Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jujhuk

Piatkowy obiad. co mozna zrobic?

Polecane posty

Gość jujhuk

Co mozna zrobic na 2gie danie w piatek? podajcie jakies pomysly;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie
ja robię pieczone filety z łososia z koperkiem i pieczonymi ziemniaczkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robie
ziemniaczki ze skwarkami z boczku wędzonego i cebuli, a do tego kefir :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukierasekk
pierożki z kapustą i grzybkami pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiaksamosiak
magulon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie
oooo, baba ziemniaczana na wędzonym boczku z cebulką...chyba jutro zrobię, mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KFlower
Kurczak Ole z ryżem basmati i lekką sałatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I.M.
Ja dzisiaj robie naleśniki nadziewane mięsem mielonym i tartym żółtym serem,polane sosem ze świezych pomidorów.Niestety nie jest to postny obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alamaria
ugotuj makaron (muszelki, gwiazdki lub rurki) wydryluj wiśnie ( o,5 kg na 2 osoby) wymieszaj z ostygłym makaronem, posyp cukrem, można dodać kwaśnej śmietany, wymieszaj PYCHA !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyrek
Pyry,gzik ze szczypiorkiem bądź cebulką. do gziku dodać trochę śmietany. a obok pyrek położyć trochę masła. Bardzo dobre i proste Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baxiu
Ludzie niektorych to mi zal boczek w piastek:( no chyba ze nie katolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina17
ziemniaki , mizeria i jajko sadzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaaak
barszczyk zabielany z ziemniaczkami a na drugie ruskie pierogi, albo ziemniaczki jajo na twardo i szpinak lub sos pieczarkowy :) Tez się zastanawiam co dzisiaj zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam końcowkę pomidorowej i nie mam czasu dzisiaj gotować, kupię może kurczaka z rożna albo jakąs garmażerkę typu pierogi, jak po kurczaka mi się odechce iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
No jesli w piatek musi byc u ciebie bez miesa, to z ziemniakow mozna rozne cuda zrobic, ja nie poszcze wiec nie mam takich problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to w piątka zawsze pojawia się pytanie co na drugie. Robię zupkę pomidorową z przepisu mojej babci. Na tę zupę to przychodzi zawsze część rodziny. Na drugi spodobał mi się temat makaronu z wiśniami. Zobaczymy jak będzie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam M
Moja ukochana dziś robi lasagne ze szpinakiem pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomysły dla tych, co poszczą: Ryba po grecku, zupa jarzynowa na maśle, naleśniki, ryż na słodko- wiele wariantów :) - z jogurtem i owocami, zapiekany z jabłkami, bananami, rodzynkami lub samymi jabłkami, jabłka w cieście, leczo warzywne (pomidory, cukinia, cebula, papryka, można też inne warzywa np pieczarki), pieczarki faszerowane, ser (zwykły lub pleśniowy typu camembert) lub boczniaki panierowane, jajko sadzone+ ogórek+ziemniaki pieczone, zapiekanka ziemniaczno-warzywna. gzik z ziemniakami, placki ziemniaczane, ryby w różnych odsłonach Moze sie komuś przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj robie rybe w panierce,sos czosnkowy,ryz i brokuly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm a ja dzisiaj robie kotlety gryczaki tylko troche inne niz znaja wszyscy z serem zoltym a twarogiem.jesli ktos sie zastanawia czy to dobre polaczenie to uwierzcie ze dobre wystarczy zjesc pierogi z kasza gyczana i bialym serem mniaammmm a robie je tak: ugotowana kasze gryczana rozdrabniamy(ja do tego uzyje malaksea) dodajesz do tego twarog i chwile znow rozdrabniasz ostudzona podsmazona cebulke na masle dodajemy do tamtej mieszanki i wszystko laczymy za pomoca tym razem lyzki badz rak nastepnie postepujemy jak ze zwyklymi mielonymi czyli jajko i bulka(moze byc czerstwa albo tarta ewentualnie kaszka manna) przyprawiamy sola pieprzem i natka pietruszki(moze byc suszona) obtaczamy w bulce tartej i na patelnie mozna podawac z ziemniakai ale ja osobiscie lubie z podsmazona cebulka i surowka np z kiszonej kapusty :) smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
WIEM ZE DZIS PIATEK-U MNIE NA OBIADEK DZIS KLUSECZKI SLASKIE,PIERSI Z KURCZAKA DUSZONE W WORKU,I KAPUSTKA BIALA GOTOWANA;) ALE NAPEWNO SKOZYSTAM Z WYZEJ WYMNIENIONYCH POTRAW;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj w malej ilosci domow stosuje sie jeszcze post piatkowy...moze w wielki piatek tak czy srode popielcowa nawet w niejednym domu sie w wigilie je teraz mieso a szkoda bo to piekna tradycja w naszych domach...zreszta co do postu piatkowego to u mnie tez raczej mieso jesli juz w pt bezmiesnie jest to czysty zbieg okolicznosci.zreszta przed kotletami dojadany bedzie zurek na bialej:P i z biala bo ja zawsze ja kroje i wrzucam w kawalkach do garnka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warszaw Janka
dla nas indyjskie bhaji wegetarianskie a dla dzieci nalesniki z jagodowym dzemem i smietanka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×