Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Uzależnilam się od

Uzależniłam się od tuńczyka w puszcze

Polecane posty

Gość Uzależnilam się od

jem go codziennie, ale chyba on nie jest tuczący?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co bedzie...
jest zdrowy i ma dużo białka, polecany na diecie, więc na zdrowie :) Problem tylko w tym ile konserwantów pakują do puszek...ale tego nie ominiesz bo konserwanty są wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co bedzie...
jak się nie mylę puszka tuńczyka w sosie własnym to tylko około 110 kcalorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uzależnilam się od
no, ja uwielbiam tego tuńczyka tyle że puszeczka z 2 kajzerkami:( kurna, strasznie drogi u mnie w sklepie, za taką puszeczke prawie 6 zł:), a Wy też często jecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co bedzie...
w biedronce kosztuje 2,5 i jest dobry :) A może nawet taniej...nie wiem ale sie nim zajadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalarepka.
Tunczyki zawieraja duzo rteci, takze nie radze go jesc czesto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kupuj
w Realu... około 2 zł, smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uzależnilam się od
właśnie wczoraj sobie kupiłam taką sałatkę z tuńczyka w biedronce szt 2 tylko zapomniałam zabrać do pracy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuje tunczyka w tesco, tak cos kolo 3zl kosztuje, i jest smaczny zreszta jest tam duzy wobor. A czy czesto jem tunczyka, nie za czesto bo zapominam o puszce ktora mam w szafce, ale jak juz jem to sie zachwycam bo pyszny. A taki swiezy tunczyk, usmazony z ziolami wypas!!! Albo wedzony mhhhh pysznosci!!! Pracowalam w sklpie ze zdrowa zywonosci i morskimi rybkami, a obok byla wedzarnia wiec tunczyka mialam ile chcialam :P jak i inncyh rybek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest jeden problem
kiedyś czytałam, że przy takich ogromnych połowach, to łapią też delfiny... i pakują z tuńczykami do puszek. Od tamtej pory nie kupiłam tuńczyka w puszce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwaga RTĘĆ w tuńczykach
dlatego można go jeśc raczej rzadziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uzależnilam się od
Delfiny? no co Ty? ja kupuje takieo w kawałkach to widze że to tuńczyk. Zaraz poszukam coś o tej rtęci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delfiny do puszek z tunczykiem, skad Ty masz takie informacje, zadko kiedy te dwa gatunki wogole z soba razem zeruja, bo maja inne wymagania. Poza tym odlowy tunczyka czy inncyh ryb morskich sa bardzo scisle kontrolowane i nie jest mozliwe zeby jakas przetwornia lapala delfiny i je zabijala, bo sa chronione prawem na calym swiecie. Poza tym od tego sa na przetworniach i kutrach technicy i supervisory :D zeby tego nie robic. Hehehe jak powiem ojcu o tym to sie usmieje, bo jest inzynierem zywnosci pochodzenia morskiego i pol zycia na morzu spedzil :) lowiac miedzy innymi tunczyki, i delfinow nie lapali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z ta retacia to prawda, w morzach i oceanach jest duzo syfu, i miedzy innymi rteci taka ryba plywajac ja w siebie poprostu wchlania,a rtec odklada sie w jej miesie, a dla nas jest bardzo szkodliwa. Dlatego nie mozna spozywac tunczyka w az tak duzych ilosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo lubię tuńczyka
ale przypuszczam, że to kaloryczny przysmak. lubię zwłaszcza w kawałkach w oliwie. sałatkowego nie kupuję, bo to świństwo jest. tuńczyka z puszki np. rozdrabniam widelcem, wkrawam kiszonego ogórka i cebulkę. pyyycha.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voa
Tylko że tuńczyk to ginący gatunek ale jak widzę większość ma to w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też to mam
!!!! codziennie jedna puszka tuńczyka w sosie własnym i mam tak od 5 lat już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tunczyk jest pod wszystkimi wzgledami bardzo zdrowy, nietuczacy, pozywny, wielofunkcyjny :) i sa do wyboru rowniez puszki bez konserwantow. (puszka sama w sobie i proces \'puszkowania\' konserwuje.) jedyny problem - tunczyk jest bardzo podatny na skazenia rtecia. zalecaja nie jesc wiecej niz srednio puszka na tydzien dla doroslej osoby :o ten jasniejszy tunczyk jest bardziej skazony niz ten o ciemnym miesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do delfinow, to nie lapia delfinow do puszek z tunczykiem :D ale faktycznie niektore metody polowu sa niekorzystne dal srodowiska delfinow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiEkawe ...
Mój facet też uwielbia tuńczyka w sosie własnym :) U nas w Tesco puszka kosztuje 1,20zł. Ale powiem mu o tej rtęci bo tak to je 1-2 puszek dziennie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz mu koniecznie i sprawdzcie sobie na necie dokladnie co i jak. bo zawsze lepiej wiedziec konkrety niz tak sobie tylko gdybac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda122
tunczyka mozna jeść tylko 1 puszke na tydzien z uwagi na zawartość trującej rtęci ! a jak jestes kobieta i chcesz urodzic dziecko to daruj sobie tunczyka wogole - wyobraz sobie dzialanie metali ciężkich w tym rtęć na taki płód ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuńczyk wcale nie jest
zdrowy :o Ale jem (bo lubię) raz w tygodniu małą puszeczkę tuńczyka Rio w oliwie z oliwek, w dodatku na spółę z mężem, wiec to tyle co nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silnikowym
rzuc puszką w męża, bendzie ubaw po papachy, buhahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udowodniono ze
kobiety które jedzą dużo tunczyka rodzą dzieci cierpiące na autyzm. Więc uważaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez uwielbiam tunczyka
zwlaszcza salatke z tunczyka :) mniam pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bruni1979
No o tej rtęci i tuńczyku słyszałam.Zastanawiam się juednak jak ten problem ma sie np do łososi i makreli??Też zartęciowane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkjaIQ09-W02
to jest niemozliwe ,ze az tak długo , ja ci pomoge , tylko juz nie jedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvdvdsssssssss
świetny tekst ten z UDOWODNIENIEM że kobiety spożywające tuńczyka częściej rodzą dzieci z autyzmem - bądź łaskaw(a) podać dane bo bardzo jestem ich ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×