Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość panienka_ancelotti

sposoby na biżuterię

Polecane posty

Gość panienka_ancelotti

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy któraś z was wie jak wyczyścić metalową biżuterię tzn. tak zwane oszukane srebro. po jakimś czasie niektóre metalowe/blaszane kolczyki czy bransoletki robią się nieestetyczne - mają nieco miedziany, czasem lekko różowy odcień. słyszałam, że tak jak czyści się srebro, które zaszło (popiołem, pastą do zębów etc.) można wyczyścić też metal... tylko jak? właśnie w tej kwestii proszę o pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja od 5 lat chodze do lekarz
ale one nie zac hodza, tylko zlazi z nich galwanizacja. wiec nie doczyscisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panienka_ancelotti
w jakimś programie kobieta czyściła takie zbrązowiałe pucharki. więc moze jest opcja. uwielbiam srebro i wolę w nie inwestować, niestety czasem cos metalowego jest tak urocze, że się skuszę, a potem... LIPKA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycieboli
moze tak jak srebro???? czyli pasta do zebow albo aluminium>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to i banalne
ale ja czyszczę nawet srebro no i tombak białą zwyczajną pastą do zębów...są tez specjalne to srebra płyny..teraz nie pamiętam nazwy, ale w Rossmanie napewno znajdziesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_firanka
ja też słyszalam o soku z cytryny i gotowaniu buteleczki.nie polecam gotowania bo buteleczka jest w stanie explodowac.co do soku jeszcze nie oprobowalam bo nie bylo okazji. zwykly zmywacz odpada. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_firanka
sory panienka bo napisalam odpowiedz nie na tego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slslslslslsls
Jak coś metalowego robi się różowe, to niestety wychodzi spod tego miedź czy jakiś inny stop pokryty srebrnopodobną waertwą. NIC Z TYM NIE ZROBISZ. Niestety. To jest dość wkurzające, bo nowokupione rzeczy potrafią się takie stać po tygodniu. Dzieje się tak nawet z biżuterią z markowych sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myjki ultradźwiękowe, któraś coś wie na ten temat? Ogólnie sprzęt preznetuje się tak http://yeson.eu/pl/c/Myjki-ultradzwiekowe/4 i podobno da się w nim czyścić również biżuterię. Zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego, ale może nieco mniejszy kaliber, niż ten który załączyłam he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×