Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skorpionka81

Ile i co je 9 miesieczne dziecko?

Polecane posty

Gość malaa.
Moja corka zaraz konczy 9 miesiecy. Miedzy 6 a 7 rano dostaje 250ml mleka,pozniej kolo 10 daje jej jogurt,lub kaszke,kolo 12 znow mleko.O 3 obiadek ok 200-250ml.Kolo 6 owoce i mleko i o 21 flaszke mleka 250ml. Miedzy tymi posilkami je chrupki,jakies krakersy czy biszkopciki i duzo pije wody z sokiem malinowym i wisniowym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córeczka niedługo kończy 9 miesięcy, jej dzienny jadłospis wygląda następująca ok 8 - 8:30 cycuch - je do wolo ile chce ok 10 - jogurt Hippa, ew jakaś kaszka z owocami 11 - cycuch i drzemka - śpi ok ok 3h 14 - obiad, staram się gotować sama, urozmaicone posiłki (jadła już marchew, pietruszkę, selera, brukselkę, kalafiora, brokuły, pomidory, paprykę, fasolkę szparagową, cukinię, buraki, szpinak, dynie, koperek, natkę, łosoś, dorsz, królik, perliczka, cielęcina, indyk, jagnięcina, dawałam jej już też soczewicę, kasze gryczaną, ryż, ryż dziki, kaszę orkiszową) staram się gotować wg diety rozdzielnej czyli warzywa z mieskiem, lub warzywa z kaszą itp. po obiadku soczek najczęściej własnej produkcji z jabłek, marchewki, ew gruszki bananów, herbatek nie chce pić) czasami ok 16 - 17 coś przekąsi cycucha ale jest to już raczej rzadko 18 - kolacja najczęściej druga porcja warzyw np z kaszą, albo banan z kaszą orkiszową itp jak nie chce mi się gotować to kaszka Hippa ze słoiczka przed 19 kąpiel i cycuch do podusi Nie wiem czy robię dobrze bo jest to moje pierwsze dziecko ale póki co jest zdrowa ładnie rośnie i przybiera na wadze. Pozdrawiam wszystkie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaCzarna
Moje bliźniaki mają skończone 8,5 miesięcy i zjadają tak około 8;30 mleko Bebilon2 180 ml 11:30 Kaszka mleczno ryżowa 180 ml 15:00 obiadek oł miseczki czsem 3/4 zależy co ugotuje im ,ponieważ nie wszystko lubią 17:30 deserek np. budyń na mleku krowim,kisiel,banana,jabłko z żółtkiem 2x w tygodniu, 20:00 210 ml mleka Bebilon2 z kaszką. Śpią od 21:00 do 8 rana. W między czasie w ciągu dnia dostają herbatkę rumiankową bo bardzo ją lubią lub wodę ponieważ przepadają właśnie za samą WODĄ. Jak urodzili się to Syn ważył 2,750 a córka 2, 980 w tej chwili syn waży ponad 10 kg a córeczka 10 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daska
Witajcie... Moja 9miesieczna corka ma skaze bialkowa i jest bezglutenowcem :( Ale to dla Nas nie problem :) Oto jej menu : ok 6 - 200ml mleka bebilon pepti2 ok 9 -kanapka (z chleba bezglutenowego) z wedlinka z indyczka ok 13 - zupka,miesko,warzywa przyzadzone w domu ok 16 - kaszka ryzowa(cala miseczka ok 190ml),albo kanapeczka ok 19 - mleko ok 200ml W miedzy czasie dostaje owoce (banan,jablko,albo gotowe deserki),chrupki kukurydziane bezglutenowe,soczek,woda. Urodzila sie z waga 3530kg,a teraz wazy ok 9kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daska
Jakby ktos chcial pogadac o Naszych pociechach to moj adres e-mail daska86@o2.pl Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia911
witam moj synek to duzy chlopczyk, jak sie urodzil to mial 4600 . moze duzo ale je tak: 6-7 rano-210 mleczka 11-210 kaszki 14-obiadek 200zupki,codziennie inna 17-owoce i serek okolo19- kaszka 210 okolo22na snie daje mu mleczko 210 miedzy czasie daje mu wody i na przekaske chrupki i biszkopty, zjada z 5 chrupek i 2 biszkopty dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak rozpoznac, ze dziecko nie toleruje glutenu? Lososia nie powinno sie dawac przed ukonczeniem 1 roku zycia bo ma zbyt duzo rtęci. Moja to rano (zalezy jak sie obudzi, czasem o 5, czasem o 7) zjada