Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nina22

tyłozgięcie macicy..

Polecane posty

Gość nina22

co to dokładnie jest? czy przeszkadza w uprawianiu seksu? jaka pozycja najlepsza na "pierwszy raz" w tym przypadku? czy powinnam o tym powiedziec mojemu męszczyżnie? kobiety jak cos wiecie na ten temat piszcie.. pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina22
bo ja mam cos takiego, a na dodatek grzybice pochwy i 3 sutyyyy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej
zrobic to wilgotno i szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina22
nina 22 ale 2 pisze powaznie. jesli nie masz nic do powiedzenia to spier....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Nina. Florek wrócił... \"Nieznaczne odchylenia od prawidłowego położenia macicy nie stanowią żadnego objawu chorobowego. Największe znaczenie wydaje się mieć najczęściej rozpoznawana nieprawidłowość położenia macicy - tyłozgięcie. W tej patologii trzon macicy skierowany jest w kierunku zagłębienia odbytniczo-macicznego. Przyczyną tyłozgięcia mogą być przebyte częste stany zapalne w obrębie miednicy mniejszej i powstałe w ich wyniku liczne zrosty, endometrioza i inne. Najczęściej nie daje ono żadnych dolegliwości, jednakże tyłozgięcie dużego stopnia może zwiększać ryzyko poronienia, gdyż może być przyczyną zastoju żylnego, jak również zmian w układzie włośniczek doprowadzając do niedostatecznego rozwoju doczesnej i trudności w implantacji zarodka. W przypadku tyłozgięcia częściej spotyka się niepłodność oraz poronienia nawykowe. Należy podkreślić, że nieznacznego stopnia tyłozgięcie najczęściej nie stanowi problemu w zajściu i donoszeniu ciąży, gdyż macica powiększając się przyjmuje położenie najdogodniejsze dla rozwoju płodu. W przypadku tyłozgiętej macicy znacznie częściej pojawiają się bolesne miesiączki, bolesność podczas współżycia płciowego, jak również przewlekły ból w miednicy małej. Najczęściej powyżej opisane dolegliwości oraz niepłodność czy problemy w donoszeniu ciąży są wynikiem czynników i chorób współistniejących z tyłozgięciem jak np. zrosty czy endometrioza, a nie samego tyłozgięcia.\" http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,459 Gdy kobieta jest seksualnie podniecona, szyjka macicy unosi się ku górze (niezależnie od tego jaki ma kształt), dzięki czemu w trakcie penetracji penis w nią nie uderza (chociaż nie zawsze...). Zatem tyłozgięcie macicy nie powinno utrudniać ci współżycia seksualnego ale może być problemem w trakcie ciąży (zwiększa ryzyko poronienia). Czy powinnaś powiedzieć o tym swojemu mężczyźnie ? Jak chcesz. W każdym razie niezależnie od tego czy masz tyłozgięcie macicy czy nie, twój facet zawsze powinien być delikatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina22
Florek Dzięki Ci bardzo. choc troche mnie nastaszyles z tymi poronieniami. chce miec w przyszlości dzieci. moja znajoma mi kiedys opowiadala ze tez to ma, miala problemy tylko z porodem, w efekcie zrobili jej cesarkę. ale dwie ciąze donosila bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×