Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Animia

Sałatka z tuńczyka

Polecane posty

Witam, Macie może sprawdzony przepis na sałatkę z tuńczyka w oleju? Chodzi mi głównie o ten z czerwoną fasolą, kukurydzą etc., ale jak macie w zanadrzu jakieś inne, to też je podajcie. Z góry dziekuję wszystkim!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobrą dostaniesz w Lidlu. Akurat jest w promocji za 99gr puszka z 3,20zł. Ale ja robię tak: kawałki tuńczyka w oleju odsączam i wrzucam do jakiejś miseczki, odsączam czerwoną fasolę i kukurydzę i dodaję ją do tuńczyka, do tego papryczka chili, cebulka i jak kto woli-majonez, sól i pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuna yuna
tuńczyk z puszki, czerwona lub biała fasolka z puszki, do tego trochę oleju, czerwona cebula, natka pietruszki, sól, pieprz do smaku kilka łyżek oliwy i soku z cytryny (uwaga by nie było zbyt kwaśne) natkę pietruszki dobrze posiekac i ma byc jej dużo, sałatka lepiej wtedy smakuje i wygląda sok z cytryny zabija trochę rybi zapach sałatka najlepiej smakuje przyzrządzona dzień wcześniej lub kilka godzin wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuna yuna
tuna dwa: jak wyżej tuńczyk z puszki, do tego ugotowany makaron penne lub małe muszelki, świderki (co kto lubi ) lub ryż (biały, brązowy, biały z dzikim wg upodobania) pomidory z puszki w cząstkach bez skórki (lub świeże: sparzyc wrzątkiem, zahartowac zimna wodą, zdjac skórkę, pokroic w zgrabna kostkę) do smaku sól, pieprz, odrobina tymianku lub rozmarynu ( z ziołąmi ostrożnie bo mają intensywny smak i gdy się przesadzi sałatka będzie niejadalna) jesli tunczyk z jest "z wody" dodajemy trochę oliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię taką:kapusta pekińska,jajko na twardo,i do tego co mam akurat:kiszony ogórek,albo korniszon albo zielony ogóras,papryka świeża albo konserwowa,pomidor,kukurydza.Pełna dowolność a zawsze jest pycha.Z majonezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez uwazam ze _
a ja tak tunczyk , brzoskwinie z puszki majonez ketchup kukurydza z puszki. to wszystko. deli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuńczyk w sosie własnym lub oleju ( odsączony) , kukurydza, cebulka,jajko na twardo, ogórek konserwowy, ryż , sól , pieprz i majonez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo za przepisy!!! panna em, Papryczka chilli świeża, suszona, marynowana, po prostu pieprz cayenne (czy jak to tam się pisze:P)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie nie będę oryginalna, ale: I. Tuńczyk, czerwona fasola, groszek, ogórek konserwowy, cebulka, jabłka odrobina, majonez, sól, pieprz. II. Tuńczyk, ogórek świeży, kukurydza, papryka czerwona, majonez, sól, pieprz. III. najprostsza, ale smakowita Tuńczyk, kukurydza, szczypiorek, majonez, sól, pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam taki misz masz Waszych propozycji :). Dodałam do tuńczyka czerwoną fasolę, kukurydzę, groszek, cebulę, korniszony i natkę pietruszki. Dorzuciłam też majonez, trochę soku cytryny, sól i pieprz. Pycha! :) Chłodzi się właśnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×