Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

violet

jak odzyskac kondycje?

Polecane posty

Przeklejam temat z forum fitness, bo tam chwilowo cisza, moze tu mi ktos cos doradzi :) Mam 27 lat, na studiach troche trenowalam taekwon-do, ale tak raczej \"lightowo\" (sekcja uniwersytecka, dla amatorow). Teraz jestem po dluuugiej przerwie, 3 lata, kondycje mam raczej zerowa (wyczerpujaca praca, ciezko wygospodarowac energie na jakis sport jeszcze). BARDZO chcialabym sie teraz zmobilizowac i odbudowac kondycje na tyle, zeby zaczac za pare miesiecy znowu cwiczyc sztuki walki. Jest tylko jeden problem, mam klopoty z kolanem, ktorego nie chce przeciazac za bardzo. Czy ktos moglby mi polecic, jak cwiczyc w tej sytuacji? Ile, w jakim rytmie? Czy moge biegac i ile? W gre wchodzi w tym momencie bieganie i gimnastyka w domu. Problemu z nadwaga nie mam, jestem szczupla, nie pale, sporo chodze piechota. Kiedys bylam b. dobrze rozciagnieta, chcialabym wrocic do tego stanu, plus poprawic sile i wytrzymalosc. I nie zrobic sobie krzywdy po drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie chcesz obciążać kolana (bieganie mogłoby być ryzykowane), to może zapisz się na pływalnie?? pływanie to taki sport, który działa na wszystkie partie ciała a przy tym najmniej grozi kontuzją. no i jeśli pływasz intensywnie, szybko, (a nie tak tylko dla relaksu :P) to kondycja jak najbardziej się poprawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, plywanie odpada, akurat tu mam dosc powazne przeciwwskazanie lekarskie (nie chodzi o typ wysilku, tylko o kontakt z chlorowana, nie zawsze czysta woda :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewne biegi sobie odpuść. jeśli pływanie też odpada, to nie wiem, jakiś pilates i joga najwyżej. w przypadku ograniczania obciążania stawów kolanowych odpada wiele możliwości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kolanem sprawa jest taka: nigdy nie bylo jakos powaznie uszkodzone, ja go raczej profilaktycznie nie chce przeciazac ZA BARDZO, bo czasem boli np. przy schodzeniu stromo w dol. Dlugi marsz, kilkanascie km nie szkodzi mu na pewno, nie wiem, jak byloby z bieganiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec doprecyzuje pytanie: na co trzeba uwazac, zeby niechcacy nie obciazac kolana PRZESADNIE, przez zly plan cwiczen, bo pamietam, ze ewidentnie niedobrym pomyslem byl np. nadmiar przysiadow albo pompki "damskie" z kolanami opartymi na podlodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mniej więcej od 2012 roku kupuję suplementy od www.swiatsupli.pl Cennik jest bezkonkurencyjny, bo to jest sklep bezpośrednio od hurtowni, więc mają dosłownie wszystko, co trzeba, aby rozpocząć dowolny plan suplementacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×