Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lotka05060506

co robicie z cukii??

Polecane posty

Gość Lotka05060506

bo ja nie mam pomyslow, zawsze tylko leczo i zwykla smazona,znacie jakies dobre dania z cukini???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leczo to robi moja teściowa,jest jak dla mnie ohydne :P Możesz mi podać przepis jak Ty robisz? U mnie tradycyjnie jada pokrojone w grube krążki,panieruje w bułce tartej i jajku.Smarze. Robie również placuszki,podobnie jak placki ziemniaczane.Tylko z tą różnicą że białko ubijam na sztywno i dodaje do masy na końcu. W tym roku postanowiłam zrobić....dżem z cukinii.Jadłam kiedyś u znajomej i był pyszny.Jak chcesz to mogę dać później przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest tu gdzieś taki super długi temat o cukinii, wpisz w wyszukiwarkę na pewno znajdziesz - pomysłów na cukinie jest tam tyle, że sezonu nie starczy ;) Aczkolwiek... chyba powidła cukiniowego jeszcze nie ma, podasz przepis, Princpolo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spaghetti z cukinii+moje najulubiensze :P pokroic cukinie w kostke, usmazyc na oleju az sie troszke zbrazowi,dodac vegety, na koncu czosnek i bazylie i zolty ser starty.podawac z makaronem spaghetti-naprawde polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ mella .Jasne że podam :D 5 kg cukinii bez skóry i gniazd nasiennych 1 kg cukru 4 galaretki pomarańczowe lub cytrynowe 5 łyżek kwasu cytrynowego olejek cytrynowy Cukinie ścieramy na tarce,rozgotowujemy.Do gotującej się cukinii dodajemy cukier,galaretki i oleje cytrynowy do smaku.Smażymy ok 30 minut,następnie przelewamy bardzo gorące do słoików i zakręcamy.Stawiamy do góry dnem. Mi ten dżem smakuje jak z brzoskwiń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przypomniały mi się faszerowane cukinie Mi wychodzą z tego tak 4-5 średnie cukinie czerstwa bułka mała cebula p0ęczet natki pietruszki 30 dag mięsa mielonego jajko łyżeczka musztardy 1/2 łyżeczki słodkiej papryki 1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej sól,pieprz ząbek czosnku mała puszka pomidorów łyżeczki suszonego oregano 10-15 dag startego żółtego sera Bułkę moczymy w wodzie a gdy nasiąknie odciskamy.Cukinie przekrawam na pół i łyżeczką wydrążam miąższ.Miąższ drobno kroję Natkę pietruszki siekam.Cebulę siekam i razem z miąższem cukinii podsmażam na oleju.Studzę.Do mięsa dodaje cebulę z cukinią,natkę pietruszki,jajko,musztardę,paprykę,gałkę,sól i pieprz,posiekany czosnek i odciśniętą bułkę.Dokładnie mieszam i napełniam cukinie farszem.Pomidory lekko osączam z zalewy,dodaje do nich oregano,.sól i pieprz.Polewam nimi cukinie.Piecze ok 30-40 minut w piekarniku rozgrzanym do 200 stopni a pod koniec pieczenia posypuje serem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę no ciekawe, ciekawe... Robiłam juz konfitury z pomidorów, to co mi tam - zrobię i z cukinii jak na jesien znów mnie znajomi zaczną obdarowywać olbrzymami :D Dzięki! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znalazłam fajny przepis i zaraz go chyba wypróbuje :) Zupa z cukini - krem 1-1,5 kg wyrośniętej cukini (lub kabaczka, dyni, patisona), 4-5 pomidorów ( lub1,5 szklanki soku pomidorowego), 3 łyżki oliwy lub oleju, 2 łyżki posiekanego koperku, sól, pieprz Przygotowanie: Cukinię obrać, wydrążyć komorę nasienną. Miąższ pokroić w kostkę i wrzucić do garnka. Zalać wodą i gotować do uzyskania miękkości. Zmiksować. Z pomidorów zrobić przecier i dodać do cukini. Dodać pozostałe składniki, doprawić solą i pieprzem do smaku. do tego podałabym pieczywo czosnkowe z serem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KROJE w kostke wrzucam do garnuszka z maslem ..ale nie duzo masla dodaje cebulke w piora..podsmazam chwile...dodaje wode dusze...zakwaszam sokiem z cytryny, dodaje tymianek, dodaje cukier, pieprz swizo zmielony, czosnek...ach i troche startej marchewki..dusze swietny dodatek do ryb na parze czy smazonych...sole do smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×