Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żółtko

Co zrobić z żółtkami?

Polecane posty

Gość żółtko

Robię właśnie bezę z 7 jajek, szkoda mi wyrzucić żółtka. Macie jakieś pomysły na wykorzystanie ich? Najlepiej jakieś ciasto, tylko proszę nie piszcie, że pączki bo pączków nie chce mi się lepić tyle czasu :) Mam pomysł na wykorzystanie 3, zrobię kruche ciasto z rabarbarem, ale co z 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób se więcej ciasta
i zamroź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
3-4 zoltka 2 kostki margaryny 3/4 paczki cukru pudru 1 kg maki pszennej Zagniec szybko kruche ciasto i upiecz ciasteczka ( przez maszynke) Polej polewa, posyp wiorkami, orzechami lub takimi kolorowymi bobkami. Bardzo dobre Jakbys chciala mam jeszcze przepis na orzechowe ciasteczka, tez z samych zoltek Zawsze jak pieke te ciasteczka to tez z bialek robie kokosanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajerkoniak albo masa budyniowa
Zrób ajerkoniak, albo zrób ciasto z masą budyniową domowej roboty - na mleku ugotować mąkę ziemniaczaną na pół z mąką zwykłą, z cukrem. Po zestawieniu z palnika dodaję zółtka (najlepiej utarte na kogielmogiel) i szybko ucieram póki gorące. No właśnie - kogielmogiel :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
albo swojskie lody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaannnnaaaa
dodaj całe jajka i zrób jajecznicę... ja zawsze tak robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółtko
najbardziej podoba mi się pomysł z lodami, na te upały jest chyba najlepszy :) macie jakiś sprawdzony przepis? Oczywiście za wszystkie inne pomysły również dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HALABAMA21
faworki? proste i szybkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka091
Ja do żółtek dodaję szczyptę pieprzu i soli (wg uznania) wszystko mieszam, a następnie obtaczam w tym kromki chleba i smażę je na niewielkiej ilości oleju:) aż zrobią się żółtawe:D Pychotka!! Smacznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaa
a ja bym zrobiła kogelmogel :) Pycha A mnie nigdy żółtka nie zostają :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×