Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość hub

slyszal ktos o zespole alporta, zna osobe chora na to

Polecane posty

Gość hub

lekarze podejezwaja ze moja pol roczna coreczka jest na to chora:((( jest to bardzo rzadka choroba genetyczna :(( w internecie jest malo wiadomosci na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poooooomooooocooo
Ponieważ najczęstszą jest postać zespołu Alporta dziedziczonego w sprzężeniu z chromosomem X, objawy nefropatii zwykle silniej manifestują się u mężczyzn (kobiety mogą chorować bezobjawowo). Mężczyźni wcześniej zaczynają cierpieć na hematurię i przeważnie to u nich dochodzi do schyłkowej niewydolności nerek (ESRD, w zespole Alporta dorosłych zwykle ok. 50. roku życia, w postaci młodzieńczej przed 31. rokiem życia). podkresliłabym to ze kobiety moga chorowac bezobjawowo z wikipedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
czytalam to juz wiele razy :( az przeraza mnie to dszukam ososb ktorzy wieca cos wiecej niz to co pisze na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a możesz powiedzieć
jakie są objawy tej choroby????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
krwinkomocz, pozniej bialkomocz nastepnie gluchota i zepsute nerki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
szukalam tam tez ale niuc nie znalazlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy znasz dobrze język angielski? Znalazłam dużo na temat tej choroby po angielsku. Trzeba wpisać Alport syndrome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam zdiagnozowany zespół Alporta .dializuję się.Niestety przekazałam chorobę moim synom.Są po przeszczepach nerek .Pracują .Choroba przebiega u nas tak,jak to piszą we wszelkich pracach naukowych.Długo trwało zrobienie badań genetycznych.Nie byliśmy informowani przez lekarzy o tej chorobie ,chociaż starszy syn miał biopsję w wieku pięciu lat.Może teraz jest łatwiej...Najważniejsze jest to,aby wiedzieć o chorobie.Nie należy panikować.Trzeba dbać,aby dzieci rozwijały swoje pasje,aby skończyły szkołę ,bo nie będą mogły pracować fizycznie. nie można mówić w dwudziestym pierwszym wieku o podejrzeniu zespołu Alporta. Są wszelkie możliwości wykonania badań genetycznych,by nie truć małego dziecka bez potrzeby różnymi lekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy decydując się na te dzieci wiedziałaś o swojej chorobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy wiedzac np o chorobie to juz trzeba przekreślać swoje plany na przyszłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×