Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość saba29

Niegrzeczna kotka???

Polecane posty

Gość saba29

Witam, od 2 tyg. mam małą kotkę. Od razu zawładnęła naszym sercem (moim i mojego męża). Mała ma 10 tyg, jest odrobaczona zaszcepiona i od pierwszej chwili załatwia się do kuwety. Po pierwszej nocy miałam o niej zdanie,że jest pzrylepą, spała z nami całą noc. Niestety, zaczęło się to zmieniać, co kolejną noc kot urzędował w nocnych porach coraz częściej. Teraz od tygodnia budzi się regularnie o 4 w nocy i.... hulanki swawole. Wyganiamy ją za drzwi ale pobawi sie tak do około 6-ej a potem miałczy i skacze na dzrzwi. Próbuję jakoś to sobie tłumaczyć,ze to kot... że jest nocnym łowcą. natomiast mój mąż dostaje juz szału z niewyspania. Jak my wstajemy to kotka idzie spać i tak cały dzień piecuchuje. Martwia mnie też jej zabawy, kiedy się znia bawimy często gryzie, lekko co prawda, ale takie zabawy dominują. Albo biega jak oszalała, po nas po wszystkim! mam pytanie jak tego kota wyciszyć? czy jak trochę dojrzeje to się uspokoi? czy sterylizacja moze pomóc-podobno kocurom tak?? kochamy ją ale jest okropnie w nocy nieznośna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to normalne u małego zwierza
że bryka. popatrz na szczeniaczki - małe szaleją a jako dorosłe psy są dużo spokojniejsze. koty, psy, nawet ludzkie dzieci w pewnym wieku się wyciszają. bawcie się z nią wieczorem, to dłużej pośpi. moja kotka po sterylizacji zrobiła się spokojniejsza i bardziej przytulińska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lslslslslslsls
Tak, kotka uspokoi się po sterylizacji, ale musi mieć co najmniej pół roku. I w ogóle jak dorośnie, to będzie spokojniejsza. Co do spania: nie dajcie jej spać w dzień! a zwłaszcza wieczorem! kota trzeba czymś zająć, "wybiegać" za piłeczką albo za czymś. Ja miałam na swoje jeszcze taką metodę, że zamykałam w innym pokoju tak żeby dzieliły nas dwie pary drzwi. Dać dużo jeść - koty są głodne w nocy, no i wstawić kuwetę. Moje się tak nauczyły, że o każdej porze dnia zamknięte w pokoju uspokajają się idealnie i idą spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lslslslslslsls
Co do zabaw - z kotem nie można bawić się ręką, tzw dawać rękę do zabawy. Są w sklepach takie zabawki na kijku, są piłeczki, coś na sznureczku itd. Ręka ma służyć do dawania jeść i głaskania. Ludzie tego nei rozumieją. Mnie koty w życiu nie pogryzły ani nie podrapały. Ale jak tylko ktoś przychodzi do mnie, od razu się zaczyna. Ludzie drażnią się z kotem długopisem czy czymkolwiek, zwierzak się rozzuchwala i idą w ruch pazury, a potem jest płacz i ja muszę przepraszać. Za co? za czyjąć głupotę? (proszę, żeby się w ten sposób nie bawić z kotem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm no ale jak tu reki nie wyciagnac do takiego puchatego cuda?? ;D widzisz to to i od razu łapy wyciagasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lslslslslslsls
Oki, ale do głaskania tylko. Jak kocię traktuje to jako prowokacje należy tę rękę cofnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saba29
Dzięki za wszystkie rady :))) moja kociczka niestety jest zabawiana cały dzień, ma piłeczki, ma też packę z piórami, bawi sie wszystkim nawet kawałkiem papierka. prawda jest tez taka,ze nawet w tej chwili lezy jak niezywa, zmienia tylko pozycje.Ale co mam ją budzić? słyszałam,że nie powinno się kotu pzreszkadzać bo to go wprowadza w niepokój. Hmmm... Faktycznie chyba nie powinno sie drażnić kotka ręką. teraz nawet jak się do niej zblizam i chce pogłaskac nicponia to już mnie obgryza, jak leże na kanapie to gryzie mnie nawet w palca od nogi....mam nadzieję,że damy radę to odkręcić. Kiedy jest optymalny czas na sterylizację???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjisxza
