji – schodza takie placuszki naskórka – nie przejmuje sie tym bo mi mama mówiła ze ja tez tak miałam – zobaczymy co na to powie położna w przyszłym tyg. Pimboli – już niedługo, zleci zabczysz – a zaszyc pod kocykiem to sie mozesz – odpoczywaj na zapas :P Co do psa – to pierwszego dnia nic nie zauważył! Tak sie cieszył moim powrotem :) wachal tylko fotlik i kocyk – do łóżeczka nie podchodził, na drugi dzien zainteresowała go kwilenie, pokazała z daleka ze tam jest dzidzius – pies czuł sie chyba niepewnie, późneij pozwoliłam mu ciut blizej podejsc – teraz juz wachała mała – bardzo jej pilnuje – nie podchodzi pod same szczeble łózeczka, ale kładzie siw w odległ 1-2 m i pilnuje, jak mała kwili to sprawdza co sie dzieje – jak zamykalismy drzwi na kapiel i mała sie rozwrzeszczała to pies piszczał zeby go wpuscic – połozna mi mówila ze zaobserwowoała ze wszystkiem psy bardzo pilnuja maluszków i czasem nie pozwalaja sie obcym do nich zblizyc! Jak ja sie posprzeczałam z mężem to pies zaczął na niego ujadać... tak wiec pilnuje mnie i malucha – ja pa nei izoluje w nocy w sypialnu spimy wszyscy czworo – ja, mąż, mała i pies :) oczywiscie każdy na swoim miejscu :) Balbinko tez bym sledzika zjadla – mój mąż chcial mi na porót zrobić przyjemnosc i kupił sledziki... na które moge tylko popatrzeć – no coż chciał dobrze :P Pomarańczowa – kup i butelke i smoka. Viola do mojego terminu jeszcze dwa dni – a ja już od 9 dni mam maluszka hehe :D jak na nią patrze to tak sie zastanawiam jak o na sie w brzucholku mieściła :) Ide coś zjeśc – bo zaraz przyjadą tesciowie buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U mnie bez zmian. W sumie dobrze się czuję. Daję sobie czas do środy ;) Nie no, fajnie by było. Hałaśliwa - w sumie zastanawiałam się czemu tak strasznie chcą to dziecko przekręcać, skoro raczej się tego już nie praktykuje... Nacierpiałaś się tylko. Ale teraz za to szybciutko we wtorek wyciągną dzidziusia. Ja dziś mam dzień odwiedzinkowy. Byliśmy u męża kuzynki, teraz do jego siostry na imieninki. Tak że fajny, miły dzionek, szybciutko leci. Gratuluję dziewczynom, które urodziły!!! szklana - ja też bym nie mierzyła tego ciśnienia tak często jak zalecają. To rzeczywiście można się wykończyć, bo cały czas o tym myślisz... Ale kontrolować trzeba ;) Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIA- DZIĘKUJĘ! Jezu jak ulga. Z raną mamy to samo (no mi się jeszcze sączy dodatkowo ale boli tak samo więc jestem spokojna :) ) Bałam się że was już nie boli a to wina tego rozbabrania. Uff. To znaczy absolutnie nie cieszę się że ciebie boli...:) Jaką ty jesteś poukładaną mauśką! Chyba znowu od ciebie zgapię - jak królika ;p Muszę chyba powoli rytuał wprowadzać. My na razie co drugi dzień kąpiemy bo jakoś nie możemy wyrobić z czasem ale od nowego tygonia chcemu już codziennie. Acha i kikutek wisi na włosku. Ale pępuszek nie jest jeszcze taki super wklęsły tylko trochę wystaje i boję się że będzie miała taki wystający :( Ale może jeszcze za wcześnie i się wciągnie ? Moj Lucek pies jest totalnie podekscytowany Franką. Czuwa cały czas i jak mała płacze to zagląda od razu do kołyski - nie podoba mi się to :( Muszę go oduczyć ale nie czcę na niego krzyczeć bo i tak jest już jak zbity pies bo nie może wchodzić do łóżka. Jest ogólnie zmęczony jak my wszyscy bo ciągle coś się dzieje i lata po schodach góra- dół. Jak była położna to byłam w szoku bo pozwoliła mu powąchać małą i polizać po ubrankach. Uspokoikł się wtedy. A ja się bałam, że nas ochrzani że pies śpi w sypialni z nami. Mała śpi w nocy z nami w łóżku :) Potem będę się martwić. Już pisałam maile z Supenianią hehe że chyba będzie musiała za jakiś czas wpaść i posprzątać co narozrabiamy hehe. Niemowlaka podobno nie da się rozpuścić i tzreba mu dawać jak najwięcej bliskości i połoxne mi doradzały żeby spała z nami jak to lubi bo wtedy wszyscy będą zadowoleni. Pani neonatolog powiedziała że jej dwóch synków spało z nią chyba do 5 roku życia... hehe zaszalała. Ja zacznę około 4 miesiąca pewnie już ją kłaść u niej w pokoiku, Na razie z nami. Idę nakarmić i jadę z namą kupić leżaczek dla Franki. Czekamy na kolejne małe Ludziki. Dziewczyny jest weekend ale szpitale pracują! RODZIMY ŁADNIE RAZ DWA.