Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dietetyk z wyksztalcenia

UDZIELAM RAD ZWIAZANYCH Z ODCHUDZANIEM/DOBIERAM DIETE

Polecane posty

Gość Christinka
dla 17,5 latki dieta... ma 160 cm waży 59 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz 17 lat i chcesz sie odchudzac? Mysle,ze to troszke za wczesnie. Mozesz jeszcze rosnac i nie bedzie to zdrowedla twojego organizmu, jesli zastosujesz drastyczna diete. Moze najlepiej na poczatek duzo ruchu i ograniczenie slodyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczkaaaaaa23
prosze o diete dla 23 latki 70 kg 162cm jem duzo slodyczy i nie moge sie powstrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waze 107 kg jestem facetem
mam stwierdzona niedoczynnosc tarczycy ;/ 2 tygodnie temu bylem na urlopie w UK ... jadlem 3 posilki dziennie (zero tluszczu - same dietetyczne potrawy - nie skosztowalem zarcia angielskiego), duzo biegalem - bylem niemalze caly czas w ruchu ;/ ... nic nie schudlem ;/ jestem w szoku w Polsce schudlbym pewnie kilka kg ;/ Czy wina moze byc zmiana klimatu ? Mieszkam na Śląsku ... kiedyś gdy bylem nad polskim morzem rowniez sie odchudzalem - jednak nic nie schudlem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczkaaaaaa23
grupa krwi A kiedys mialam zapalenie opon mozgowych i przez to nie moge sie przemeczac tzn gdy biegam mdleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Christinka
mam prawie 18 lat i chce schudnąć. Ile kcal mam jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jupijej
WIEK:23 WZROST:155 WAGE:48 PRZEMIANE MATERII:słaba GRUPA KRWI:0 Rh+ straszne wałki tłuszczu na brzuchu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy nadczynnosci tarczycy bardzo wazna jest dieta Najważniejsze zasady diety * Z powodu nasilonego rozpadu białka konieczne jest stosowanie diety bogatobiałkowej. Zaleca się, aby w ciągu doby dostarczać 1,5-2 g białka/kg masy ciała, co daje średnio od 110 do 130 g białka na dobę. Dla porównania: zdrowe osoby dorosłe potrzebują 0,8 g/kg/dobę. Większość białka (około 2/3) powinna być pochodzenia zwierzęcego. W diecie należy zwiększyć ilość takich produktów, jak: mleko, kefiry, jogurty i sery twarogowe, jaja, chude gatunki mięs (wołowina, cielęcina, kurczaki, indyki, królik) i wędlin (wędliny drobiowe, polędwica, szynka). Dobrym źródłem białka są również chude gatunki ryb, np. dorsz, sandacz, szczupak. Produkty bogatobiałkowe zaleca się spożywać w każdym posiłku. * W diecie konieczne jest ograniczenie tłuszczu. Jego ilość w dziennej racji pokarmowej nie może przekraczać 70 g na dobę. Większość tłuszczu powinna pochodzić z olejów roślinnych. Zrezygnować należy z takich produktów pochodzenia zwierzęcego, jak: smalec, łój, bekon, boczek, wędliny podrobowe, konserwy. * W nadczynności tarczycy wzrasta zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne, zwłaszcza na witaminę A, C, B1 oraz wapń. Najlepszymi źródłami witaminy C są: natka pietruszki (177,7 mg witaminy C/100 g produktu), papryka czerwona (144 mg), brokuły (83 mg), szpinak (67,8 mg), cytryna i pomarańcza (49-50 mg), truskawki (66 mg). Witamina A ma wpływ na zmniejszenie nadczynności tarczycy. Produkty pochodzenia roślinnego dostarczają prowitaminy A (beta-karotenu, z którego w organizmie powstaje witamina A). Należą do nich marchew, papryka, pomidory, brokuły, morele, brzoskwinie. Mimo dużej zawartości witamin