ok 100-150 ml mleka, ok 10.30 jogurcik dla dzidziusiow ;p tu zalezy jak pojdzie spac- ale najlepiej po spaniu, albo jesli nie jest jeszcze zmeczona to przed spaniem (czyli albo ok 11.30 albo ok 13) obiadek- zazwyczaj troche mniej niz sloiczek, rzadko zjada caly. Zazwyczaj gotuje jej sama ok 15-16 owoce ze sloiczka, albo kisiel na bobofrucie, lub tez owoce sezonowe jesli sa ladne przyzadzone przeze mnie. Przed kapiela ok 150 ml mleka Kapiel ok 18.30 ok 19-19.20 210 ml mleka (lub mniej) z kleikiem ryzowym okolo polnocy 180 ml mleka z kleikiem ryzowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Moja 9 miesięczna Maja zjada: -6.00-7.00 mleko modyfikowane 150 ml -9.00-10.00 towarzyszy mi przy śniadanku(trochę paróweczki albo pieczywka z masełkiem i jakimś dodatkiem np. szynką lub serek homogenizowany) -12.00-13.00 kaszka mleczno-ryżowa 120 ml(rózne smaki)podawane na gęsto łyżeczką -ok 16.00 zupka gotowana przeze mnie lub kupna (czasami zjada taki obiad jak my np. ziemniaczka z ugotowaną rybką lub inne mniej przyprawione danie) -później jakiś owoc (najczęściej banan) lub owoce ze słoiczka -ok 20.30 mleko modyfikowane 60-120ml (mleko pije mało chętnie) w ciągu dnia zje czasami chrupek kukurydziany lub biszkopta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mami22
Ja moja małej podaję wszystko to co my jemy i nie mam żadnych problemów nie patrzę czy jest za dużo soli czy za mało to jest wg moich upodobań a jej smakuje. A co do zupek to nie podaję ze słoiczka bo to moim zdaniem jest nie zdrowę ja sama gotuję zupy i jej odlewam a gdy trzeba to miksuję i przelewm w pudełka i mrożę a kiedy nie wiem co jej podać od mrażam i sobie smacznie je i też jest tanio i zdrowo i też bezproblemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wik angel
nie patrzcie według ksiazek ile ml ma dziecko jesc ile zje to zje jedno dziecko zje 100 drugie 250 ml zaleznie od apetytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula402
Witam Ja mam 9 miesieczna coreczke i jej menu wyglada mniej wiecej tak: 8:00 kaszka lub chlebek pelnoziarnisty z maselkiem lub serkiem bialym 10:00 czasami jakis chrupek lub owoc 13:00 obiadek wlasnorecznie gotowane albo sloiczek 16:00- 17:00 podwierczorek jogurcik albo owoc 19:00 kolacja kaszka albo np. sucharki (bardzo je lubi) 00;00 czasami mleko 04:00 rowniez czasami mleko Moja mamla powoli odrzuca mi mleko i z tego co widze zaczyna przesypiac cale noce powolutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julcia123456
mój synek 9 iesię Przysłowiowy Tadek nie jadek butla rano 60 11 2 biszkopty 14 obiadek nawet nie pół słoiczka 18 owoc 19.30 mleko 60 dziecko wie ile zie . My dorośli też wiemy ile zięść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palcia11
Moja córka jak wstanie to daje jej kaszkę 200ml. No i coś do picia herbatka dla dzieci. Na obiad zupka przecierowa którą robię sama, czasami kupuje słoiki tak dla odmiany. Zupkę zazwyczaj robię tak: średnia marchewka, odrobinę pietruszki i selera, ziemniak kawałek poru no i do tego brokuł lub kalafior albo szpinak bądź burak można powiedzieć że wszystkie warzywa już poznała staram się urozmaicać zupki. Czasami dodaje kasze typu gryczana jaglana bądź jęczmienna. Gotuje pół godziny, jeśli wody jest za dużo to odlewam, dodaje 1 łyżkę kaszy glutenowej dla dzieci i 2 łyżki oliwy z oliwek można masło. Co drugi dzień dodaje żółtko ugotowane. Taką zupkę robię na dwa dni po 200ml. I co dwa dni dodaję mięsko gotowane tak ok 10g. wszystko miksuje. do picia sok przecierowy bez cukru 150ml, ja kupuje, jeden starcza na 2 dni . Następnie ok17 daje deserek z owoców czasami gotuje sama: 2 gruszki 1 jabłko i 2 łyżki kaszy