Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dadada

Ugryzienie psa w paznokieć- pomocy!

Polecane posty

Witam... mam problem, tydzien temu moj wlasny pies ugryzl mnie w kciuka, kiedy chcialam mu wyczyscic uszy. Trafil zebem prosto w gorna czesc paznokcia i go przebil (czulam to). Oczywiscie zdezynfekowalam, palec spuchl, poza tym pod plytka zrobilo sie sinoniebiesko, uzywalam Rivanolu, opuchlizna po 3 dniach jakby trochezeszla a wczoraj znow sie pojawila.Palec strasznie boli, czuje nawet tak, jakby kosc mnie bolala. Jest goracy i napuchniety. Nie jest zlamana, bo ugryzienie bylo w opuszek, zreszta moge zginac kciuka a boli dlatego, ze jest spuchniety. szczegolnie spuchniety jest tuz przy tym miejscu, gdzie jest skorka. Moj lekarz przyjmuje od wtorku a ja sie tu mecze, co mam robic? Czy to moze byc cos powaznego? Liczylam, ze opuchlizna bedzie sie trzymala kilka dni ale tydzien to juz chyba przesada...? czy ktos mial takie doswiadczenie? Sorry, ze nie uzywam polskich liter- alta nie nacisne, bo boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NA POGOTOWIE JAK NAJSZYBCIEJ
Nawet jeśli twój lekarz teraz nie przyjmuje, to na jak najszybciej na oostry dyżur do szpitala!!!! Bo jeśli wda się zakażenie to masakra jednym słowem. Nie czekaj na porady na tym forum, bo tutaj to już tylko fachowa pomoc lekarska potrzebna. Nie czekaj do rana ale od razu w taksówkę i śmigiem do szpitala, gdzie mają ostry dyżur. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety ugyzienie psa bardzo
zle sie goi, prawdopodobnie jakiez zakazenie. Prawdopodobnie skonczy sie antybiotykiem. Poki nie ma lekarza sprobuj "babskiego" sposobu - wsadz bpaledz do cieplych(jak mozna wytrzymac ) mydlin i trzymaj dlugo ( dolewajac ciepplej wody albo podgrzewajac). Ja tylko bedzie mozliwosc - idz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co im powiem? ze tydzien czekalam i teraz mi sie zachcialo w nocy przyjsc? Ja jestem twarda baba ale wolę nie stracic kciuka. Na pogotowie uwazam, ze jezdzi się z zawalami albo wyrostkami...Myslalam, ze moze ktos wie cos wiecej na temat takich przypadkow i ile taka opuchlizna sie trzyma....bo moze to normalne przy uszkodzeniu paznokcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NA POGOTOWIE JAK NAJSZYBCIEJ
O matko no, a co to za różnica kiedy ci się zachciało przyjechać na pogotowie??? Nawet jak Ci lekarz coś powie, to chyba lepiej niż teraz cierpieć albo co gorszego jeszcze... Jutro sobota, to też żadnego lekarza nie znajdziesz raczej. Po to jest pogotowie, żeby pomagać w takich przypadkach. No powiesz, że tak się pogorszyło czy coś. A zresztą, co za różnica co powiesz, byle Ci pomogli. A tu na forum jak nie widzimy tego palca, to kto Ci powie co to jest? Tyle wiem, że po psie bardzo dlugo i źle się goi. Też mnie kiedyś pogryzł, ale nie w paznokieć. Pewnie antybiotyk będzie konieczny, a im szybciej go dostaniesz, tym lepiej. Nie cykaj się, tylko na ostry dyżur zbieraj ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantodeaaa
To nie psa wina, na pewno zabolało go i to byl niekontrolowany odruch, wy tu od razu uśpić. Jedź jak najszybciej do lekaża bo jeśli wda sie ropien to usuną ci paznokcia. Jeśli będą musieli palec czyścić to może się to źle skończyć (koleżance babci musieli się dostać do kości żeby wyczyścic, ma zdefrmowanego palca). Nie żebym cię straciła czy coś, ale z takimi rzeczami nie wolno zwlekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantodeaaa
