Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Lukulukuluku

Bolesne zaparcia

Polecane posty

Gość Lukulukuluku

Jak w temacie- problem zatwardzenie. Jak widze dla ludzi jest problemem to ze przez 3 dni kupki nie zrobili....a ja robie raz na 2 tygodnie.To mi akurat nie przeszkadza ,tylko to ze stolec jest okropnie twardy....sie tak wyraze ...dupe chce mi doslownie rozerwac....czasami wogole nie chce przejsc mimo godzinnej posiadowy na kibelku. Ja tak dluzej nie moge caly odbyt mnie boli.....a kał nie chcial wyjsc. Pije duzo wody, jem owoce, jogurty, bardzo malo slodyczy.....itp i tak dalej to co jest zalecane na zaparcia... Mimo to jest jeszcze gorzej. CO MAM ROBIC??? Please help!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty123
Może zacznij przyjmować tabletki z magnezem. Mi pomogły na zaparcia i to w sumie przypadkiem, bo zaczęłam je brać na stres. W każdym razie Ci nie zaszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to prawda
Niedobór magnezu powoduje zaparcia. Kup magnez i do tego np. Bisacodyl tabletki, na rozrzedzenie stolca pij syrop Lactuloza, moczone, suszone śliwki, woda z miodem i cytryną. Pamiętaj, że środki przeczyszczające poważnie uzależniają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi
Kup sobie herbatkę odchudzającą z senesem, ja po niej mam ZAWSZE rozwolnienie a kupki robie normalnie wiec ty raczej nie bedziesz miec rozwolnienia ale moze troche pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś miałam podobny problem, nieregularne posiłki zrobiły swoje, teraz jem rano śniadanko: jogurt z Musli i otrębami, w pracy 2 kanapki z ciemnego pieczywa, po pracy obiad,staram sie jeśc codziennie o tych samych porach, do tego biegam i nie powiem, problemu juz nie ma, mi w każdym razie taki tryb bardzo pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukulukuluku
Dziekuje za cenne rady. Fajnie ze napisaliscie takie konkretne rzeczy. Na pewno sie zastosuje do tego i zobacze efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona herbata pomoga lub
kefir,jopgurt,najlepiej naturalny.Dobre są też jabłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup sobie w aptece mielone siemię lniane(odtłuszczone) zalewa się wodą 2 łyżeczki i pije się to 2 -3 razy dziennie.Pamiętaj o systematyce.Problem zniknie w szybkim czasie. uważaj to o czym piszesz prowadzi do raka :( pochowali niedawno moją sąsiadkę, borykającą się z takim problemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od paru dni nie oddawalam stolca. Dzisiaj gdy poczulam potrzebe siadlam na kibelku ale zamiast jak zawsze pozbyc sie zbednego balastu doznalam niesamowitego bolu. Cos duzo i wiekszego niz srednica mojej dupki i mam tu na mysli duzo duzo wiekszego probowalo sie tam przedostac. Probowalam mimo wszystko sie tego pozbyc prac na sile ale nie dalam rady. Od tego czasu co jakis czas napiera mnie w tamtej okolicy czemu towarzyszy niewyobrazalnie wielki bol, skreca mna i paralizuje przy okazji czasami wydaje mimowolne jeki. Proby defekacji jednak koncza sie fiaskiem. Prosze powiedzcie co zazyc lub zrobic zeby to wyszlo. Z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewatywa pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi18888
ja jestem mlodziutka a juz takie problemy ;( czuje ze mi sie chce kupke a jak siadam to musze cisnac na sile kupa jest twarda i duza nie umie wyjsc :( musze mocno stekac a potem zawsze konczy sie czopkiem i pol godziny stekania az wyjdzie :( juz nie wiem co robic zeby tak nie bylo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi18888
bez czopka chyba bym umarla na tym kibelku :( czopek troche pomaga ale nawet po czopku strasznie sie mecze zeby wycisnac ta kupe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tome_kkk
