Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mekonica

przemywanie oczu, buzi ....

Polecane posty

Gość mekonica

do kiedy bawiłyście się w tą całą toaletę przed kąpielą dziecka ? Chodzi mi o przemywanie gazikami/wacikami oczu, buzi, czyszczenie uszów, sromu ? Córka ma już 8 miesięcy, nienawidzi tej całej toalety, wrzeszczy na całego. Zastanawiam się, czy wystarczy jak przemyję twarz wodą z wanienki, tylko że kąpię ją albo w Oilatum albo w Nivea z oliwką i nie wiem, czy to nie będzie jej szczypać w oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myj ją normalną wodą
żadne przemywanie wacikami i takie tam jest już przecież duuużą dziewczynką ja moją małą zaczęłam myć normalnie jak tylko zaczęła siedzieć a tym bardziej jak piszesz że Twoja córa tego nie lubi. nic się jej nie stanie jak jej umyjesz buźkę wodą z wanienki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myj ją normalną wodą
a jak boisz się że coś będzie ją szczypało w oczka to umyj ją zwykłą bieżącą wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuuuuuu to i tak długo wytrzymała :D:D:D:D:D moja od 3 miesiaca ma mytą buzie w wodzie kąpielowej dopiero w wannie :D:D uszka na morko w wannie gąbką - rano patyczkami na sucho, oczka hmm od czasu do czasu ale rano ;) nie męcz tak maluszka przed kąpielą, bo znienawidzi ta częsc dnia i będziesz miała cyrki :O wargi sromowe przemywam za każdym razem przy zmainie pieluszki . a juz obowiązkowo i dokładnie po zrobieniu kupy, ae nie wpadłam nigdy na pomysł aby to małej fundowac przed kąpielą :O poza tym moja strasznie walczy o swoje i takie zabiegi sa u niej nie do pomyślenia gdy widzi wodę w wannie :D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak myje od początku
wacikiem do wody - przecierałam oczy i buzie, potem wargi sromowe, potem reszta normalnie, z mydełkiem bambino... bez przesady z tym wszystkim :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dodam tak od siebie, że warto kupić termometr do wanienki, kosztuje pare groszy a wierzcie mi że dwa stopnie różnicy i dziecko będzie miało alob za gorąco albo z zimno a potem boi sie kąpieli, są wrzaski i całe ceregiele. A tak wiem ile jest dokładnie i pomalutku wkładałam dziecko - zawsze się uspokaja w wodzie i się cieszy. I całe szczeście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rossinka ;) mam termometr ;) moja wierzga nózkami bo chce do wody :D:D:D:D:D i ma buzię w podkówkę jak ją juz wyjmuję z wody :D:D:D:D za to wyjątkowo niecierpiała od początku wieczornej toalety przed kąpielą :O dlatego przeniosłam większosć na rano - uniknełyśmy krzyków i płaczów :D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mekonica
czyli jestem nadgorliwa :o no to od jutra koniec z wacikami :D u nas nie ma problemu z temperaturą w wanience, bo córka uwielbia się pluskać i nie zwaca uwagi czy woda jest letnia czy ciepła, byle kąpiel była dłuuuuugaaaa :) dzięki dziewczyny 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fakt - długo utrzymywałaś ten sposób toalety ;) Taraz moja też uwielbia czy to w letniej czy cieplejszej, jednak mi chodziło o pierwsze kąpiele, żeby dzieciatka nie zrazić bo potem to już problem. Kilka razy przemywałam wodą przegotowaną ale szybko zaczęłam w wanience wacik moczyć - i tą wodą myłam oczy i twarz. Wargi sromowe myję przy każdej zmianie pieluszki. P.S. Swoja drogą - jakie zabawki do kąpieli polecacie dla 4,5 miesięcznego dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rossinka ;) kaczuszkę ;) a za chwile twój brzdąc będzie się w wodzie bawił swoimi stópkami i zabawki zejdą na dalszy plan :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaa kolezanki kupowały takie pompowane koła - ponoć sie u nich sprawdzały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Celi xx :D Kaczuszka, kaczuszka... niech będzie ;) A propo kąpieli założyłam właśnei wątyek odnośnie godzin kąpieli i pory spania, nie wiem czy dobrze robie kładąc spać małą o 20tej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O boże już znowu tyle godzin!!! Codziennie obiecuje sobie że położe sie wczesniej bo mała mi wstaje po 6 rano a potem śpi po pół godziny więc nie mam jak odpocząć tylko robie swoje tj. obiad, sprzątanie... :( Do jutra więc 🌼 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×