Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

15 TYDZIEŃ CIĄŻY I JUŻ KOPIE!

Polecane posty

Gość zaciązona
Witam. właśnie jestem w 15-16tygodniu ciąży, tydzień temu, po tym jak najadłam się dużej ilości węglowodanów w postaci słodkości poczułam delikatnie łaskotanie...jakby ktoś musnął mnie pędzelkiem:-)) Wyobraźnia kobiety w ciąży jest ogromna, wiec od razu pomyślałam sobie, ze "niuni" musiało zasmakować to co sobie zaserwowałam:-)) Pozdrawiam wszystkie ciężarne panie:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w drugiej ciąży...
...czułam ruchy w 14 tygodniu, wyraźne. W pierwszej od 16-tego - wyraźne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MNIE TEZ KOPLOALE W 7MIECHU
TO PLOD ROSNIE; I JEST TAKIE UCZUCIE BO CZASAMI ZLAPIE SKURCZ;NIE PODNIECAC SIE KOBIETY WSZYSTKO BEDZIE WIADOMO JAK SIE URODZI;A POBOLO TROCHE;ALE TYLKO TROCHE.:-P :-P :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimiwar
dziewczyny p o co sie tak spieracie. Duzo zalezy od tego ktora to jest ciaza i od figury kobiety te co sa conajmniej drugi raz w ciazy i sa bardzo szczupłe beda czuły ruchy duzo wczesniej od pierwiastków i przy kosci z tłuszczykiem na brzuszku. Wcale nie jest głupota ze w 15 tygodniu odczuwa sie delikatne ruchy dziecka, tak jakby motylek nas muskał w brzyszku i jest to całkiem normalne!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sali04
Ja jestem w 15 tygodniu to moja druga ciaza i perwszy mocniejszy ruch poczulam dzisiaj,jego przyczyna moglo byc moje mocne zdenerwowanie,z pierwszym dzieckiem ruchy czulam w 16 tygodniu,i ma na to wplyw grubosc tkanki tluszczowej na brzuchu mamy jak i liczba ciąż....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość white109
Jest to moja pierwsza ciąża niestety chodzę do lekarzy,którzy nie potrafią rozmawiać,ani uświadamiać:(Ale jeśli chodzi o ruchy,to wydaje mi się,że już je odczówam.Jestem w 15 tyg.Pozdrawiam wszystkie przyszłe MAMY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tf
Ja przy pierwszej ciąży poczułam kopnięcie w 16 tyg. teraz jestem w 15 i juz wyczekuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem pierwszy raz w ciazy i pierwsze ruchy czułam w 16 tygodniu. Owszem, nie byłam pewna czy to jest to, ale w 17, kiedy się troszkę nasiliły już wiedziałam na 100% :) W 19 tygdoniu, kiedy niektóre kobiety jeszcze w ogóle nie czują ruchów, mój mąz kładąc rękę na moim brzuchu, dokładnie czuł, jak się mała rusza, jak kopie :) takie rzeczy to indywidualna sprawa, poza tym podobno szczupłe kobiety czują to wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również poczułam pierwsze ruchy dziecka w 15tc : lekarz powiedział, ze to nie możliwe. Oj możliwe, możliwe... zwłaszcza, że w następnych tygodniach aż do 26 tc były zbliżone do siebie i wiedziałam , że to właśnie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam tak
W pierwszej ciąży ruchy poczułam w 17-18 tyg. W drugiej ciaży pierwsze delikatne kopniaczki poczułam koniec 14 a początek 15 tyg. Mi lekarz powiedział, że jest to bardzo możliwe jeśli kobieta się wsłuchuje w swoje ciało i tym bardziej, jeśli wie jakie to odczucie bo to druga ciąża. Także jest możlwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz moja 3 ciaza w 1-ej ruchy czułam w 20 tygodniu w drugiej juz w 16!dzisiaj sie zaczoł 15 tydzien i od kilku dnie raz na jakis czas czuje takie bąbelki i lettkie ruchy!!połozna powiedziała ze to prawda bo jak jestes juz w klejnej ciazy to czujesz ruchy szybciej !pozdrawiam przyszle mamuski;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama drugiego skarba
ja czuję już ruchy od tygodnia delikatne ale są to moja druga dzidzia jestem w 15 tygodniu i lekarz twierdzi ze bobas jest bardzo ruchliwy i to normalne że czuje jak się rusza i jestem z tego bardzo szczęśliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem w 16 tyg
Pirwsza ciaza. I jestem przy kosci. Nie czuje kopniaków ale zdecydowanie czuje ze cos sie w brzuszku rusza od kilku dni. I na pewno nie sa to miesnie, jelita ani nic innego. Czuje takie trzepotanie w srodku... kilka razy dzienie. I z kazdym dniem jest coraz wyrazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny powiedzcie...