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko Agatkę dopiszę ;) Mamusie i dzieciaczki Nick.......tc....data narodzin...poród....waga/wzrost......imię dziecka Ważka...........35.........08.01.......cc........1560/41 .........Anastazja julka2384........35.........09.01.......sn........3350/5 4 ........Adaś piksip.............37........12.01.......cc........2650/ 51.........Emilka Igmik.............37.........14.01.......cc........2675/ 49.........Pola Haydi.............37.........22.01.......sn.........2800 /51........synuś Agagaguś........38.........23.01.......cc.........2950/5 4........Piotruś kasiula29.........39........24.01.......sn.........3660/ 53.........Erwin Mama3............??.........26.01.......cc.........2970/ 53........córcia SzklanaGłowa...37.........26.01.......cc.........2750/51 .........Franka edycia86r.......37.........26.01.......cc.........2770/5 1.........córcia Iskierka.........37.........28.01.......sn.........3160/ 52.........Michaś Mia 82 .........39.........29.01.......cc.........2990/56........ .Gabrysia Adulka...........38??.......30.01.......cc..........2500 /53........Córcia Stokrotka.......???.........30.01.......cc.........2800/ 52.........Córcia Mandzia.........39.........30.01.......cc.........3120/55.........Agatka Kasiulkapb......40.........31.01.......sn..........3690/ 57.........Marika Lutówka........40.........01.02.......cc..........3700/ 55 ........ Kubuś Rosołek..........40.........03.02.......cc.........3040/ 51.........Zuzia Sikorka..........39.........05.02.........?..........3250/52.........Maja Kluska=).........39........06.02.........sn(?)......3250 / 54 ........Maja Oczekujące Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/plec karenk.........33.....łódzkie........25.....28.01.09.... ......+7/synek fusyta.........33...podlaskie..39!..02.02.09..więcejniż 17!!!/babsztylek *iwonka*.......28......lubelskie......39......02.02.09.. .....+14/córeczka Monia...........22.....lubelskie.......28.....04.02.09.. .....+10/córcia basienia.......28......śląskie.........40......04.02.09. .....+13/Wiktoria Karella.........27......mazowieckie..31.....06.02.09.... ...+7/Jaś ? salwia..........29......Wrocław.......40.....08.02.09.. ...+20/szymuś malinova.......35......śląskie.........40.....09.02.09.. .....+11/córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..37....09.02.09....+9 /synek basia4379.....30......śląskie.........39......09.02.09.. .....+14/synuś Olka_...........28.....kuj-pom........39.....10.02.09... .....+16/? asia.............26.....łódzkie.........37.....11.02.09. .......+10/Wiktoria lamamma.......30.....pomorskie.....37.....12.02.09...... ...+15/Mania klonik22........26....lubelskie..36..13.02.09.15/niespo dzian/filip/hania doddotka.......25.....wielkopolskie..35.....12.02.09.... ...+16!!/synek Nadia277.......27.....śląskie..........34.....15.02.09.. ......+9/synek PrzyszlaMama23......MannheimDE...39.....16.02.09.......+ 10/Nicolas balbiina ........24 ....Częstochowa..38.....16.02.09........+6/Kacper mama 17 luty..33.....lubelskie........39.....17.02.09...+17/Karol Szymon viola nowa.....23.....mazowieckie...39.....17.02.09........+17/Maj a Pimboli.........27.....Schwarzwald/DE..39..18.02.09..... ..+10/Nadine katia-84.......24.....małopol.........38....18.02.09.... .+13,5/Aleksandra marteczka1980...28...sciacca......36......20.02.09...... .+16 /synek kasia130285..24....małopolskie......36.....21.02.09..... .+9/Sebastianek Kathey.........27.....Warszawa......30.....22.02.09..... .+7/córeczka kamasutra.....21....wielkopolskie...27......23.02.09.... ..+13/synek dota25........29......pomorskie......21.....24.02.09.... .....? halasliwa......27......Warszawa.....31.....25.02.09...+1 5/niespodzanka Zabajona......31......warm.maz.....36.....26.02.09.....+ 14/synek konwalia9.....28......Dublin...........36.....26.02.09.. ..+11/Oliverek up-83..........25......Kraków..........37.....26.02.09.. ...+13/synek robur..........31......zach.pom.......36.....26.02.09... ..+10/córeczka monis30.......29......Warszawa......33.....27.02.09..... +13/Agusia alicja 111.....27......WLKP............36.....27.02.09.....+16/Emil ka myszkinson...26.....Gdańsk...........27.....27.02.09.... ..+5/Kazik Adrianna29...29.....Wrocław.........37.....27.02.09..... .+18/Jagna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita6875656