Literówka- lekarza :P Przepraszam, wychodzę na dysortografa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do psa to oczywiście nie uśpię. Glupek jest i to byl odruch, byla potem skruszona. Niefajnie, ale co zrobić. Bez powodu nie gryzie. Przejdę się jutro na pogotowie. Tylko jak slysze skrobanie palca to mnie ciary przechodza. Dzięki dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dqwd
jesli tak dlugo trzyma sie opuchlizna to to jest infekcja idz dziewczyno do lekarza bo stracisz palca, skoro pazniokiec posinial to i tak ci zejdzie przykro mi to mowic ale to prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racje mialyscie, bylam na dyzurze chirurgicznym, zdarli mi paznokiec bo byla infekcja. krew sie lala...bol przerazajacy do teraz ale trzeba bylo. plus antybiotyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile jesteście razem
Idź do lekarza, choćby nie swojego, znam kobietę którą ugryzł pies w rękę i wdała się jakaś infekcja,potem rozwinął sie rak, przerzuty, kobieta leży w ziemi już pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paznokiec i tak by ci zszedł ale nieładnie taka infekcja hmmma ty nie przemylas rany woda utlenioną?skat taka infekcja paskudna hmm ja mialam rozwalonego palca i zdarty paznokiec ale bez lekarza sie obylo, sluchaj dobrze ze poszlas to sie moglo zle skonczyc czyli jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantodeaaa
Przykro mi że przewidziałam to najgorsze ale dobrze że poszłaś bo gdybyś czekała źle by sie to mogło skończyć :) Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za zmotywowanie mnie bo ja do lekarza tylko w ostatecznosci...bolalo i boli bardzo ale cholera wie, co by bylo gdybym to zostawila. rane polewalam woda utleniona ale co z tego jak ona byla POD paznokciem...wdalo sie i tak zakazenie bo woda utl. pewnie tam nie dotarla. teraz boje sie, ze ten nowy paz. jak mi odrosnie za kilka miesiecy- mam nadzieje ze w ogole odrosnie!!!- to bedzie zdeformowany...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantodeaaa
Spokojnie, odrośnie w ciągu kilku tygodni. Przynajmniej tej koleżance babci której całego palca czyścili odrósł. Paznokieć nie powinien być zdeformowany, tak mi się wydaje :) Daj znać czy odrasta :P Aha i podobno jak odrasta to piecze i swędzi :) Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaach paskudna sprawa, zmieniali mi dzis opatrunek i to jest ziejąca miechem otwarta rana! jeszcze conajmniej 10 dni muszę te bandaże nosić co znaczy tez kąpiele jedna ręką, siostra musi mi myc wlosy... Nadal boli poza tym, a zdjęcie- odklejenie opatrunku bylo prawie tak samo bolesne jak zrywanie paznokcia....Serdecznie nie polecam....No ale za pare miesiecy paznokiec powinien odrosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedactwo musi bardzo boleć
[głaszcze po głowie]. ale pazurek powinien odrosnąć ładny i zdrowy. mój chłop miał zrywany paznokieć i ładnie się wygoiło. trzymaj się cieplutko i pogłaszcz niedobrą psinę. tylko jej uszu nie czyść!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to Ci sie popapralo
wspolczuje. Wiele razy zaliczylam cos takiego, nigdy nie wdalo sie zakazenie. Bedzie dobrze, nie martw sie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to Ci sie popapralo