To jest to. ja poczułam ruchy w 15 tyg al wiedziałam czego sie spodziewac .To nie moje pierwsze dziecko Teraz jestem w 19 tyg. i malenstwo rozrabia az miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilka27
jestem teraz w 2-giej ciązy, z 1-szym dzieckiem czułam ruchy w 16 tyg. chyba, jak dobrze pamietam, zaszłam 4.09, a ruchy pierwsze miałam 27.12. Teraz zaczęły się w 15 tyg, trzy dni teu pknięcie z lewej strony, potem z prawej, a wczoraj tylko raz i dokładnie czułam trzy dni temu czy to rączka!! Więc głupot to wy nie piszcie, ruchy sa i ja to wiem. A lekarz to potwierdza:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelaprzemka
Ja jestem w pierwszym dniu 16go tygodnia. Wczoraj w nocy nie mogłam zasnąć. Przejechałam dłonią po brzuchu, i poczułam, jakby pojedyncze uderzenie serca. Pomyślałam sobie, że to faktycznie moje serce... Ale wolałam sprawdzić. Położyłam dłoń, i masowałam delikatnie, żeby wzbudzić ruch dziecka. Udało się, poczułam to samo. Czułam jakby na obszarze całej mojej dłoni od czasu do czasu coś mnie delikatnie kopało. Jestem pewna, że to właśnie pierwsze kopniaki, o których uprzedzają nawet lekarze. Pierwsze ruchy mogą pojawić się już nawet w 12 t.c., ale najlepiej położyć się na brzuchu i skupić, żeby je wyczuć. Są tak delikatne, że nie muszą być prędko wyczuwalne. Pierwsze kopnięcia zaś mogą pojawić się już nawet w 16 - 18 t.c. Jest to kwestia ciąży - każda rozwija się w innym tempie. Dziecko ma już wykształcone kończyny, i w tej chwili rusza się, choć jeszcze dokładnie nie wie w jakim celu. Kiedy dotknie palcem ust, natychmiast zaczyna ssać kciuk. Tak wygląda dziecko w 16t.c.: http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/ph/dh/lp7t/mS8mFKtslGRXDIVViX.jpg Najlepszym poradnikiem jest kobieta, która przez to przeszła. Wiele kobiet potwierdzi, że wszystko jest możliwe :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka1919111
Ja ruchy mojego malenstwa poczulam w 16 tygodniu :) takze nie piszcie mi tutaj ze to bzdura... To nie bylo niewiadomo jakie kopanie tylko jakby mi babelki w brzuszku pękały... Mowilam lekarzowi, a on stwierdzil, ze tak to jest bardzo prawdopodobne... Zreszta jestem juz matką od kiedy nosze moją mala pod sercem i chyba wiem najlepiej prawda? No wlasnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen************
witam, jestem w 15 tygodniu ciąży i bardzo dokładnie wsłuchuję się w swój brzuszek. Od czasu do czasu czuje jakby w środku unosiły się bąbelki, ale już sama nie wiem czy to moja fantazja czy praca jelit ;) Z niecierpliwością oczekuję wyraźniejszych ruchów maleństwa :) Pozdrawiam ciepło wszystkie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadziorek
witajcie Wiadomo ze kazda z nas jest inna ja tez jestem w 15 tygodniu i czasem mi sie zdaje ze mała mnie smyrnie od środka ale kopniaków mi jeszcze nie zasadziła . Częsciej za to czuje takie łaskotanie od wewnątrz baardzo delikatne ale wyczówalne nie wiem co to jest ale sie ciesze ze cos tam sie dzieje . Ciąża to fantastyczny okres i nie bez powodu sie mówi ze to stan błogosławiony bo nosimy w sobie cud . Zatem kobitki jesli w 15 tygodniu nie macie jeszcze " puknięcia" od waszych maluszków do napewno wkrótce sie pojawią :) JA tam jestem niecierpliwa nie wiem jak Wy i bardzo wyczekuje tego "pierwszego " mocnego znaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 324324324