kukurydzianej. gotuje 15 min następnie odlewam nadmiar wody i dodaje biszkopt najlepiej te długie z sana. Zamiast gruszki można dać truskawki lub śliwki. Niekiedy kupuje słoiczek deseru tego małego i ścieram do niego jabłko, można też dać zgnieciony banan i starte jabłko i biszkopt. Do picia woda z sokiem domowym porzeczkowym bądź malinowym bez cukru. Kolacja ok, 20 kleik ryżowy 200ml ze startym jabłkiem. oczywiści córce podtykamy do jedzenia to co sami jemy ale w niewielkich ilościach, czasami robię jej zwykłą kanapkę z masłem i wędliną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Wychodzi na to, że mam dość nietypowego syna, jeśli chodzi o gusta żywieniowe. Urodził się w listopadzie 2012 roku, więc ma teraz 10-ty miesiąc (jest z drugiej połowy listopada). Do ósmego miesiąca pił tylko i wyłącznie moje mleko, potem zaczął dostawać kaszki Nestle, zupki i owoce (je z łyżeczki, a z butelki pił moje mleko tylko pod moją nieobecność lub koperek na kolki, które na szczęście nie trwały długo). W tej chwili nadal pije moje mleko ile wlezie, bo na szczęście pracuję w domu. Do tego dostaje zupę, którą gotujemy Mu w domu. W zupie zazwyczaj jest zblendowana: marchew, pietruszka (korzeń i listki z natki), seler, małe ilości słodkiej papryki, kalafior lub brokuł, jeden większy ziemniak, lub dwa małe, czasami jabłko (jeśli nie ma papryki). Oprócz tego w niektórych dniach dostaje tarte jabłko, w innych surowego bana lub brzoskwinię, które sam sobie odgryza po kawałeczku. Jak były truskawki, dostawał trochę zgniecionych, a głównie wypijał sok. Je też arbuz jak ma dobry humor. Nikt w rodzinie nie ma alergii na żadne owoce i On też nie. Raz, czasem dwa razy w tygodniu dostaje kosteczkę mlecznej czekolady. Czasami kupuję Mu kaszki Nestle (te zalewane wodą), ale takich porcji jak tam jest przewidziana na raz, On zjada od razu dwie. Jak był mniejszy, to częściej jadł taką kaszką, teraz w to miejsce częściej dostaje zupę. Od niedawna zaczęłam Mu też dawać gotowany ryż z tartym jabłkiem, który mu smakuje. Niestety skutecznie pluje każdym mięsem czy rybą, jakie próbuję Mu podać i zupa na mięsnym wywarze też Mu nie podchodzi. Ja w Jego wieku podobno też tak miałam, a teraz mięso lubię. Co Panie myślą o takiej diecie? Jesteśmy przed wizytą u lekarza, więc nie wiem dokładnie, ile teraz waży, ale wygląda na zadowolonego z życia. Martwiłam się tylko trochę, że za mało je, bo nie jest taki pucułowaty jak większość niemowląt, tylko ubity i sprężysty, chociaż dosyć ciężki i duży, ale jak czytam codzienny jadłospis Państwa dzieci, to ta moja pirania jest nienażarta. Mleko pije do syta kilka razy dziennie, czasem nad ranem się obudzi i nudzi, a zupki zjada dzień w dzień objętość przekraczającą trzy małe słoiczki Gerbera. Brzoskwinie bardzo lubi i jak Mu obrać tę mechatą skórkę, potrafi zjeść trzy na raz (więcej Mu nie daję, ale widzę, że mógłby). Nie spisywałam tak skrupulatnie godzin karmienia, ale On zwykle sam głodnieje o podobnych porach i woła (przeważnie koło pięciu, sześciu posiłków na dobę, każdy do syta). Czasem jakiś posiłek jest rozbijany na kilka mniejszych w odstępach 10-cio, 15-to minutowych (zwłaszcza jak chodzi o zupę). Ma takie dni, że na nią wybrzydza i wtedy je tak na raty. Moje mleko pije chętnie, ale domaga się sam z siebie innego jedzenia. Co Panie myślą o takiej diecie? Co jeszcze można Mu dodać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniałam też dodać, że co dwa dni do zupy dodaję pół żółtka z jajka na twardo. Pozdrawiam.-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia2212
