Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

natala tak ze sie nie przejmuj a wyczytałam tez ze czasami termin z miesiaczki jest zle wyliczony i moze sie wachac od tygodnia az do 2 tygodni w jedna lub druga strone mi tez wychodzi ze moje malenstwo tak miało w 24 tc jak powinno miec w 27 wiec sie martwie ze bedzie wielki ten moj syneczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie z zupełnie innej beczki, czy któraś z Was zna zasady przyznawania urlopu wychowawczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kijaki ja nie mam zielonego pojęcia a tym bardziej ze u mnie jest całkiem inaczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie mamuski :) Natala - nie ma sensu się martwić, dzieciaczki róznie rosną, róznie w róznych okresach, jedne szybsciej, potem zwalniają, inne je doganiaja, a swoją droga nie wydaje mi się, żeby ta róznica w wadze Twojej dzidzi była aż tak duża, żeby miała niepokoic. Spokojnie. Ja dziś od 9tej w biegu. Najpierw tesco. Przyznam, ze byłam troszkę rozczarowana, spodziewałam się większych obniżek albo chociaż większego wyboru. Akurat jak na złość chłopięce ciuszki były solidnie przebrane :/ Ale...co nieco udało się wybrac. A potem po fotelik. Udało sie kupic ostatni w pasującym do wózka kolorze jeszcze w cenie sprzed konca roku. Mielismy jednak w sklepie niezły dylemat, bo choć córcia ma odpowiedni do wieku i wagi fotelik, mam wrażenie, że jest dośc kiepski, źle pasy przechodzą. Stwierdzilismy, że skoro maluszkowi kupujemy bezpieczny, to córcia też musi mieć coś porządniejszego. Model wybralismy, kolor wybrała ona. Tyle tylko, ze najbrzydszy z mozliwych. Wzięlismy. Choćby dlatego, że akurat ten kolorek byl o 50 zł tańszy, a skoro dziecku się podoba ... ;) Jeśłi chodzi o golenie, to ja też - nogi jeszcze jako tako, ale \"ówdzie\" już po omacku. Potem kontrola w lusterku. Też wychodzę z łazienki zasapana i wykończona. Ja sie nawet w dziwiątym miesiącu z córką tak nie męczyłam jak teraz, do końca sama sie goliłam, byłam bardziej \"ruchawa\", a teraz niczym słonica wielka.! Nie wiem co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A balsamowanie - u mnie to raczej oliwienie. Cała się maziam BAMBINO. Mój mąż, mówi, że mu pachnę jak dzidziuś ;) Póki co - żaden rozstęp się nie pojawił, z resztą z córką zrobił mi się ...jeden. mam nadzieje, ze tak będzie i teraz. Wtedy używałam kremu GERBER, teraz tez kupilam, ale jakoś wolę oliwkę, więc leży. A jak u Was z rozstępami? Może to jeszcze nie czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kijaki a o co dokladnie ci chodzi to moze pomoge. Sprawa wyglada tak ze jezeli pracujesz na czas nieokreslony to przynajmniej dwa tygodnie przed planowanym pojsciem na urlop wychowawczy skladasz u pracodawcy pismo z prosba o udzielenie urlopu od kiedy do kiedy i on nie ma prawa ci odmowic. Juz kiedys pisalam jak najlepiej by bylo zeby to wygladalo. Wiec jeszcze raz Od lekarza dostajesz macierzynski w tygodniach., liczysz do kiedy to wychodzi i 2 tyg zanim sie skonczy idziesz i skladasz u pracodawcy wniosek o zalegly lub z br urlop wypoczynkowy- bezposrednio po macierzynskim nie ma ci prawa odmowic. Po zwyklym urlopie wybierasz 2 dni opieki na dziecko ktore tez ci sie naleza. Prosbe o udzieleniu rlopu wychowawczego skladasz minimum na dwa tygodnie przed koncem urlopu wypoczynkowego razem z tymi dniami opieki lub mozesz to zlozyc od razu jak bedziesz skladac o urlop wypoczynkowy tylko dobrze to wylicz z kalendarzem w reku. Natomiast jeseli chodzi o to czy urlop wychowawczy bedzie platny czy nie, tzn czy bedziesz otrzymywac ten dodatek w wysokosci ok 400 zł to juz z dokumentami z twojej pracy czyli odpowiedzia ze szef udziels ci urlopu wychowawczego i na jaki okres zglaszasz sie do mopsu i tam ci reszte powiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie odnośnie picia w ciąży. Czy przeważa u was woda mineralna, soki, czy jakieś herbatki? Bo ja czasami pozwalam sobie na jakieś herbatki owocowe, a dziś moja koleżanka powiedziała mi, że są szkodliwe. Więc jak dziewczyny jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pije zwykla herbate , czasami jakis sok ale herbata mi najlepiej podchodzi, slodsza niz zazwyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najczęsciej kawkę zbożową, ale i herbatkę z cytrynką. Z zimnych głownie jakieś soki (wody nie umiem przełknąć...), ale od czasu do czasu MUSZĘ sobie pozwolic na szklaneczkę coli, bo bym oszalała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja piję sporo wody mineralnej i soki ale bez marchwi bo inaczej mam zgage ale czasami mi sie zdarza napić się coli albo sprite jak mnie mocno najdzie a na ciepło kakao z rana musi byc herbatę czasami ale nie przepadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
