Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 321amelka123

primolut-nor.. brał ktoś??

Polecane posty

Gość 321amelka123

Witam, dzisiaj ginekolog zapisała mi primolut-nor na wywołanie okresu.. Bierze ktoś z was?, jakieś skutki uboczne?? hmm... można od tego utyć??? z góry dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 321amelka123
szuukalam na goglach:/ i nic konkretnego nie znalazlam co chcialabym wiedziec... dlatego zapytałam tutaj bo moze ktos bral i sie wypowie.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę - czuję sie dobrze....zjadłam dwa opakowaia, przyrost ciałka niewielko zauwazyłam, ale czy jest to wynik prochów nie wiem na 100%, bo ostatnio folguje sobie w słodkościach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AngieS
Ja właśnie dzisiaj kończe opakowanie. Właśnie folgowanie w słodkościach, po tych tabletkach mam cały czas ochotę na nie ;P Mam nadzieje, że po nich dostanę okres.. Ponieważ mają one u mnie wywołać miesiączkę...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okresu brak
Olusia, a kontaktowałaś się z lekarzem? przyłączam się do pytania z tematu. proszę o info po ilu dniach wystąpiło u Was krwawienie. ja zjadłam 10 dni tabl. /1 tabl. dziennie, dziś pierwszy dzień "po", dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okresu brak
proszę odpowiedzcie, bo zaczynam wariować. okres spóźnia się 2 m-c, 3 testy na nie, badanie usg na nie, a ja panikuję:// czy któraś w Was przyjmowała primolut na wywołanie miesiaczki i po ilu dniach od odstawienia pojawił się okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okresu brak
hej hej moze się komuś przyda info:) po primolucie dostałam okres 3 dnia rano po odstawieniu, żaden krwotok, wszstko normalnie, brzuszek boli ale to też norma niestety u mnie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łyżeczka miodu
ja po primolucie trzy kilo przytyłam... cały czas mam chęć na słodkie, boli mnie głowa, jestem słaba... okres dostałam na 2 dzień po odstawieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazisa
Witam, we środę ginekolog zapisała mi primolut-nor. Mam nie regularne miesiączki 26-32 dni i ostatni sporo przytyłam (ogólnie jestem pulchna), oraz jestem bardzo nerwowa przed miesiączką, ale bez żadnych przypadłości typu, ból brzucha czy piersi itp. Nigdy nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych, tylko parę lat temu Dianę prze pół roku ze względu na problemy z cerą. Czy zanim dostałyście ten lek to miałyście robione badania hormonalne czy dostałyście go bez żadnych badań na pierwszej wizycie ? Bo mnie to trochę zaniepokoiło , że lekarz ginekolog bez przeprowadzenia jakichkolwiek badań hormonalnych przepisuje i karze mi brać od razu taki lek hormonalny i to przez 3 miesiące ? z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yorii
Mam nieregularne cykle miesiączkowe. Okres pojawia się czasami raz na 11 miesięcy. Lekarz stwierdził, że powodem jest niedorozwój macicy. Zapisał Primolut Nor by wywołać miesiączkę. Po 5 dniach stosowania (2x1tb) okres miał się pojawić do 3 dni. W tym momencie mija dzień 5 a okresu jak nie było tak nie ma. A ja nie wiem co robić. Lekarz zapisał mi jako dalszy etap terapii Artizie, pierwsza tb miałam wziąć 1 dnia okresu. Zacząć tabletki mimo braku miesiączki czy wstrzymać się jeszcze do końca tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też brałam Primolut Nor na wywołanie okresu, 2 dni po braniu tabletek dostałam okres, mocno obfity ze skrzepami, rano budzę się zalana od pępka po plecy :(:(:( mam już dość ;(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anika666
Ja brałam na plamienia międzymiesiączkowe- od 16 dnia cyklu 10 tabl (1/dobę) . W połowie trzeciego miesiąca dostałam dość rozległy udar niedokrwienny mózgu :((( właśnie po tym leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asowa3
Do Anika 666 Ja rownież biorę ten lek na krwawienie miedzymiesiaczkowe. Czy przed udarem miałaś jakieś objawy sygnalizujące ze coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bralam na przesuniecie ok 1 tydzien.fatalne samopoczucie, sennosc i zaparcia,po odstawieni jakies 2 dni myslalam ze sie wykrwawie i z bolu nie wytrzymam.lekarka miala racje ze nie bardzo chciala mi przepisac a sugerowala orgametril.najgorsze to ze w kolejnym cyklu taki sam krwotok, a przeciez progesteron powinien zmniejszac krwawienie, tego nie rozumiem.polipow, miesniakow i endometriozy nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aschley
Witam i odradzam primolut N,po 3 miesiącach stosowania przez kolejne 4 miesiące horror..Zawroty głowy, mdłości, bóle w klatce piersiowej, problemy ze wzrokiem, bóle kręgosłupa i potężne bóle głowy. Dziewczyny zastanówcie się dwa razy zanim sięgnięcie po te pigułki.. nie życzę żadnej z Was takiego koszmaru.Pozdrawiam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana tam nade mną, to co opisujesz to ewidentnie problemy neurologiczne, a Primolut w żaden sposób nie wpływa na ten układ. Radzę skontaktować się z neurologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aschley mam to samo po tym leku straszne bóle gowy i mdłosc dostalam go na torbiel na jajniku by się wchłona ale czuje się zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gina lolo brigida
Poszłam do ginekologa, bo chciałam mieć dziecko w dość późnym wieku (40 lat), okazało się, że mam 5 cm torbiel na jajniku, zrobił mi laparotomię, później po operacji przepisał mi lek primolut n na wyrównanie cyklu, chciał abym go zażywała od 16 do 25 dnia cyklu, wiedział, że chcę zajść w ciążę, a tu teraz czytam, że jest odradzany dla kobiet, które planują dziecko...- nie wiem czemu, bo nie piszą i do tej pory nie zaszłam i już chyba nie zajdę, więcej tego nie wezmę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam primolut-nor 2x dziennie po 1 tabletce przez prawie 3 tygodnie - miałam torbiel na prawym jajniku (około 4,5 na 4,5) Po tym czasie torbiel się zmniejszyła do średnicy 2 cm i teraz jestem w trzecim dniu po odstawieniu i czekam na miesiączkę. Skutków ubocznych w trakcie brania primolutu nie miałam żadnych - nawet chyba czułam się lepiej niż wcześniej bez tych leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Mam 51 lat krwawienia 3 tygodnie ale bez bolesne tyle ze czulam sie slabo zaczelam brac norethisterone juz 3 dzien dzis po odstawieniu a okresu jeszcze nie mam Juz sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Gość z dnia 21.02- 23:05 Przeczytaj ulotkę a dowiesz się, że opisane objawy mogą być skutkiem ubocznym brania tegoż właśnie leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 47@

