Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Djannniea19

ZDROWA ŻYWNOŚĆ od teraz !

Polecane posty

anyżowka - no i jedza nienaturalnie i maja choroby od tego :). jakby nie jedli toby zdrowsi byli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"no i jedza nienaturalnie i maja choroby od tego . jakby nie jedli toby zdrowsi byli " heh, nie ma to jak proste podejscie do zdrowia. po cholere komu studia medyczne - ot i cala madrosc, nie jedzcie miesa, to nie bedziecie chorzy. gratuluje Kwiatku, Twoja teoria uratuje ludzkosc przed zaglada 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, ja tu nie ratuje nikogo przed zaglada ;) ale temat byl o zdrowej zywnosci a mieso takową zywnoscia dla czlowieka nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik np. jest polecany dla dzieci jako delikatne mieso o korzystnym skladzie. watrobka to bomba witamin i mineralow. rosol z kury - polecany dla rekonwalescentow, lagodny dla ukladu pokarmowego i dodajacy sil. ryby i owoce morza - zrodlo nienasyconych kwasow tluszczowych, omega-3 itd. mieso ogolem - zrodlo najlepiej przyswajalnego zelaza, szerokiego zakresu aminokwasow, w tym szczegolna uwage zwracam na l-karnityne - typowy suplement do diet odchudzajacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja staram się jeść mięso tylko ze sklepu ze zdrową żywnością (chyba, że mi się nie chce po nie jechać), które jest bez konserwatów i od miesa z normalnego sklepu różni się tym, że jest z mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do krolika to sie nie wypowiem :) watrobke jak czuje to az mi sie niedobrze robi,bleee :(. rosol - dobry,mniam, ale zauwaz ze tam sie wytapia tluszcz z kury. wodne stworzenia-tez plusy dzieki tluszczowi. co do zelaza i aminokwasow to w roslinnych produktach tez sa. a niestety mieso powoduje psucie zebow i osteoporoze tak jak pisalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zelaza i aminokwasow - w roslinach zelazo jest prawie w ogole nieprzyswajalne, zaledwie w paru procentach i jakbys chciala pokrywac swoje zapotrzbowanie samymi roslinami, niestety zapadlabys na anemie. a co do aminokwasow - w roslinach przewaznie nie ma wszystkich, ktore sa niezbedne do zycia, tylko bardzo nieliczne rosliny, jak soja, zawieraja rowniez te, ktore pochodza glownie z miesa. jednak nawet w takich roslinach proporcje tych aminokwasow nie sa wcale prawidlowe dla diety czlowieka, a poza tym, te rosliny maja swoje wady, ktorych nie ma mieso. co do psucia zebow i osteoporozy - wierutne bzdury. zeby psuja sie przede wszystkim od zbyt rzadkiego ich mycia, a jesli juz, to raczej od cukrow prostych, ktorych w miesie raczej nie ma zbyt wiele. osteoporoza to odwapnienie kosci, ktore spowodowane jest albo niedostatkeim wapnia w diecie, albo niedostatkiem witaminy D. akurat tak sie sklada, ze mieso i produkty zwierzece sa zrodlem jednego i drugiego. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coz, jak sie tak upierasz przy miesie to moze sprobuj jesc _tylko_ mieso. gwarantuje ze zdrowie bedziesz miec kiepskie a tak na marginesie z ciekawosci zapytam - jestes na studiach medycznych albo konczylas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatku, ani razu nie sugerowalam jedzenia tylko miesa. bylaby to taka sama glupota, jak jedzenie tylko samych roslin. zdrowa dieta to dieta urozmaicona i zawierajaca WSZYSTKIE potrzebne elementy. co do moich studiow, to skonczylam technologie zywnosci. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
również nie zgadzam się z Kwiatkiem. Mięso nie jest zdrowe dla czlowieka? To w takim razie wytłumacz mi po co mu kły i dlaczego ma tak krótki układ pokarmowy względem roślinożernych??? Inną sprawą jest to, że mięso dostępne aktualnie w większości sklepów jest nafaszerowane hormonami, antybiotykami, wodą z solą i innymi cudami. Zwierzęta hodowane sa w drakońskich warunkach- to jak ich mięso może być zdrowe. Mięsa, które pozbawione sa tych wszystkich świńst są droższe i dostępne tylko w sklepach z ekologiczną żywnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
również nie zgadzam się z Kwiatkiem. Mięso nie jest zdrowe dla czlowieka? To w takim razie wytłumacz mi po co mu kły i dlaczego ma tak krótki układ pokarmowy względem roślinożernych??? Inną sprawą jest to, że mięso dostępne aktualnie w większości sklepów jest nafaszerowane hormonami, antybiotykami, wodą z solą i innymi cudami. Zwierzęta hodowane sa w drakońskich warunkach- to jak ich mięso może być zdrowe. Mięsa, które pozbawione sa tych wszystkich świńst są droższe i dostępne tylko w sklepach z ekologiczną żywnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam ten sklep ze zdrowa zywnoscia www.eko-pychotka.pl :) duzo jest tutaj produktow, o ktorych wszystkie piszecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×