Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość biały kruk

Które soczewki warto kupić?

Polecane posty

lekarz ci dobierze ze względu na oczekiwania i to jaka firma mu płaci:P:P zależy to od tego czy krótkowzroczność to jedyna wada? np. soczewki dla ludzi z astygmatyzmem są dużo droższe i inne. poza tym są jeszcze twarde szkła kontaktowe nie znam się na tym dokładnie (bo mam tylko krótkowzroczność a wtedy ma się miękkie) jak długo chcesz nosi szkła: -dzienne (najwygodniejsze bo nie ma zabawy z płynem a szkło zawsze sterylne, najcieńsze wiec najmniej się je czuje ale zarazem najłatwiej je uszkodzić poza tym najdroższe miesięcznie to około 70 zł) -dwutygodniowe (najczęściej noszone jako miesięczne:P) -miesięczne (grubsze ale mimo to nadal dość wygodne ale już potrzebujemy płynu i chowamy do pudełeczka koszt miesięczny to około 40-50 zł (zalez6y od konkretnych szkieł) -kwartalne (najtrwalsze i najmniej wygodne ale najtańsze coś koło 30 zł miesięcznie) i na końcu firma tu każdy mówi ze najlepsza jest inna więc chyba ma to najmniejsze znacznie. ja nosze j&j są miękkie i wygodne ale chce zmieni na tańsze chyba na bauscha. zależy do indywidualnych upodobań. powodzenia pierwsze dni to będzie koszmar ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D...X
ja niedawno pylam u okulisty- mam soczewki bauscha i niestety nie najlepiej sie w nich czuje-wrazenie piasku pod oczami. stosuje kropelki bo innaczej to zupelnie nic bym nie widziala. i nie wiem co robic? zmienic soczewki na inna firme? czy poprostu w ogole nie moge chodzic w soczewkach? moze ktos tez tak mial i cos mi poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D...X--->hmmm mogłaś uzależnić się od kropli kiedyś to tez zrobiłam po zapaleniu spojówek. nie mogłam nosi soczewek bez kropli przez cały czas miałam suche oko zmniejszałam powoli ilość kropel aż znów mogłam nosi bez kropli. poza tym ile nosisz soczewki? na początku to normalne uczucie. bauscha są dość twarde możesz sprobować miększych np. j&j. możesz tez zmieni płyn do szkieł bo tez może by dla ciebie nie odpowiedni. ale najważniejsze to przestań używać kropli stosuj je jak najrzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D...X
nibys-> dzieki za rade. wlasnie od niedawna nosze soczewki. na poczatku bez kropelek zupelnie nic nie widzialam:( mam nadzieje ze jakos moje oczy sie przyzwyczaja a jak nie to zmienie firme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja noszę od kilku lat :) Teraz soczewki są o wiele lepsze... Polecam jonson&jonson - są bardzo delikatne (ale łatwiej je też porwać, według mnie) oraz Focus (teraz je noszę, między innymi dlatego że mają ładne kolory do wybrania :D). Uważaj na swoje oczy! Jeśli soczewki cię uwierają, na wewnętrznej stronie powieki utworzą ci się ziarnistości które trudno leczyć (w sumie to się ich już nie leczy, po prostu rezygnuje się z soczewek). Na początku też miałam problemy z soczewkami, powoli się przyzwyczajałam, nosząc kilka godzin dziennie na zmianę z okularami. Może jesteś uczulona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szandora
soczewki bauscha są wg mnie najlepsze. noszę kwartalne, nie ze względu na cenę, ale nie rozrywają się tak szybko jak delikatne dzienne. Mam długie paznokcie i o to dość łatwo. Co mogę o nich powiedzieć- trzymają się świetnie, nawet na basenie sprawują się idealnie, są wygodne, nie czuję żadnego dyskomfortu. Nie wiem, jak mogłam żyć bez soczewek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nosze soczewki juz baaaaaaaardzo dlugo. kiedys nosilam miesieczne j&j ale niestety wycofali je z produkcji. teraz nosze Air Optix bo maja najwieksza na rynku przepuszczalnosc powietrza i najwieksze nawilzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grgf
takbauch jest najlepszy ale maja szkla tylko do -9,5 a ja musze miec -10 i -11 :/ wiec air optix i w nich mam uczucie piasku i krople musze stosowac z bauchem nie maialam zadnyc problemeow a lekarz powiedzial ze kazde soczewi sa inne i oko inaczej na kazda firme reaguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqqqqq
air optix to najgorsze soczewki jakie moga byc. mialam raz je. oczywiscie kupilam od razu cale opakowanie ;( polecam focusy albo j&j acuvue advance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u la la la
ja jestem poczatkujaca i mam soczewki bauscha . na poczatku ciezko mi bylo teraz juz nawet sie przyzwyczaiłam, ale zastanawiam sie czy nie zmienic na inne?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość visavie
Noszę kolorowe soczewki ,aktualnie mam brązowe z firmy oxygenone cała ich seria nazywa się allvue colors są bardzo dobre dla początkujących, mimo że sa miesięczne to sa delikatne i nie tak łatwo je przerwać, dostępne w trzech kolorach: zielonym, niebieskim, brązowym,oraz w róznych ciekawych wariantach np spirala, całe czarne oko, kocie oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto kupować takie o ważności miesięcznej, te dłużej ważne, mogą być szkodliwe, wysuszać oczy i doprowadzać do szczypania. Ja kupuję takie miesięczne na szkla.com, do tego zawsze mam zapas płynu nawilżającego, bo bez tego bym ich nie włożył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakajakaja
http://allegro.pl/show_user.php?uid=14226887 ja polecam tego sprzedawce. Kupuje u niego czesto soczewki ma niskie ceny, czasem trzeba poczekac na przesylke ale oplaca się. W tej chwili nie ma wystawionych produktów, ale mysle ze za niedlugo cos bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×