przejdzie jej, moja też tak miała, aż byłam załamana, że przez kota się nie wysypiam. teraz kicia ma rok i już sie uspokoiła, całą noc śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saba29
Nie wiedziałam,że z wychowaniem kota jest taki trud :) mój kot to okropny słodziak ale nie słucha. Mówię do niej stanowczym tonem a ona nic, kładzie uszy i patrząc mi w oczy buszuje np. w kablach. Proszę doświadczonych kociarzy o wypowiedź co sadzą o charakterach kocich? czy sa kocie nadpobudliwce? hehehe moja biega z przerwa na sen i jedzenie a tak tylko lata po domu. potrafi zatrzymać sie w swoim amoku i nagle pasć i zasnać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany, mam kota tyle lat i nie wiedziałam, że nie wolno sie z nim bawić ręką... I często się wkurzam, że atakuje dłoń, albo drapie, ale od małego nie był nauczony, że ręka to nie zabawka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam trzyletniego kocura,też ma swoje wieczorne napady,biega i skacze jak wariat,mimo ,że jest kastratem...a liczyłam,że się troche uspokoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saba29
Właśnie męczę kota!! nie daję jej spac, ostatnimi siłami kotek reaguje na moje zaczepki. Oj mam nadzięję,że zmęczona, skatowana zabawami będzie głośo mruczec ŚPIĄC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak minęła noc
? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saba29
hmmm....półtorej godziny dłuzej... wytrzymała do 5:30, potem wysłałam ją na druga strone drzwi. miałknęła i poszła szaleć do kuchni. o 7 zastałam ją śpiącą w kuchni na krzesełku. Dzis podobno skacze bez umiaru na nogi mojego męza siedzącego przy komputerze i gryzie!!!! moze to jakis nazbyt pobudzony kotek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przejdzie jej :) mój też tak miał, skonczyło sie jak miał jakies 6-7 mies. teraz aniołek przesypia całą noc a jak łazi to jest cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tam zaraz odrazu niegrzeczna, jest normalna i tyle, biega skacze gryzie, bo jest mala i mloda. Poznaje swiat i uczy sie go powoli. A ze w nocy buszuje, wkoncu to drapieznik i lowca, i nie bedzie czasu na spanie noca marnowal jak koamry lataja. Ja mam w domu 3 koty, z kocicami bylo tak ze od zawsze byly spokojnie, ale taka juz ich natura a kocur Marcel jak go przytachalam do domu to zyc kociom nie dawal i mi, jak nie halasowal to biegal drapal, skakal i meczyl kocice rzucajac sie na nie, to dopiero czlowieka mzoe obudzic, a jak juz zasypial to przy moim lozku i tak glosno mruczal ze ja zasnac nie moglam hehe Wniosek jak nie urok to sraczka, czyli z kotem jak z dzieckiem przez pierwsze miesiace czy lata nie wyspisz sie :) nie przejmuj sie wiec swoja kotka takie sa uroki posidania wlochatego szczescia. A i rece podrapane mam do dzis hehe, niektorzy sie na mnie dziwnie patrza bo wygladam jakbym sie ciela, no ale co poradze cale zycie chodze podrapana i w kocich klaczkach bo nie idze tego zciagnac z czarnych spodni :P ale nie przeszkadza mi to bo kocham koty i jak bede bogata i zdziwaczala to bede sie opiekowac calym stadem i dam im godziwe zycie. Narazie na podworku mam 5 kotow pod opieka no nie liczac moich wlasnych :). Pozdrawiam kociarzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×