Ja zaszłam w ciążę na początku października. W grudniu już czułam jak dziecko kopie - i to na 100 % nie było żadne wrażenie - studiowałam jeszcze wtedy i siedziałam na łacinie niczego się nie spodziewając. A tu nagle łup - mało nie krzyknęłam z wrażenia. Kiedyś widziałam takie ruchome USG 2 - mies. dziecka - i ono strasznie "skacze" - w brzuchu... Widać czułam to skakanie - nie były to oczywiście kopnięcia - typu noga czy ręką....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angiii
ja tez jestem w 15 tc i wlasnie od kilku dni czuje takie laskotanie w brzuszku, i nie wiem czy to dzidzius czy moja wyobraźnia, ale chyba cos tam jest, bo takie inne uczucie, bardzo delikatne, ale jest;D nie moge sie doczekac mojego bobaska;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatttaaaa99
Witam! weszłam na to forum i rozwiały się moje wątpliwości, jestem w 15 tygodniu ciąży ( drugiej ciąży ) i poczułam pierwsze ruchy dziecka, myślałam, że to zdecydowanie za wcześnie i , że ciąża jest większa niż obliczyłam z moim lekarzem, ale Wasze wypowiedzi mnie uspokoiły... Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antypatologia
ja w 16 czulam motylki przy nachylaniu i czasem cos dziwnego, kiedy lezalam w nocy w lozku. Myslalam, ze to jelita, ale dziwilo mnie, ze przeciez bylam wyprozniona. Jakis czas pozniej te ruchy przybraly na sile i wtedy juz nie mialam watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli to jest kolejna ciaza to dziecko o wiele szybciej sie rozwija i jest to mozliwe:) ja w pierwszej ciazy czułam ruchy z 17 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulek2702
A JA MAM 15 TYDZ I 2 DZIEŃ I WCZORAJ OKOŁO 22 POCZUŁAM PIERWSZE MOZE NIE KOPNIECIA TYLKO BULGOTKI:) TAKIE PŁYWANIE -PRZEMIESZCZANIE SIE DZIDZI:D A RANO MASOWAŁAM SOBIE BRZUSIO I LECIUTKIE FALE BYŁY ALE LECIUTKIE OCZYWISCIE BEZ PRZESADY Z PIERWSZĄ CIAŻĄ MIALAM O.K 17-18 TERAZ SZYBCIUTKO....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)))))a
ja poczułam pierwsze ruchy w 14 tygodniu i od tej pory z każdym dniem były i są mocniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza ciąża
Witam moje drogie panie:)obecnie jestem w 15 tyg ciąży i wczoraj po dość obfitym jedzeniu w pozycji leżącej poczułam jak rusza się moje maleństwo dodam że jestem osobą szczupłą i too moja pierwsza ciąża...nie były to mocne ruchy ale coś jakby galaretka i delikatne dotknięcie od wewnątrz.Moja znajoma(też 1 ciąża)miała w 18 tyg a jeszcze jedna w 16 tc wiec to sprawa indywidualna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja również jestem w 15 tc i dziś poczułam wyraźniejsze ruchy :-) takie 3 pukniecia jak leżałam i trzymałam rękę na brzuchu :-) jestem szczupła i to moja druga ciaza ale w pierwszej też tak wczesnie wyczułam :-) pozdrawiam wszystkie mamusie ! :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w pierwszej ciąży i czułam już w 14 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×