jak odrasta to wcale nie piecze ani nie swedzi ;) Swedzi jak sie rana goi. A paznokiec odrasta pozniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za wspolczucie, wlasna matka mnie tak nie zaluje. :) A jest czego zalowac, bo to naprawde jeden z najbardziej upierdliwych typow bólu. Naprawdę zgadzajcie sie na zrywanie paznokcia tylko w ostateczności. Dziś sama zmienic musialam opatrunek i znow katorga bo to przyklejone do mięcha i trzeba odrywac a to wiadomo jak boli. Krew sie znow polala mimo, ze zabieg byl 6 dni temu. Nie wiem, jak to ma sie goic skoro mam nosic w rivanolu wiec ciagle wilgotne i zakryte. Niby pierdola ale popsulo mi to zycie na jakis czas, musze siedziec w domu bo nic nie moge ze soba zrobic, ani makijażu ani nog wydepilowac ani sie porzadnie uczesac, grrrr. Bo lewa reka nie umiem, ona tylko jest pomocnicza. Więc siedzę jak taka sierota i piszę magisterkę 6 palcami.... Chirurg u ktorego bylam (panstwowy) nic mi nie powiedzial, bo bylam w calodobowej przychodni studenckiej i nie przynioslam jakiegos skierowania więc wlasciwie nic sie nie dowiedzialam bo on siedzial obrazony jak pielęgniarka zmieniala mi bandaże. Nie wiem nawet ile mam to nosić. Moze ktoś wie? Na pewno jeszcze troche bo z taki golym mięsem nie mogę bez bandaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paskudnie
bleh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valhalla
odetna ci palec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z po cos
go gryzla? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jac sparrow
uuuuu, to chyba masz gorzej niz ja, ale prosze napisz czy sie cos poprawia, mnie tydzien temu w piatek ugryzl owczarek kaukaski, w poniedzialek zdjeli mi paznokiec, boli, palec wyglada paskudnie. pisze jedna reka - ale prawa. leki mi sie wkrotce skoncza, jestem teraz za granica, wracam za niecale 3 tygodnie. nie wiem jak mam sie tym palcem zajac. mysle ze doradzicie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, no u mnie lepiej ale powiem szczerze, ze to upierdliwe cholerstow było i dłuuugo się goi. powinienes brac antybiotyk na zakazenie, w Pol to był Dalacin C. Ja pierwszy tydzien około po zdjęciu paznokcia nosiłam w opatrunku z riwanolem, ktory co 2 dni moczyłam porządnie przed zdjęciem i zmianą a i tak zmiana była koszmarna bo sie przylepiało do rany o schodziło z mięchem, i z bólem. Po jakims tygodniu opatrunek zszedł bez większego problemu i bólu, opuchlizna się zmniejszyła, i wtedy zaczęłam nosić inny, bo byłam u lekarza, który mi tak kazał. trzeba ćwiczyć zginanie palca wtedy. Smaruję cały palec maścia linomag, to jest polskie, ale chodzi o maść jakąkolwiek gojącą i natłuszczającą, na bazie wazeliny. Teraz jest juz zagojone, ale wygląda nieatrakcyjnie, cos mi niby odrasta ale jest pofałdowane i brzydkie, mam nadzieję, ze tylko pierwszy będzie taki, potem będzie ok. Także wytrwałości przy tym trzeba- to zajmuje czas !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna.
mnie dzis w nocy ugryzl pies troszke pod paznokciem. bardzo boli, palec jest spuchniety, goracy i zachodzi ropa. nie moge go zbytnio zginac. nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haaszimotka
ja sobie nie potrafie wyobrazic procesu pt. "zrywanie paznokcia". Jak to sie robi? Czy najpierw daja jakis zastrzyk przeciwbolowy? biora jakies obcegi?? Mam nadzieje, ze taie przygody beda mnie omijaly szerokim lukiem~!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znieczulenie jest w zastrzyku w palec. Ale mnie bolało tak czy siak, ponoc zakazenie ma jakistam odczyn i niweluje troche działanie zniczulenia. No robi to takimi nożycoobcęgam. lepiej nie patrzeć. Do koleżanki, którą ugryzł pies jesli opuchlizna nie bedzie Ci schodziła to nie masz innego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×