Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesita

test pozytywny, macica nie podejrzana pomocy!

Polecane posty

Dzisiaj byłam u lekarza ponieważ nie dostałam okresu po luteinie, lekarz zbadał mnie pod katem ciąży tzn macice lecz stwierdził ze raczej macica nie wygląda na ciążową, jednak kazał zrobić test. Dodam iż mam PCO i obawiam się ciąży pozamacicznej. Zrobiłam test po przyjściu od lekarza i pokazał dwie grubaśne krechy! Sama nie wiem co o tym myśleć, czy mam się obawiać że to ciąża pozamaciczna jeśli lekarz jej nie wykrył badaniem wziernikowym?? POMOCY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba test nie zawodzi
więc może wybierz sie do innego gina-a który ciaza moze byc jeszcze bardzo wczesna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba test nie zawodzi
a ktory dzien masz od ostatniej @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ostatni okres miałam 1 kwietnia, u mnie z okresem to ciężko bo mam PCO, myślę że około 6-7 tydzień, pomóżcie kochane nie wiem co myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób jeszcze jeden test dla pewności. No i na pewno idź na wizytę do innego lekarza, koniecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba test nie zawodzi
kurcze, nie znam się na PCO,ale z tego co wyczytałam to kobiety są wtedy niepłodne,przez te torbiele na jajnikach.Ale moze nie wszystkie? nie wiem co Ci doradzić :( chyba lepiej innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjjj.... Taki krótki topik a tyle problemów. No więc po kolei: 1. Nie stwierdza się zwiększonego ryzyka ciąży pozamacicznej u kobiet z PCOS. Ocywiście taki przypadek moze się zdarzyć ale PCOS nie ma na to bezpośredniego wpływu. 2. PCOS utrudnia ale nai uniemożliwia zajścia w ciąże 3. Ciążę można stwierdzić: - za pomocą testu - po upływie ok 7 dni od zapłodnienia (czasem wynik pozytywny może być nawet wcześniej! - za pomocą usg - po ok 4 tygodniach - za pomocą badania ginekologicznego - po 5-6 tygodniach A więc niestwierdzenie ciązy przy baddaniu wziernikiem po pozytuwnym wyniku testu nie swiadczy o niekompetencji lekarza ani tym bardziej o ciąży pozamacicznej!!!! 4. Test jest wiarygodny z prawdopodobieństwem bliskim 100% . Czasem (b.rzadko) może nie wykryć ciąży. Ale jeśli pokazał ciąże to jest ona jak na bank! Jeśli nie ma innych niepokojacych objawów (np. plamień) nie ma powodu podejrzewać że jest to ciąża pozamaciczna. 5. Przy PCOS i nieregularnych @ próba określenia wieku ciąży wg ostatniej @ nie ma racji bytu. Po prostu nie wiadomo kiedy nastąpiła owulacja. Trzeba zrobić badania HCG we krwi oraz usg przezpochwowe. Pozdrawiam autorkę i życzę spokojnego przebiegu ciąży i .... ślicznego dzidziusia :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w p.2 literówka :o Powinno być: " PCOS utrudnia ale NIE uniemożliwia zajścia w ciąże" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo jestem po wizycie prywatnej, wszystko ok dzidzia na swoim miejscu w macicy, malutka ale zdrowa :) wg usg to około 6 tydzień ciąży. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak jak się spodziewałem :) Gratuluję i życzę pomyśnego przebiegu ciąży i rozwiązania :) 🌻 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×