Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracuŚ ltd

NAJWIĘKSZY BŁĄD JAKI POPEŁNIAJĄ PRACODAWCY...

Polecane posty

Gość pracuŚ ltd

GDY POSZUKUJĄ PRACOWNIKA... to zlecanie tego innym firmom typu: agencje pośrednictwa, agencje pracy tymczasowej, agencje personalne :/ o zgrozo jak widzę w ogłoszeniu Addeco, Trenkwalder, Randstad, Gi Worker, Work Express i setki innych w/w agencji to już wiem by nie aplikować !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracuŚ ltd
umowy na zlecenie nie o prace! umowy podpisywane z dnia na dzień lub tygodniówki! zaniżone pensje! (z czegoś muszą sobie odciągnąć swoją prowizję) 3-4 miesiące pracy pod agencją, dopiero potem możliwość, podkreślam MOŻLIWOŚĆ!!! przejścia bezpośrednio pod pracodawcę i podpisania umowy o pracę i większa stawka godzinowa itd.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale mówisz o pracy w Polsce? Fajnie wiedzieć, bo wlasnie bede szukac i zamierzalam odwiedzic takie agencje pracy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja firma "wynajmuje" ludzi z Adecco i same z nimi problemy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale to chyba firmy płacą prowizje tym agencjom? Pracownicy chyba nie płacą za to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeahhh
Mam porównanie. Pracowałam w call center, byłam zatrudniona bezpośrednio przez firmę, dostawałam 8,50 na godzinę brutto, koleżanka zaczęła prace w tym samym czasie, z tym, z e była zatrudniona przez Menpower, dostawała 7,10 zł i co miesiąc musiała meldować się w agencji i podnisywać umowę na kolejny miesiąc, u mnie była ciągłość współpracy. To była umowa - zlecenie w obu przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
jakie problemy? do adecco nie iść? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeahhh
Potraktuj adecco jako ostateczność. Jak już nie dasz rady znaleźć sama. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie firmy które
wynajmują agencje płacą, oni dają kase do opłacenia pracownika, a agencje za tą kase wrebują, ale na innych warunkach załóżmy, że firmna daje 9zł brutto a agencja werbując daje 7,30brutto bo reszta z przepracowanych godzin idzie do agencji jako prowizja za odszukanie pracownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ganzella
wolę wpieprzaćć suchy chleb z cebulą niż pracować w agencji pośrednictwa albo pracy tymczasowej NIGDY jak pracować to być zatrudnionym bezpośrednio przez firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi się podoba jak agencje
w ogłoszeniach podają: -wysokie wynagrodzenie!!! a potem na rozmowie się dowiadujesz, że to 1200zł brutto hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lmdcfe
To nie tak... nie wszystkie agencje tak dzialaja. moze te agencje pracy tymczasowej. Ja pracuje w Doradztwie Personalnym,ale rekrutujemy na stanowiska specjalistyczne średniego i wyższego szczebla i robimy wstepny odsiew a reszte pracodawca juz robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lmdcfe
to powiedz mi skąd takie "pośredniaki" biorą kase na te bogato wyposażone biura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież wiadomo
że żerują na bezrobotnych, którzy przychodzą do nich po pracę ! średnio na jednym pracowniku zarabiają miesięcznie 200zł !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama prawda ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lmdcfe
Twój brak komentarza jest wystarczającym komentarzem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czadownik
to by wszystko tłumaczyło dlaczego tak mało zarabiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elossssssssssssssssssssss
z tych firm najlepiej placa work express 1126zl brutto i biznes partner 8zl/h brutto nic tylko strzelic sobie w leb albo sie powiesic szkoda gadac szczerze polecam agencje pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niby praca to praca
