Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

espresso_girl

Jak sprawdzić czy szef odprowadza za mnie składki ZUS?

Polecane posty

Witam! Mam umowę od 1 maja. Lecz mimo wszystko chciałabym sama sprawdzić czy szef odprowadza za mnie składki do ZUS-u. Czy mogę to jakoś sprawdzić i gdzie? Proszę pomóżcie, bo ze znajomych nikt nie wie:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
Wysłac pismo do ZUS z zapytaniem. To jest standardowe pismo - w zusie ci powiedza co i jak. Tylko wiedz ze po takim pytanie odpowiedz dostajesz ty pracodawca. -> a wiec bedzie wiedział ze wyslałas takei pismo. Więc jak ci zależy na pracy to przygotuj grunt i wspomnij w pracy przy szefach cos w stylu "Alez w tym ZUS-ie balagan. Dzownili do mnie z OFE ze nie docieraja skladki i kazali zwyjasnic sprawe w ZUS-ie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
w 3 linijce poprzedniej odpowiedzi mialo byc "odpowiedź otrzymujesz ty i pracodawca"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinki79
Poproś od księgowej lub w kadrach o RMUA tam jest napisane jakie składki są odprowadzane i w jakiej kwocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to nie podoba mi się to. Myślałam, że sprawdzę go po cichutku:/ A może dałoby radę sprawdzić w OFE czy docierają składki z Zusu co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinki70 kadra odpada, bo to mała firma. A księgowego nigdy na oczy nie widziałam, bo jest z innego miasta, a papiery wysyłamy do niego pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinki79
to idź do zusu w którym pracodawca się rozlicza i zapytaj, a taki druk RMUA mozesz powiedziec że potrzebujesz do lekarza bo chca miec pewnośc że jesteś ubezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zc
a w jakim OFE jestes? Mozesz sprawdzic na stronie internetowej. Trzeba sobie tylko konto zalozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinki79
poza tym nie sadze żeby pracodawca ryzykował i nie odprowadzał składek bo za to sa ogromne kary.Duzo osób zatrudnia twój pracodawca???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zatrudnia ok 6 osób. Ok ponieważ filie są w dwóch miastach. Boję się ponieważ okazało się, że kumpel z pracy ostatnio to sprawdzał przez jakąś swoją chyba ciotkę z zusu i się okazało, że od kilku miesięcy składek BRAK!!! Nie był w ogóle ubezpieczony, a kasę dostawał na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zc
to tak jak ja. Juz nie pamietam jak to bylo, ale musisz chyba zadzwonic na infolinie, poprosic o otworzenie konta www, poczta wysla Ci haslo. Potem sie logujesz na ich stronie i sprawdzasz stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi
Ja poszłam do swojej siedziby Zusu i osobiście zapytałam. Tam siedzą takie panie i każda ma przyporządkowane konta z płatnikami. Skierowali mnie do odp pani i ona mi podala ze składki dochodza. Natomiast to byla inna sytuacja bo ja bylam prywatnym przedsiebiorca i chcialam sprawdzic czy to co płace przez neta dochodzi do nich ;) ale moze ty tez tak mozesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
W ING możesz sprawdzic przez strone (choc nigdy tego nie robilem to pamiętam ze mówiono mi że można :) ) a poza tym zawsze możesz zadzwonic do agenta który cię wprowadzil do ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, czyli jutro dzwonię do agenta, dzwonię na info ing po dostęp do www, a jak to nie pomoże idę do zusu, żeby zszargać sobie nerwy ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
Każa ci napisac pismo - w zusie nie udzielaja informacj komu popadnie poza tym urzędnicy zusu nie maja dowolnego i nieograniczonego dostepu do danych ubezpieczonych a juz na pewno zadna z osob z frontline'a okienkowego nei moze tego sprawdzic ot tak przez zyczliwosc. To jest za duza instytucja zeby mozna sobie bylo pozwolic na arbitralne decyzje pracownikow niskeigo szczebla - wszyscy musza dzialac wg procedur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz zadzwonić do zusu i spytać czy jak przyjdziesz to udzielą ci takiej informacji , myslę że tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
W zusie nie szargasz sobie nerwow - oni dosc sprawnie obsluguja wlasnei przez to ze maja procedury. Tylko nei moga sobie pozwolic na zrobienie czegos ponad procedure przez zyczliwosc dla petenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
Różne "cuda" w zusie mialy miejsce na poczatku gdy wdrazali (przez kilka lat) system prokomu i w trakcie wychodzily bledy, ginely dane i td. ale odkad ustabilizowali sytuacje to teraz jest tam w miare rzeczowo i konkretnie, choc druki moglyby byc lepiej objasnione. W porowaniu z urzedem skarbowym to jest bardo przyjazna instytucja :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość współczuje takiego szefa
zgłoś to od razu do Państwowej Inspekcji Pracy nie wdawaj się w dyskusje z szefem bo Cię zwolni i będzie Ci trudniej udowodnić że tam pracowałaś… Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wu
Mam ten sam problem, sprawdzilem w ofe i brak skladek... Jak zdaze jade dzis do ZUS`u...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wu
No i w Zus`ie skladek brak:/ to co mi zaproponowali to napisac pismo o potwierdzenie tego na papierze i potem do sadu pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×