ja pije duze ilosci wody mineralnej z sokiem żurawinowym takim w syropie do rozpuszczenia żurawina dobrze dziala na pecherz moczowy i nie dopuszcza do infekcji. a poza tym to herbate słaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) Ja w zimie piję duzo herbatek owocowych albo słabą z cytrynką, soki pomar i wody to chyba najmniej:( Gosian a jakiego kremu do depilacji używasz? może z nim byłoby łatwiej niż z jednorazówką. U mnie w tesco też pustki ale my tu mamy takie malutkie tesco więc artykułów dla dzieci jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza ja mam umowę do końca czerwca tego roku,czy w takim wypadku sprawa z wychowawczym wygląda tak samo? Kiedy Koleżanka z pracy była w ciąży,w kadrach od razu powiedzieli jej ,ze nie ma szans na urlop wychowawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela teraz czytam,że Na urlop wychowawczy nie mogą liczyć osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenia, umowy o dzieło, umowy agencyjnej oraz prowadzące własną działalność gospodarczą. Ja mam umowę o pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiecie coś na temat pościeli feretti? Chodzi mi czy posciel dobrze się prasuje. Chcę takie komplety kupić dla dzieci, ale nie wiem czy warta jest tych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijaki jesli pracodawca przedłuzy ci umowe o prace o okres urlopu wychowawczego to ci sie nalezy ale jesli masz umowe tylko do czerwca to potem juz nie jestes osoba pracujaca i ci sie nie nalezy bo ten urlop nalezy sie tylko osobom zatrudnionym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz juz wiem,zreszta od poczatku tak myślałam,ale teściowie mi wczoraj namieszali. W każdym razie dzieki za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosian a jak tam twoj cukier?? kiedy masz wizyte? Ja ide w piatek na glukoze po raz trzeci az ciekawa jestem co tym razem wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mroweczki wizytę mam jutro. Boję się co mi powie, mam nadzieję że szpital mnie nie czeka. Po pierwszym badaniu przestałam jeść słodycze. Mogły dla mnie w ciąży nie istnieć, ale teraz jak nie powinnam ich jeść to mam taką na nie ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Jeju, nie było mnie trzy tygodnie na naszym forum, a od tygodnia nadrabiam z czytaniem i ciężko Was dogonić :) Ale udało się :) Nie miałam jeszcze okazji życzyć Wam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, więc robię to teraz! Witam również nowe Ciężaróweczki w naszym gronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasmarkana Mamo, świetną stronkę podsunęłaś na temat porodu w wodzie, szczególnie że jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań to chciałabym tak rodzić. Dzięki za nią, bo do tej pory nie miałam dostatecznej wiedzy na ten temat, poza tym że jest szybciej, łatwiej i bezpieczniej dla dziecka. Apropos żon piłkarzy, to rozumiem Cię świetnie. Mój mąż też gra i też niestety wybiera się na obóz, wrrr... Nie mam pojęcia ile waży nasze dzieciątko, bo mój lekarz w przychodni robi usg, ale twierdzi że nie ma odpowiedniego sprzętu żeby to stwierdzić. Do tej pory byliśmy na usg prywatnie w 12 tygodniu i w 20 tyg. Więc teraz chyba znowu będzie trzeba wyciągnąć kasę, żeby się dowiedzieć jak rozwija się nasze baby. I na co placimy te składki??? skoro i tak trzeba iść prywatnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z Was też ma zamiar rodzić w wodzie?? A może Dziewczyny z Krakowa mają pojęcie jak to wygląda na Ujastku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie z innej beczki:co mam kupic chrześnicy na roczek????bo normalnie nie mam pomysłu:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. ja chciałam rodzić w wodzie ale jak usłyszałam że to kosztuje 2500 zł to mi przeszło, musze sie dowiedziec czy faktycznie tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia mój mały na roczek dostał rowerki (takie akurat dla roczniaka), które rodzic może pchać, zabawki z fisher price, wielką maskotkę i parę mniejszych, samochody, ciuszki i pieniądze. Możesz też rozważyć stoliczek z małymi krzesełkami - w ikei jest fajny kolorowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×