Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marta 27.llllllllll

ile powinien zjeść noworodek ???

Polecane posty

Gość marta 27.llllllllll

witam. Mój maluszek ma 1.5 miesiąca, karmię piersią ale mam za mało pokarmu i dokarmiam go butelką. Sama nie wiem ile mam mu dawać z tej butli. Gdy bylismy u lekarza mały w ciągu miesiąca sporo przytył i dr powiedziała,że jest przekarmiony. Nie wiem co robić. Moja metoda: cyc w nocy i rano, potem w południe butla 60 ml, po południu cyc, potem przed kąpaniem butla 60 ml i kąpiel, po kąpieli cyc. Zastanawiam się czy 60 ml to nie za mało , mały często płacze jakby byłl nienajedzony. Raz dałam 120 ml to wymiotował, ulewał mocno. Ile mam dać,żeby był najedzony i nie przekarmiony? pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 27.llllllllll
upppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati77
dziecko ktore ma 1,5 to juz nie noworodek lecz niemowle . A powracajac do tematu mysle ze porcja 60 ml to troche za malo . Ale skoro lekarz stwierdzil ze maluszek jest przekarmiony to znaczy ze tyle mu wystarcza . Jesli chodzi o płacz to moze byc masa powodow np. przegrzanie dziecka ( za cieplo ubrane ) , kolka , albo ze mu niewygodnie , albo rzeczywiscie powinien dostac wiecej mleka. Jesli ulewa to postaraj sie aby po kazdym karmieniu dziecku sie odbiło . Ulewanie u takiego maluszka to rzecz normalna bo ma krotki przełyk . Wiec po karmieniu zawsze pionizuj dzidziusia . no i kładz po jedzeniu tak zeby głowke mialo wyzej niz brzuszek tj pod kątem 30 lub 45 stopni . Moja corcia ma 5 tyg i je około 100 -110 ml - czasami mniej ( nie zawsze ma apetyt przez te upały ) . Pamietaj zeby dzidziusia przepajac np. woda z glukozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 27.llllllllll
Pati77 _____ kolki nie ma (odpukać), przegrzany nie jest , od dziś właśnie przepajam go wodą z cukrem bo stwierdziłam,że przecież nie moge pakowac w niego hektolitry mleka. Ale skoro Twoja pociecha ma 5 tyg i jje 100-110 ml to może faktycznie mój szkrab dostaje za mało? sama już nie wiem boję się żeby go nie przekarmić za dużo, próbuje wszystkiego już i zabawić i ululać ale płacz ustaję na jakiś czas. Nie mam się kogo poradzić , a na forum tyl e mądrych babeczek siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati77
a co ile je ? moja je zazwyczaj co 2,5- 3 godz . a w nocy robi długą przerwe 6 godz . wczoraj w nocy po kąpieli zjadla około 100 ml . obudziła sie około 4 rano wypiła 110 poszla spac i obudzila sie około 9 rano dostała 120 . pozniej dostala około 13 godz chyba okolo 100 , a potem byla butla okolo 16 dodam ze przd karmieniem ja dopajam . Sprawdz jak długo wytrzyma po 60 ml a ile wytrzyma po 120 . Jesli przerwa bedzie przynajmniej okolo 2,5 godzin to znaczy ze tyle mleka mu wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 27.llllllllll
jje co 2- 3 godz. podobnie jak Twoja córcia. w nocy śpi budzi się 2 3 w nocy to dostaje cyca, potem rano ok.8-9 znów cyc, potem ok 12-13 butla 60 ml, potem ok16 butla i o 19 kąpiel i cyc. To chyba ja faktycznie daję mu za mało, może spróbuję dac na poczatek 90 ml?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maqrta 27.llllll
czy ktoś jeszcze mi podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhg
jejciu, moja niunia jadla 6*120ml jak miala poł roku Jak dziecko wymiotuje (nie ulewa tylko normalnie wymiotuje, to znaczy, że tego jedzonka było za dużo). Spróbuj dać może 90ml??? toak z 6 * dziennie (lub na zmiane z piersią).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×