ilość warzyw i owoców w diecie, zwłaszcza surowych, nie powinna być zbyt duża. Zawierają one bowiem duże ilości błonnika pokarmowego, który ogranicza wchłanianie niektórych składników i zmniejsza przyswajanie energii z diety. Źródłem witaminy B1 powinny być przede wszystkim produkty zbożowe, mleko i jego przetwory, jaja, ryby. Mleko i przetwory mleczne dostarczają również wapnia, na który również wzrasta zapotrzebowanie. * Istotne znaczenie w tej diecie ma sposób przyrządzania posiłków. Z powodu możliwości występowania biegunek konieczne jest przestrzeganie zaleceń diety lekko strawnej. Unikać należy potraw tłustych i smażonych. Spośród metod kulinarnych zalecamy gotowanie w wodzie i na parze, duszenie bez obsmażania, pieczenie w folii. Niepożądane są również produkty obciążające przewód pokarmowy, mające działanie drażniące lub wzdymające. Należą do nich: kapusta, brukselka, groch, soja, orzechy, migdały, kasze gruboziarniste. Warto również zrezygnować z ostrych przypraw, takich jak papryka, pieprz, chili. Zaleca się przyprawy łagodne: wanilię, koper, kminek, pietruszkę, sok z cytryny, cynamon. * Ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na składniki pokarmowe wykluczyć należy te produkty, które są w nie ubogie i dostarczają tylko "pustych kalorii", takich jak: słodycze, ciasta, chipsy, słone paluszki, snacki. Zamiast nich na deser można podawać budynie, galaretki z owocami, przeciery i sałatki owocowe. * Osoby chore na nadczynność tarczycy skarżą się na ciągłe uczucie gorąca. Często stwierdza się u nich stany podgorączkowe lub zwyżki temperatury nawet do 38 oC. Aby tych objawów nie pogłębiać, warto zrezygnować z gorących napojów i potraw, zwłaszcza zup. * Picie kawy i herbaty, nawet zimnej, powinno być ograniczone z powodu niekorzystnego wpływu kofeiny na układ krążenia (zwiększa liczbę skurczów serca) i układ nerwowy. * W przypadku nasilenia biegunek należy zastosować dietę półpłynną, opartą na kleikach. Przyrządza się je z ryżu lub kaszy manny gotowanej na wodzie lub na mleku z dodatkiem soli. Kaszę zalewa się zimną wodą w ilości 10-krotnie większej od objętości kaszy i następnie gotuje przez 2-3 godziny, dolewając wody w miarę jej wygotowywania. Następnie kaszę należy przecedzić. Tak długie gotowanie kaszy ma na celu rozgotowanie skrobi i jej przemianę w klej skrobiowy. Następnie można urozmaicić jadłospis, włączając: jajko na miękko, gotowane ziemniaki pur�e, gotowane tradycyjnie lub na parze rozdrobnione mięso. Z mięs należy wybierać chude i delikatne gatunki: cielęcinę, chudy drób - kurczak lub indyk bez skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waze 107 kg jestem facetem
hehehe ... jeszcze dodam ze mam 170 cm wzrostuy ;/ ale mniejsza z tym :) Mozesz wkleic podobne info ale o NIEDOCZYNNOSCI TARCZYCY :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Christinka
wzrost- 160 cm waga- 59 kg przemiana materii- słaba, ale nie mam żadnych problemów zdrowotnych grupa krwi- arh+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WZROST:160 WAGE:50 PRZEMIANE MATERII/ słaba WYSTEPOWANIE BIEGUNEK/ZAPARC nie mam zaparc biegunke tylko po kapuscie ILOSC INFEKCJI W ROKU:nie choruje INNE CHOROBY:nie ma GRUPA KRWI:BRH+ moja slabosc to piwko,slodyczy nie jem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania ANia ANia26 lat