moja cora ma 8,5 msc. jest na piersi ktora ssie ok 6 razy na dobe :) oprocz tego je ok 200 ml zupy ugotowanej przezemnie, deserek ze sloika lub zrobiony, ok 180ml kaszki i w miedziczasie chlebek z szynka lub twarozkiem. a ze jest zarlokiem to coraz czesciej udaje jej sie wysepic cos z naszego talerza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jagoda 369 twoje dziecko ma niby bardzo urozmaiconą diete 9 miesiecznemu dziecku 270 ml mleka to chyba za dużo i do tego mleko krowie które jest zalecane po 3 roku zycia współczuję twojemu dziecku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem skad opinia, ze 9-10cio miesieczne dziecko nie moze jesc przypraw ,czosnku czy miesa? Nie mowie tu oczywiscie o Vegecie, ktorej nawet dorosli nie powinni jesc ale pieprz,sol, ziola, czosnek? Skad w Polsce bierze sie ta opinia, ze w ciazy, w czasie karmienia i dzieci maja jesc jalowo i bez smaku? Wszedzie na Swiecei dzieci jedza juz w tym wieku to co dorosli. Moje starsze dziecko jadli juz wszystko, teraz mlodsze je to co my ( gotujemy zdrowo, bez chemii ale nie unikamy przypraw, wrecz przeciwnie;)) . Moj pediatra tak zaleca rowniez . Dzuecko je rybe, mieso, warzywa, makarony, kasze,ser. Sloiki tez jak mi sie nie chce ale dla duzych dzieci z makaronem np. Kaszki moje dzieci nie jadly w zyciu, bo i po co. Dodam, ze moje 9cio miesueczne dziecko je juz doroslym widelcem samo. Oczywiscie ja ia tak mu szufluje do buzi ., bo by sie sam nie najadl ale wie do czego sluzy widelec. Jak czytam,ze inne dzieci w jego wieku glownie pija kaszke z butelki to jestem zdziwiona. Nie krytykuje tu nikogo ale zastanawiam sie,skad taka riznica pomiedzy Polska a reszta Swiata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monigosc
e tam, gdzie jest ten wielki Swiat gdzie dzieci w tym wieku jedza to co dorosli? mieszkam w Niemczech i tu panuje opinia ze owszem nalezy dzieciom dawac coraz wiecej do sprobowania i w wieku 12 miesiecy moga juz jesc niemal wszystko z rodzinnego stolu, ale do tego momentu nalezy unikac soli, cukru i ostrych przypraw, a po ukonczeniu roku obchodzic sie z nimi oszczednie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stary wątek ale tak czytam wszystkie mamy chwalą się,że same gotują,ja też gotowałam ale wszędzie chemia a kurczakach antybiotyki a najwięcej w piersi właśnie ;/ nie mam dostępu do certyfikowanych upraw bez chemii Taka marchewka pryskana ma więcej złego niż dobrego to jaki sens dziecko nią napychać?? Ja do 12 miesiąca postanowiłam podawać słoiczki eko. rozkład posiłków mniej więcej taki: 7-8/ mleko m. 11/kaszka,owoce,kukurydziane chrupki 14-15 Zupka np.rosołek z kaszką manną 17/Obiadek np. ryba z warzywami,królik w pomidorach itp. 21/Kaszka z butli na mleku modyfikowanym na noc i sen do rana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja propozycja to
Ja przygotowuje wiekszosc posilkow sama, czyli to jest w zaleznosci od apetytu5-6 posilkow dziennie (moj skarbek ma 8,5 miesiaca). słoiczki wprowadzam tylko jak gdzes wyjezdzamy i to tylko ekologiczne, bo bez cukru. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alza
U nas jest tak: 4-5 rano cyc 6-7 rano cyc 8-9 śniadanie kaszka glutenowa z owocami (surowe albo przesmażone przeze mnie) na gęsto ok 200g. Do niedawno było 250 g ale ostatnio ma mniejszy apetyt, pewnie przez te upały. No i od kilku dni zamieniam cześć kaszki na kanapeczkę z masłem i szynką (naturalną) 10-11 cyc przed snem 13-14 obiad. Najczęściej robię sama zupkę warzywa z mięsem i kaszą. Daję marchew, pietruszkę, seler, por, cebulę, groszek, kalarepę, ziemniaki, fasolkę, kapustę, pomidory itd. Z mięsa to kurczak, indyk, jagnięcina, królik, dorsz, cielęcina. Kasze różne, gryczana, jaglana, jęczmienna, również makaron. Zupkę zawsze solę i słodzę, dodaję świeże zioła. Syn jest wybredny, musi być smaczne. 15-16 cyc 16-17 deser owoce z tubki lub surowe, 100-200g 19 kolacja kaszka bezglutenowa z owocami surowym albo przesmażonymi ok.200g. Część zamieniam ostatnio na kanapkę z masłem i dżemem własnej roboty. 20-21 cyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Agnieszka_2014