i żadna praca nie hańbi, no ale za 1126zł ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha haha
w tych agencjach nie wiem w ogole kogo zatrudniaja dzwoni do mnie babka i wmawia mi ze wyczytala w moim ogloszeniu zamieszczonym w sieci ze posiadam uprawnienia na wozek widlowy i czy nie chce pracowac jako magazynier gdzies tam a ja w szoku kiedy ja wyrabialem te papiery ze nie pamietam haha kupa smiechu sami do agencji nie potrafia dobrac odpowiednich kompetentnych ludzi a werbuja dla firm haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panienka Vitaminka
Work express? też? szkoda, bo mają fajne oferty pracy.. A jak wyciągnąć od nich jaka to firma? Nie da się;) więc zostaje rekrutacja przez agencję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co w tych ofertach takiego
fajnego? to, że płacą 1200zł brutto?? czy może cytuję - "możliwość zdobycia cennego doświadczenia w dużym, zagranicznym koncernie" hehehhe też mi doświadczenie... będziesz chodzić i się chwalić, że zapierd... za 800 na rękę w nieludzkich warunkach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja za 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z agencjami pracy tak to już jest na czymś muszą zarabiać firma jak każda inna tyle, że sprzedawają albo raczej udostępniają pracowników ze swojej bazy i tych pozyskanych z ogłoszen , które pojawiają sie dziennie. Wiem ,że to jest zysk dla pracodawcy wynjać ludzi z zewnątrz( tzn z agencji) niż mu dac umowe o prace, ale w pewnym stopniu sami jestesmy sobie winni ,że nas wykorzystują, sami sie zapisujemy do takich agencji myslac na zasadzie lepszy rydz niż nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz emerytka
umowa zlecenie i inne pierdoly agencje itd państwo polskie pozwala na wyzysk bo rządzą lewiatany i inne chuje i coraz mniej praw mają pracownicy ale cóz jak podskoczą to otwożą rynek pracy dla Mongołów i innych azjatów a młodzi dają sie omamic naszym politykom na umowe zlecenie ani emerytury ani żadnych praw pracowniczych jesteście rolowani ale ważniejszy piekny polityk niz mądry polityk (Kaczki nie są mądre) większość z was do niczego nie dojdze w zyciu po mimo pokończonych studiów iszkolen i kursów ale pracodawcy wycisną was jak cytryne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz to najlepiej tak
ja nie odpowiadam na ogłoszenia agencji wogole!!!z jednego powodu... Firma XXX zatrudni dla swojego partnera-firmy o miedzynarodowej renomie pracownika na stanowisko XXX... i tak-nie wiesz co za firma-nie wiesz nic-olewam to. Ja chce wiedzieć, do kogo aplikuję-czy aby nie do firmy krzak;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaq123
jeżeli zakład pracy ma dość roli matki i ojca dla swych dzieci pracowników,czyli dochodzi do wniosku ,że lepiej zapłacić agencji 2800 brutto ,niż pracownikowi 1400 netto...mają z głowy urlopy, chorobowe ,opieka na dzieci itd,itd...dla pracodawcy to lepsze wyjscie ,nie musi zatrudniac pracowników socjalnych,ma z głowy kontrole PIP...spróbujcie sami sobie obliczyć płacę ,chorobowe,wymiar urlopu itp...pracodawca woli zapłacic wiecej agencji i całą uwagę może skupić na rozwój firmy...im bardziej walczycie o osłony socjalne ,tym wiecej pracodawcow decyduje sie na zatrudnianie poprzez agencje...pracodawcy nie chodzi o pieniadze ,chodzi o nie wiazanie rak przepisami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle, że przez agencję firma nie znajdzie nikogo kumatego, kto nie odszedłby po 3 miesiącach. jesli firma ceni pracowników, i inwestuje w nich, to z pewnością nie rekrutuje przez agencje. zresztą wystarczy pooglądać "oferty" pracy z agencji, są nawet gorsze niż w urzędzie pracy. 95% to akwizycja, magazyn albo supermarket, gdzie przyuczenie pracownika trwa 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×