Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ginger746

od kiedy kupowac potrzebne rzeczy dla noworodka

Polecane posty

Gość ginger746

i dla mnie tzn laktator podkłady i inne? bo boje sie ze potem zbankrutuje na to wszystko jak mi sie zbierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie wiem, jestem w 26tc i jeszcze nic nie kupiłam, bo jakoś tak zawsze się mówiło, że po co się spieszyć, ale chyba będę musiała zacząć, bo faktycznie potem zbankrutuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginger746
to ja bym ci radzila juz ja jestem w 14 tyg to jeszcze poczekam ale niewiem od kiedy w sumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczęłam od 7 mc ale troche za wcześnie bo w 9mc miałam taka ochotę na zakupy a juz wszystko mialam;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ciuszki itd kupowałam od początku ciąży, około 6-7 miesiąca zaczęłam kupować inne rzeczy, teraz zostały mi już drobiazgi + wózek, łóżeczko, ale wszystko miałam upatrzone, odłożone pieniądze, a tak późno kupuję, żeby po prostu nie przepadała gwarancja i marnowała się w czasie kiedy wóżek będzie stał. Laktator kupie dopiero po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz jadę na wesele więc trochę nas to skrobnie ale potem chyba muszę zacząć kompletować wyprawkę. Jeśli chodzi o łóżeczko, to będę miała od kuzynki, tylko je troszkę odnowimy, a wózek obiecali nam przyszli dziadkowie, więc w sumie największe wydatki są z głowy. Ale te tony pieluch i ciuszków też chyba trochę kosztują nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy co kupujesz. Co do pieluch to poradzili mi, zeby nie kupować niedużo, np jeden JUmbo pack, bo nie wiadomo czy dzidziusiowi i mi będą pasować. W sumie ciuszki zalezy jakie chcesz, ogólnie wanienki, smoczki, pieluchy tetrowe, pościele, materacyki, ręczniczki i inne kosztują. Ale możesz wydać na to 200-300 zł a mozesz wydać 3000. Wszystko zalezy od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoszka1234
wlasnie najwiecej wydatków na pieluchy około 400 zl na miesiac z tego cow wiem okolo i jeszcze jak sie bedzie kupowało najtaniej wyczytałam ze libella 168 sztuk kosztuje 78 zl tylko niewiem czy sa dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam to co mi bylo niezbedne... i dobrze bo teraz mam zakaz wedrowek po sklepach a to juz lezy i czeka. Nie wiem czy mam wszystko... laktatore nie mam ale ... jak mi czegos bedzie brakowalo to albo wysle meza do apteki albo www.allegro.pl :D narazie jakby cos sie mialo zaczac dziac wczesniej to jestem przygotowana :) warto juz na poczatku miec koszule klapki itd jakby trzeba bylo isc do spzitala bo z tym nigdy nie wiadomo... poźniej to moze sie przydac na porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylaL
Ja zaczęłam kupować ok.6 tyg przed terminem i dobrze ze tak zrobiłam bo urodziłam 3 tyg wcześniej.Ale ubranka i różne inne rzeczy babcia i ciocia kupowały już od momentu jak dowiedzieliśmy się o płci dziecka ok 22tyg.Nas prawie wcale wyprawka nie kosztowała bo prawie wszystko kupili dziadkowie i ciocia.(pierwsze dziecko w rodzinie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skąd wizięłaś takąc cene
Kokoszka, skąd ty tą sumę wzięłaś? Skoro dziewczyny piszą, że wydają około 200 zł na pieluchy. 400 zł to chyba grubo przesadzone. Jumbo pack kosztuje około 50 zł 400/50=8, 8x98=784, 784/30= 26 pieluch na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skąd wizięłaś takąc cene
