Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anty PUP

pytanie o badania lekarskie w związku ze stażem

Polecane posty

Gość anty PUP

witam bezrobociek ieruje mnie na staż i kali mi przyniesc zaswiadczenie z medycyny pracy ze jestem zdolny do odbycia stazu ,problem w tym ze popierwsze : bezrobocie nie chce mi wydac skierowania na badania w medycynie pracy i musze płacic za nie z własnej kasy (to jest dobre skąd mam wziasć skoro jestem bezrobotny :):):) a po drugie w medycynie nawet prywatnie powiedizeli mi ze zaswiadzczenia nie wydadza bez skierowania no i jestem w kropce a bezrobocie to gówno obchodzi wiec jak to jest z tymi badaniami bo spr ustawe i pisze ze mam prawo do tkaich badan moze ktos sie wypowie ktos to sie zna na rzeczy pleas thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mojego doświadczenia: panie w UP to na gównie się znają i jak nie pójdziesz i nie zjebiesz, ze maja Ci dać skierowanie, bo tak ma być (wszyscy stażyści tak mieli u mnie) to nic ze stażu nie wyjdzie. One tylko sie cieszą, że same maja pracę. Ja każdą sobie sama znalazłam, bo ma UP nie ma co liczyć... A może miejsce na stażu dla znajomego trzymają i robią Cię w h... Sorry za wulgaryzmy, ale jak słyszę UP, to mi sie przypomina tłusta, zadowolona z siebie i niedouczona pani kierownik mojego UP...Wiele razy musisz sam wiedzieć o co chodzi, bo oni tam na niczym sie nie znają. I gadaj z przełożonymi, a nie z panienkami z okienka, bo one mówią to, co im każą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laz od osoby do osoby
musza dac ci skierowanie, bo badania oplaca pracodawca. i nalezy ci sie skierowanie. mi dali takie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skierowanie
skierowanie dostajesz od pracodawcy - w wypadku stażu pracodawcą twoim jest PUP. Piszesz pismo w dwuch kopiach że z dniem takim i takim zostałeś poinformowany o konieczności zrobienia badań lekarskich w związku ze stażem na który skierował cię PUP. Jednakże do dnia dzisiejszego nie otrzymałes skierowania na te badania od pracodawcy czyli od PUP a gdy prosiłeś o to skierowanie to Pani taka i taka z PUP odmówiła ci wydania tego skierowania i pouczyła Cię iż musisz wykonac badania na własny koszt. W przychodni nie chcą zrobic Ci badań i wydac zaświadczenia gdyż nie masz skieropwania od pracodawcy czyli od PUP. I że prosisz o wyjaśnienie tej sprawy. Takie pisemko zanosisz do PUP do sekretariatu, kopię dajesz do podbicia datownikiem Pani w PUP i zabierasz ze sobą (kopię, nie panią! :P ). Dodatkowo możesz wysłać to samo pismo do instytucji nadrzędnej (nie wiem jakie są w twoim przypadku instytucje którym podlega wasz PUP). I czekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja idę na
przygotowanie zawodowe, wiem że jest takie prawo że pup ma mi wydac skierowanie na badania i dodatkowo ma za nie zapłacić. no ale niestety mój pup twierdzi że takiego prawa nie ma, więc dałam sobie z tym spokój skierowanie na badania da mi mój pracodawca (nie pup!) a opłace je sobie sama, bo o te 30 zł nie ma robić hałasu bo i tak sie nie wygra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie takkkk
Nie chodzi o to że 30 zł. to niewiele, chodzi o to że pracodawcy przerzucają koszty zatrudnienia pracownika na samego pracownika co jest nie zgodne z prawem. Do anty PUP pośredniak musi Ci wydać skierowanie na wstępne badania lekarskie, określić w nim na jakim stanowisku masz być zatrudniony, czy występują na nim warunki szkodliwe i uciążliwe itp… Pracodawca ponosi koszty profilaktycznych badań lekarskich pracowników NIE PRACOWNIK. Zgadzam się że panie w up to jakieś kretynki które nie mają o niczym pojęcia ( pomyśleć że ktoś taki ma nam pomagać znaleźć pracę, śmiech ) niestety też po skończeniu szkoły miałam z nimi do czynienia ( oczywiście ich pomoc ograniczyła się do przymusu podpisywania u nich gotowości do podjęcia pracy BZDURA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×