Matki Polki - gotujcie swoim maluszkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Agnieszka_2014
Mój synek jada przeważnie tak: 7:00 - 8:00 Mleko / Owsiane śniadanko 10:00 - 11:00 Kanapkę z szynką / Jogurt naturalny / Płatki owsiane / Mleko a kaszką ryżową 13:00 - 14:00 Obiadek, który gotuje sama (przepisów jest całe mnóstwo, wystarczy poszukać) 16:00 - 17:00 Jogurt naturalny z herbatnikiem, owocami lub biszkoptem / Płatki owsiane z malinami, bananami lub innymi owocami / Deserek owocowy / Deserek z mleka i owoców / Mleko z herbatnikiem lub sucharkiem 19:00 - 20:00 Kaszka ryżowa / Kaszka mleczno ryżowa (codziennie inny smak) Pije dużo wody! Czasem z soczkiem :-) W między czasie coś chrupnie lub zje kawałek owoca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyprawiona
...z tą solą to jakaś jest nagonka nie z tej ziemi normalnie. Ja rozumiem nadmiar, czy co, tak samo cukier, można przecież trzcinowy troszeńkę. Niech to dziecko poczuje troszkę smaku. Małe dziecko - nawet często tego nie zauważamy - wypaca regularnie wszystko to czego mu się "zabrania". Sól wręcz należy dostarczać do organizmu, dziecko i tak to wypoci. Przecież nikt chyba takiemu szkrabowi nie da fast fooda, chipsów i innych zasolonych potraw. Mam 5 letniego syna i 8,5 miesięczną córeczkę. Syn zdrów jak ryba, wszystko je, córka je praktycznie to co my, jedyne co robię to odlewam, albo odkładam jej z obiadu coś zanim tak na dobre przyprawię. Rano i pod wieczór uwielbia kanapeczkę pociamkać z szyneczką chudą albo żółtkiem, serkiem kanapkowym. Nie ma co panikować, bo później same niejadki i problemy pokarmowe...pozdrowienia słono - słodkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jest tak: 7:00 150ml mm 9:00 na 60ml wody 2.5łyżki kaszki wielozbożowej na gęsto + 5łyżeczek owoców (albo ze słoiczka albo przygotowanych przeze mnie) Drzemka 12:00 120ml mm Spacer 14:00 pół dużego słoiczka obiadku lub sama gotuję + deser owocowy 16:00 owoc w kawałku w takim woreczku do gryzienia lub warzywa na parze do gryzienia 17:00 kąpiel 18:00 210ml mm + 3łyżki kaszki wielozbożowej (inna niż ta z rana) 19:00 zasypia u siebie w łóżeczku w ciągu kilku minut Czasami budzi się o 2:00 na 60ml mm 2 razy w tygodniu ryba i co drugi dzień pół żółtka do obiadu Pije tylko wodę. Ma 8.5miesiąca i waży 9kg Od tygodnia podaję jogurt dla dzieci powyżej 6miesiąca.Jak jem kanapkę,czy banana daję jej trochę raczej po to by gryzła niż dla samego jedzenia. Nie daję ciastek,chrupków itd bo nie widzę zainteresowania nimi u córki. Mnie zastanawiają jednak przerwy między posiłkami.Czy są odpowiednio długie.Moja córka zaczyna jeść o 7:00 o 19:00 już śpi i ciężko jest zmieścić 5 posiłków z zalecanymi przerwami 3-4godziny Jednak wydaje się być szczęśliwym dzieckiem,więc staram się nie fiksować. Stawiam mimo wszystko na mleko reszta to raczej nauka przeżuwania i gryzienia(ma 8zębów) samodzielnego jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaali

Matko ile wy dajecie tym dzieciom jeść!! Moja wypije rano ok 8 180ml wody plus 6 miarek mleka, Potem koło 11 125g słoik owoców lub 90g tubka owoców. Potem ok 190/200g obiadek. Potem znowu 180ml wody plus 6 miarek mleka. I na kolacje 150ml wody plus 4 łyżki kaszki mlecznej (czasem tego nawet nie doje) do policja woda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×