Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Młoda mama zwolniona z pracy

Kto mi wytłumaczy??Prawo pracy.

Polecane posty

Gość Młoda mama zwolniona z pracy

Moja umowa o pracę na czas określony została przedłożona do dnia porodu.Miesiąc po porodzie moja szefowa przysłała mi świadectwo pracy ,czyli mnie zwolniła.Na świadectwie pracy nie napisała uzasadnienia dlaczego mnie zwolniła.Może tak być? Może mnie zwolnić na urlopie macierzyńskim? W jednym podpunkcie wpisane jest urlop macierzyński od do z tą sama datą.Dzwoniłam do zusu i ponoć tak może być, ale czy urlop może zaczynać i kończyć się w ten sam dzień?( bez sensu) Proszę o wytłumaczenie mi tych kwestii i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze Twoja szefowa
nie zwolniła Cię, tylko Twoja umowa rozwiązała się z dniem porodu po drugie (co za tym idzie) automatycznie urlop macierzyński będziesz miała opłacany z ZUS właśnie od dnia porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak ale...
..przeciez ZUS ci bedzie przez te 4,5 miecha placil. tyle ze juz nie masz powrotu do pracy po tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama zwolniona z pracy
NO właśnie też tak myślę, że umowa została rozwiązana z dniem porodu, ale czy nie powinno być napisane w świadectwie pracy np. za porozumieniem stron czy coś takiego?Nie znam się na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze Twoja szefowa
nie nie bo to nie było porozumienie stron tylko umowa na czas określony do dnia porodu napewno jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze Twoja szefowa
a jaki masz artykuł wpisany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż ...
jeżeli umowę na czas określony przedłużono Ci do dnia porodu, to w dniu porodu przestałaś być pracownikiem, umowa rozwiązała się sama, bez potrzeby oświadczeń żadnej ze stron. Żadne uzasadnienie nie jest potrzebne Skoro nie jesteś już pracownikiem, to nie przysługuje Ci urlop macierzyński. Dlatego masz takie daty trwania urlopu macieryńskiego wpisane w świadectwie pracy. Natomiast przez okres równy urlopowi macierzyńskiemu ZUS będzie Ci wypłacał świadczenie w wysokości takiej jak zasiłek macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama zwolniona z pracy
Dzięki za objaśnienie już wszystko rozumiem. Pozostaje tylko niesmak, że jestem kolejną młodą matką, którą pracodawca potraktował w taki sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jaki niby sposób? przecież miałas umowę na czas okreslony, ktora i tak sama by się rozwiazała. I to wczesniej. Skąd wiesz, czy pracodawca byłby skłonny dać Ci drugą? Skorzystałas jeszcze na tym, bo przedłuzyli Ci do dnia porodu. W czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *moim zdaniem*
mozliwe jednak jest rowniez, ze umowa zostalaby przedluzona na okres dluzszy niz do dnia porodu,a pozniej moze i na czas nieokreslony. Wiec mozna przypuszczac, ze mloda mamusia zostala potraktowana jak ktos gorszej kategorii,bo jest matka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama zwolniona z pracy
a w taki sposób ,że rozmawialiśmy o moim powrocie po urlopie macierzyńskim i byłam przekonana, że po urlopie mam pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *moim zdaniem*
wiecglupio bylo jej spojrzec ci prosto w oczy i powiedziec, ze jestes zwolniona bo zaszlas w ciaze. Ja bym do niej poszla i zapytala co jest granie. Chociazby po to, zeby zobaczyc jej mine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogłaby zostać przedłużona albo nie, po co takie gdybanie? przecież dobrego pracownika się szef nie pozbywa macierzyński i tak ZUS płaci, widocznie coś było nie tak ;) oczywiście pracodawcy porypani też się trafiają ale mamusie swoje też robią najpierw całą ciążę na zwolnieniu siedzą chociaż nie ma powodów a jak się dziecko urodzi to też kombinują ale jak się je zwalnia to wrzask

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama zwolniona z pracy
Rafinka myślę, że uogólniasz, ale co mi tam.Ja wiem jak jest i jak było i dlatego nie będę się z Tobą spierać.Lepiej spędzę czas ze swoją córcią. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie tak mały śpi, mi się nudzi to sobie tak marudzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *moimz daniem*
ostatnio gdzies czytalam, ze najlepszy pracownik to taki,ktory nie je, nie sika i nie ma problemow emocjonalnych. Pozostaje nam wiec tylko zostac maszynami. Dzieci niech sie rodza same, niech tez sie same wychowuja, a niz demograficzny nie sam sie stabilizuje. Czy nie byloby pieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma niżu porodówki
przepełnione, w żłobkach nie ma miejsc, w przedszkolach tez, co druga kobieta na ulicy jest w ciąży. Gdzie ten niż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×