czesc dziewczyny, mam terin na marzec i pytanie do tych co juz urodzily. pod czym spia wasze dzieci? my kupilismy posciel do lozeczka ale wydaje sie taka duza dla takiego malego dziecka. czy oze dzieci zasypiaja zawiniete w rozki? i jeszcze jakie kosmetyki dla dziecka bede potrzebowac na poczatek? tzn co sie najbardziej przydaje? oliwka, krem na odparzenia i mydlo dla dzieci do kapieli plus chusteczki nawilzane wystarcza na poczatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana ja czytała, ze czasem jak odpadnie pepuszek to zostaje taka wypukłosc dookoła jak przepuklinka (nasza chyba tak ma choc moze ja sie dopatruje) i to ponoc powinno pojakims czasie zniknac – nasza pepek ma wklesły ale dookoła takie jakby wybrzuszenie male. Anita - Co kosmetyków – chusteczki do pupy (mam nivea), krem przeciw odparzeniom (mam nivea) mam tez sudocrem na wieksze odparzenia), do kapieli uzywam oilatum (wlewam do wanienki – na razie bez mydełka – na pózniej mam zel do ciala i gowy z musteli), po kapilei masuje oliwka (nivea), do buzi mam krem z oilatum ale nie jest konieczny. Musisz natomiast kupic krem na zewnatrz – ja mam nivea na kazda pogode. Mała myje wata – kupiłam góre wacików ale uzywam najzwyklejszej waty bo jest mieciutka i wygodna Posciel lezy w szafie – na noc pakuje mala do rozka i nakrywam polarowym kocykiem - mamy 21 stopni – w nocy sprawdzam po nosku czy małej ciepło (do karczku cieko sie dostac) w dzien mała lezy bez rozka pod kocykiem cienkim (polar) lub grubym (z tych hiszpańskich),no i zadnych poduszek – pod główke tylko pieluszka na wypadek gdyby sie ulało. Rozki mam dwa – miałam jeden który w spadku dostałam – ale juz pierwszego nia został ofajdany i zrozumiałam ze przyda mi sie drugi na zmiane. Zmykam bo zaraz rozpoczyna sie rytuał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie nie ma rytuału bo mała się najadła o 17 i teraz smacznie śpi i nie chcę jej budzić na kąpiel skoro nie jest głodna. MOże to żle... hmm nie wiem sama Byłam z mamą w sklepie i kupiłyśmy leżaczek dl amałej i zawieszane do niego zabaweczki. na razie nie możemy wypróbować bo aniołek śpi. Ale totalnie się zmachałam. Jeszcze za wcześnie dla mnie na takie wyjścia do sklepu. Ale z drugiej strony fajnie wyjść do ludzi :) Jejku my pewnie będziemy kąpać o 21 dopiero. myślicie że to ma duże znaczenie? Bo położne mowiły, że na razie nie trzeba pilnować godzin bo maluszek nie kuma :) Ale może jak Mia będzie stosowała od teraz to szybciej jej się dzień unormuje. Chyba od przyszłego tygodnia zacznę tak robić. Mamuśki jak z waszymi cycusiami? Nabrzmiałe czy ok? Moje są ok i nie bolą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka2009
Witam. Zapraszam na stronę córeczki mojej koleżanki http://www.weronika-pomoc.pl Może ktoś będzie chciał pomóc tej uśmiechniętej, a jednak chorej dziewczynce. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mam pyt.. do tych ,które już urodziły ( gratuluje!!:)..jak z wagą po porodzie Waszą? Zleciało już cosik:>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana ja nasza budze na kapiel- w szpitalu tez budzili i nic sie dzieciom nie działo :) Rytuał juz zakończony mała śpi - jeszcze posiedzę i poczekam az mała twardo zasnie- może trzeba bedzie jeszcze dolulac albo pieluszkę zmienić :) jak juz zasnie jak kamień - schodze na dół do męża na chwile zeby złapac oddech i zjeśc kolacyjkę - zostawiamy włączoną nianię. Ja bym przemyslała zmianę godziny kapieli z 21 na 19 jednak - bo ta druga opcja zostawia jeszcze troche czasu tylko dla rodziców :) ale wszystko od Was zalezy i od tego czemu podda sie Frania :) ja zostalam przy szpitalnym rytmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×