Kokoszka napisała, że 400 zł na pieluchy miesięcznie. No to wyliczyłam, że to strasznie dużo. bo: Jumbo pack- to duże opakowanie pieluch, zawiera 98 pieluszek :). Jedno takie opakowanie kosztuje około 50 zł. 400 zł podzielone na 50 to około 8 opakowań 8 opakowań to 784 pieluszki 784 pieluszki podzielone przez ilość dni w miesiącu to około 26 pieluszek na dobę, to bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się cieszę, że wszystko kupiłam sobie wcześniej i upatrzyłam, bo teraz wózek i łózeczko tylko zamówię. Wózek stoi w firmie i czeka na mnie. Bo też mam nakaz odpoczywania i nie czas już na łażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak z ciekawości ile pieluszek dziennie zużywa taki mały bobasek??? Oczywiście tak szacunkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoszka1234
podobno 20 szt na dzień. ja znalazlam na allegro pieluszki za 78 zł 168 sztuk, myslalam ze 400zł to juz najwiecej ale doswiadczone wiedza lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bez przesady
jeśli około 1 opakowanei na tydzień to miesięcznie wychodzi jakieś 150-170zł na pieluchy, a nie 400zł:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdykam
kobity! 20 pieluszek na dzien to tez bardzo duzo! pomyslcie - musialybyscie zmieniac je przecietnie co 75 min. - a to bez sensu! (no, chyba, ze dziecko nasra do pampersa) to nie sa tetrowe pieluchy, ktore nasze matki musialy zmieniac co pol godziny! pampersy wystarczaja na pare godzin (okolo 3-4 - takie moje zdanie)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zmienialam i nadal zmieniam co 3 godz... tzn teraz jak sadzam malą na nocnik to rzadziej zmieniam pieluche bo jest sucha. ale jak byla maluska to mialysmy taki cykl. Przewijanko, karmienie, odbijanie spanie... i za 3 godz zno przewijanie... itd... no to mi tak średnio 7 -8 pieluszek dziennie schodzilo. Uzywalam pampersa. w paczce sa 72 pieluszki ( im wieksze rozmiary tym mniej pieluch) wiec jedna paczuszka starczala na okolo 9 dni. miesiecznie potrzebowalam okolo 3-4 paczek. jedna kosztuje 54 zl czyli koszt miesieczny pieluszek to mniej wiecej 200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie a 200zł to nie 400
to spora różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno jednego dnia
16 pieluch, drugiego 6. Jestem w 18 tc i zacznę kupować chyba od 30 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też kupowałam od 6 miesiąca. zaczęłam od ciuszków. łóżeczko kupiłam 1,5 miesiąca wcześniej a wózek przyjechał 2 tygodnie przed porodem, bo zamawiałam na allegro (było 200 zł taniej). co do pieluch to tak jak MaMani zmieniałam co 3 godziny, chyba że była jakaś niespodzianka. Takie maleństwa najczęściej robią kupę podczas jedzenia więc nie warto przebierać zaraz po przebudzeniu tylko najpierw nakarmić. Oszczędność dużo większa :-P Co do pieluszek to używaliśmy Pampersa. Te najmniejsze to kupiłam w sumie 2 paczki (drugą jak wykańczaliśmy pierszą paczkę) bo potem przeszliśmy na większy rozmiar więc raczej nie szalejcie z ilością pieluch na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia ja nie zamierzam, jedna paczka, tak samo z chusteczkami nawilżającymi. :D Chociaż mam nadzieję, ze dzieciątko nie będzie alergikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okoko chusteczki idą bardzo szybko. jak wyszłam ze szpitala to kończyła mi się pierwsza paczka. Używałam i nadal używam pampers sensitive. nigdy nie mieliśmy problemu z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja polecam chusteczki dzidzius clinik. super sa. moze troche smierdza ale da sie przezyc :D pampersy jak dla mnie za drogie :P My juz przerabialysmy wszystkie mozliwe chusteczki i dzidziusiowe są fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mówisz? Ja mówiąc opakowanie myślałam o tych chyba 4 pakach :). Też myślałam o tych sensitive. A możecie mi powiedzieć jakie proszku używacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani a jaka jest różnica cenowa, jeśli moge spytać, bo nawet się nie orientuję :). Ja też nie uważam, ze co najdroższe to najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×