Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość psikusek

Jak sie objawia alergia na gluten?????

Polecane posty

Gość psikusek

j/w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biegunki!!!tak mial moj brat! nie zdarzal to toalety:o byl wiecznie glodny bo jedzenie przelatuje-nie wchlania sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psikusek
pytam bo nei wiem juz sama. Cora ma brzydkie kupki,, tzn tak mis ie wydaje. lekarka mówila ze mam sie tym nei martwic ze wszystko ok. Ale jej kuppki, bynajmniej w pieluszce wygladaja brzydko. Jak kolwiek by to nei zabrzmialo :) Maja taki baaaardzo ciemy zielony kolor, cos jak bloto kosmetyczne. Poza tym nie ma zadnych innych objawow niepokojacych, robi kupke raz dziennie albo na 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka też robi takie kupy :( czasem się jej zdarzy zrobić kupę bardziej zółtawą, ale z reguły są takie brunatne Poza tym nie ma żadnych objawów alergii, tylko straszny niejadek z niej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój maluszek po pepti też robi żółte, luźne kupki.Ale tak jest po tym mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam jeszcze napisać, że robiłam córce badania na pasożyty, bakterie w kale, badanie moczu z posiewem - wszystko jest OK. Pierwsze myślałam, że to uczulenie na banana i jabłko, ale jednak te kupy nie były od owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psikusek - moja ma już 9,5 miesiąca, a ostatnio na obiad je po ... 30--40 ml zupy ze słoika, a potem poprawia sobie mlekiem :o Moich zup wcale nie chce jeść, świeże owoce to tylko kilka łyżeczek, a ze słoiczka za to bardzo jej smakują. Teraz jak nie chce stałych pokarmów to kupa wygląda jeszcze gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co się zastanawiać-należy zapisać sie do gastroenterologa.On rozwieje wszelkie watpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psikusek
Tylko ze rozmawialam z pediatra... a ona nie widzi zadnego problemu :[ a chcialabym skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro pediatra nie widzi problemu, to po co go sobie na siłę wyszukiwać. Chyba, że nie masz zaufania do swojego pediatry, wtedy warto skonsultować się z innym. A zielone, gliniaste kupy są reakcją na hydrolizat białka w mleku modyfikowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jesteśmy cały czas u gastroenterologa i to on decyduje co jak mam wprowadzać, albo odstawiać. Skierowanie dostałam w momencie kiedy młody nie dość że załtwiał się rzadko to jeszcze po kilka razy dziennie i za każdym razem musiał być kąpany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celiakia
Mój brat nie miał żadnych tego typu objawów - jedynie był (nadal jest) niski jak na faceta i chudy. Mama chodzila z nim po lekarzach i dopiero gastroskopia wykazała brak kosmków jelitowych. I że nie może jeść glutenu. Ale jak zje - np nieświadomie mu się zdarzało w różnych produktach, gdzie po fakcie widzieliśmy że jednak z glutenem to nic mu nie było. Więc nie zawsze są objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli wyjdzie wam alergia na gluten albo podejrzewacie taką alergię to polecam testy alergiczne w gabinecie Alergikus w Warszawie. Sam byłem uczulony na gluten, co skutkowało za każdym razem po spożyciu produktów zbożowych bóli brzucha ale i także występowały objawy skórne. Kiedy objawy stawały się coraz większe znalałem własnie powyższy gabinet gdzie wykonałem testy i odczulenia. Objawy po kliku tygodniach zaczeły znikać jak za dotknięciem magicznej różdżki polecam. dla chętnych podam stronę : www.alergikus.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rejka
Ja mam uczulenie na gluten ale nie pamietam jak się to objawiło wiem natomiast jedno. jest mało leków czy jedzenia wolnych od glutenu a to dyskryminacja osób chorych. Np jak mam zatwardzenie to mogę kupić tylko dicopeg , nie ukrywam dobry jest ale tylko jedna marka dba o tych uczulonych ? a słodycze etc? rzadko można kupić takowe bez glu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy gluten jest niebezpieczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojego synka wystąpiła wysypka skórna i biegunka. Lekarz potwierdził alergię ale stopniowo wykluczaliśmy gluten. Bardzo mi pomógła strona internetowa z Bezgluten.pl, znalazłam tam chyba jedyne przepisy, które zasmakowały młodemu, mają dobre jakościowo produkty i swoje laboratoria, a to było dla mnie najważniejsze-w przypadku dzieci bezpieczeństwo to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witilka

U mnie uczulenie na gluten pojawiało się w ten sposób że często dostawałam biegunkę i miałam okropne wzdęcia połaczone z gazami, cieżko było tak funkcjonować na codzień, starałam się sukcesywnie odstawiać pszenicę ale do tej pory lubie sobie zjeśc bułecznę pszenną na śniadanko, ale w takich jednorazowych chwilach po prostu łykam ulgasim i nie mam wzdęć. Czasami robie sobie odstępstwa od diety bezgulenowej bo nie potrafię wszystkiego sobie odmawiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×