WZROST: 167 WAGE:59 PRZEMIANE MATERII dobra ILOSC INFEKCJI W ROKU: 2-3 (sezonowo) INNE CHOROBY: - GRUPA KRWI: ARh- Oponka na brzuchu, problem z pupcią i udami ... Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moge sie odchudzić
WZROST:158 cm WAGE:58,8 kg PRZEMIANE MATERII/tu chyba pies pogrzebany wypróżnianie 3xw tygodniu ILOSC INFEKCJI W ROKU:2-3 INNE CHOROBY:nie ma GRUPA KRWI:ARh+ uczęszczam 2xw tygodniu na aerobik 1godz. posiłek rano kanapki 2 przykryte+sałatka surówki czasem zupa wieczorem nic ogórek lub plasterek wedliny z serem zółtym ,kefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moge sie odchudzić
dodam że mam 32 lata i oponke na brzuchu i grube uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waze 107 kg jestem facetem
WZROST: 170 cm WAGE: 107 kg PRZEMIANE MATERII baaaardzo wolna/ WYSTEPOWANIE BIEGUNEK zadko /ZAPARC zadko ILOSC INFEKCJI W ROKU: 2-3 INNE CHOROBY: niedoczynnosc tarczycy GRUPA KRWI: A1 RH+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bardzo bym prosila o jakas porade Mam 164 waze 58kg chcialabym schudnac do 52 niestety ciezko mi ograniczyc slodycze, czym mozna je zastapic? Nie mam zadnych zaparc, ogolnie chodzi mi o to, zeby sie troszke wyszczuplic, polaczyc diete z cwiczeniami i zeby mialo to jakies rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SAE
170cm, 59kg. Mam "wydęty" brzuch. Gdy zjem coś robi się a'la ciążowy. Rano raczej sie płaski (taki powinnien być caly dzień) do tego chciałabym schudnąć w biodrach i udach. Wymiary moje 86/67/95 i udo 55cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIEK:22 WZROST:170 WAGE:83 PRZEMIANE MATERII: Słabiutka, częste zaparcia, biegunka żadko GRUPA KRWI:A Rh+ SŁABOŚĆ: piwo PROBELM: duze uda, brzuch, w pasie chyba z 90 cm;/ Pomocy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, jeszcze INFEKCJE: alergia sezonowa, od marca do poźnego sierpnia CHOROBY: NIEdoczynnośc tarczycy, bardzo ropne migdałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pfff90-
załamka!! jedna pisze, że pije piwsko i narzeka na wielki obwód w pasie. Ciekawe, co trzeba dałniaro zrobić, żeby obwód się zmniejszył:O Inna prawie nic nie je i pisze, że tyje:O Kurwa, chyba logiczne, że organizm magazynuje, bo nie wie kiedy i ile otrzyma kalorii. Wy naprawdę jesteście takie pojebane?:O:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiotaaaaaaaaaaaaaa
bardzo prosze o pomoc mam 157 wzrostu, 52 kilo dosc czeste zaparcia a i 25 lat, z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiotaaaaaaaaaaaaaa
a i grupa krwi b Rh+, chcialabym schudnac glownie z ud , tyłka a i imam slaba przemiane:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz "Dałniaro" co innego żłopać piwsko litrami i zastanawiać się co się dzieje, a co innego wypić sobie piwko 2-3 razy w tygodniu, które nie jest grzechem, niewiele jedząc i tyć prawda ? Bo nie wiesz co to znaczy być chorym i tyć nie jedząc, godzinami zastanawiać się co się dzieje, stosować kolejne diety i złamaywac ręce, zmieniając swój tryb zycia co i tak nic nie daje, biegać skakać do utraty tchu i co ? I TYĆ, więc zamknij jadaczkę bo życia nie znasz, "dałniaro"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noi co z tego ze piwo,piwo ma 230kcal,tyle co pol tabliczki czekolady -ja slodyczy nie jem bo nie przepadam ,to co mam na samej salacie cale zycie byc? bo jak narazie tak jest ,a kg ,spadają ale wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×