a probowales/probowalas dodac do swojej diety otreby? Duzo otrebow? ja tez mialem problemy i teraz po prostu zwracam uwage na to co, jak i kiedy jem :) Sprobuj codziennie zjadac kilka lyzek otreb owsianych (tylko nie tak, ze wszystko na sniadanie, a potem nic, traktuj je bardziej jako przekaske). Mozna je bardzo latwo kupic prawie w kazdym sklepie, najbardziej popularne sa chyba sante niebieskie (ja z nich korzystam). sprobuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypróżniać sie raz na 2 tyg :O kobieto szukaj przyczyny bo to nie zdrowe kup sobie otręby prażone dodawaj do jogurtu zobaczysz efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaolaoaoaloaloa
Mi pomaga kubek kawy z mlekiem o poranku gdy szykuję się do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_be
Przepraszam i na prawdę same otręby owsiane wystarczą? Tylko tyle poleciła Ci pani dietetyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .Misiu
lisc senesu taka herbatka z apteki super dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulcia1
Jeżeli chodzi o zaparcia to tak. Natomiast rozmawiałam z nią również o diecie i pomogła mi dobrać odpowiedni plan żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GLUTEN
jest przyczyną, zatyka to jest jak klej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_be
a nie jest tak, ze taki firmowy dietetyk poleci wylacznie produkty danej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyta_ww
Ja też pisałam do tego dietetyka. Wiadomo, że jak pracuje dla sante to innej firmy raczej nie poleci. Ale jeśli napiszesz do niego z konkretnym zapytaniem to odpowie, a nie wyśle Ci reklamy produktu. Choć wydaje mi się że akurat sante to dobra firma. Sama kupuję otręby tej firmy i jestem z niej zadowolona. PS. A propos reklamy produktów Sante spójrzcie na ich profil na FaceBooku jaki mają film reklamowy. Rozbraja mnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olej rycynowy
i nie ciśnijcie!!! tez tak miałam cisnełam trzymając sie wanny az zaczełam robic kał z krwią bo mi coś pękło.... jakaś żyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka_mala
Z takimi problemami to najlepiej iść do lekarza. A otrębami najlepiej zapobiegać. Najlepiej dodawać do śniadania albo kolacji 2-3 łyżki. Ja tak robię i problemów z zaparciami już nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiro10.53
Polecam błonnik on poprawia przemiane materii.Szczegóły o błonniku na www.wszystkoozdrowiuiurodzie.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam grzybka tybetańskiego
polecam grzybka tybetańskiego - wyszukajcie sobie w goglach - dla mnie to wybawienie na zaparcia http://www.pajacyk.pl/zlicz.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moge juz ;((
stekam pre z calej sily a kupka sie blokuje blisko wyjscia :( chyba jest ogromna i nie dam rady jej wycisnac co robic?? mecze sie strasznie bo bardzo mi sie chce i ciagle czuje parcie, zapchany odbyt a nie umiem zrobic nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakilu
też miałam takie zaparcie i nie wiedziałam co mam zrobić siedziałam 2 godziny na sedesie i czekałam na pomoc od mamy mama mi dała magnez i pomogło ale nadal boli mnie odbyt co mam z tym zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 321bam
dołączam się do pytania, mam 28 lat i prowadzę raczej zdrowy tryb życia - jem regularnie, omijam fast foody, staram się jeść dużo kasz, siemię lniane dodaję do kanapek na grahamku... a mimo to ostatnio pojawiły się potworne zaparcia. Już 3 dzień siedzę na sedesie, nie może nic wyjść, a bardzo chce i czuję duże parcie. To koszmar. Boli, aż nie wiem, czy wyć, czy gryźć ręcznik. Od początku piję herbatkę na przeczyszczenie, zaparzam śliwki suszone, ale to nie pomaga. W przyszłym tygodniu idę do lekarza, który od miesiąca leczy moje hemoroidy - tak, wiem, że zaparcia często występują przy hemoroidach - wygląda na to, że maści raczej nie pomagają. Już nie wiem, co robić, szczególnie, gdy ból na sedesie jest nie do wytrzymania (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×