Hejka,

Mój endokrynolok wlasnie przypisał mi ten lek. Ma 47 lat i od 5 m-cy nie mam miesiaczli. Dostalam lek na wywolanie. Profesor twierdzi ze jestem za mloda na menopauze. Dodam ze moje hormony żeńskietroche spadły. Ogolnie czuje sie swietnie. Nic mi nie dolega poza nocnymi dusznosciami. Obawiam się tego leku, ma duzo skutków ubocznych. Ulotka przerażająca  :(  Zastanawiam się czy majstrowanie przy hormonach ma sens skoro czuje sie dobrze??? Co robić sama nie wiem :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 1996

Biorę ten lek już miesiąc. Mam problemy z torbilą. Lekarz powiedział, że po tym leku powinna samoistnie pęknąć i się usunąć. Miałam się zgłosić do lekarza po miesiączce. Niestety ona nadal nie nadeszła. Jajniki bolą a ja wychodzę z siebie. Czy to normalne, czy powinnam przerwać branie leku a miesiączka się pojawi? Pomóżcie :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaT

Czytam te wypowiedzi i widzę, że Primolut Nor wypisywany jest na wywołanie miesiączki u wielu Pań tutaj się wypowiadających. Ja zupełnie odwrotnie przyjmuję go codziennie (2x1tabl)bez żadnej przerwy na zatrzymanie krwawienia. Mam 52 lata w badaniu hist-pat polipowaty(prosty) przerost błony śluzowej macicy.Długo i obficie krwawiłam od 30.04.2019 do 26.05.2019 potem 9 dni przerwy i znowu krwawienie.W tej chwili już tylko delikatne plamienie, mam nadzieję,że ten lek troszkę uspokoi moje hormony.Samopoczucie średnie ale zawsze może być gorzej, przyjmuję ten lek dopiero 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oli897

Czy te ta tabletki działają jak tabletki antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka, Odstąpię ten lek Primolut-Nor 5 mg ..dwa opakowania po 30 szt..w tym tylko z jednego zażyłam 1 tabletkę..drugie nienaruszone. Data ważności 03/2024 r. Odstąpię za darmo ( jedynie tylko prosiłabym o pokrycie kosztów listu poleconego, którym bym przesyłke wysłała).. Tabletki mają  jak widać długi termin ważności i szkoda mi ich wyrzucić ...bo niestety ale nie mogę ich zażywać, gdyż okazało się ,że zupełnie mi one nie "podeszły" .. dlatego lekarka musiała mi jezamienić..i zamiast tego zażywam Duphaston co m-c. Wiem ,że koszty tych leków zażywanych co m-c są niemałe..więc jeżeli któraś z was chce zaoszczędzić to proszę pisać na maila : ekopo500@wp.pl ..chętnie  te leki odstąpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×