Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szukajac szansy...

Do banku, bez doswiadczenia...hmm...

Polecane posty

Potrzebuje sensownej porady, a ze nie mam z kim porozmawiac, pisze tutaj.Moja sytuacja wyglada nastepujaco.Mam 31 lat, skonczylam administracje na uniwerku w 2001.w trakcie 5 letnich studiow pracowalam jedynie rok jako ksiegowa w jakiejs tam malej firemce i 3 miesiace w sadzie.To byly te koszmarne lata, w ktorych na cale miasto przypadalo kilkadziesiat ofert pracy.Po studiach rowniez nie znalazlam pracy zblizonej kierunkowo do mojego zawodu.Zajmowalam sie czyms zupelnie innym, bo przeciez trzeba bylo sie z czegos utrzymac.Dwa lata temu wyjechalam do Anglii.Praca w magazynach i ostatnia w domu towarowym na stanowisku Asystenta Klienta.Wrocilam miesiac temu i ostro wzielam sie do szukania pracy.Pracy na stale.Z taka historia zawodowa nie bardzo mam sie czym pochwalic, ale czy to oznacza, ze jestem juz skonczona?(takie pytanie zadaje sobie codziennie).Zdaje sobie sprawe, ze jedyny rodzaj pracy o ktory moge sie starac to najnizsze stanowiska w firmach np. obsluga klienta itp.Od razu zaznaczam, ze ksiegowosci robic nie bede, bo juz tego sprobowalam i poprostu tego nienawidze.Niezwykle kusza mnie natomiast oferty pracy w banku, wlasnie obsluga klienta.W zwiazku z tym mam pytanie, do bankowcow-czy taka osoba jak ja ma jakiekolwiek szanse na taka prace.W cv nie moge wpisac ze mam dosw.bankowe.Na rozmowe jestem w stanie sie przygotowac odnosnie informacji dot. banku, uslug,przeczytac fachowa literature itd., uzupelnic braki dot. slownictwa bankowego.Na tyle na ile bede w stanie.Ci, ktorzy skonczyli takie kierunki jak bankowosc i finanse, zapewne niezle sie usmiali czytajac to co pisze.Dla mnie to nie jest smieszne, bo taka jest moja sytuacja.Jesli sa tu ludzie, ktorzy mogliby mi cos sensownego podpowiedziec, doradzic, bedzie to dla mnie nieocenione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bber
Do banku biorą głównie z wykształceniem ekonominczym. Ja ukończyłem FiB-a właśnie tylko z kolei martwie się, iż nie mając żadnego doświadczenia w sprzedaży do banku sie nie dostanę ;/ Bo niestety dla nich od samego wyształcenia ważniejsze jest np doświadczenie w sprzedaży w butiku ;/ (koleżankę tak przyjęli)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bber
i ponadto nie rozumiem dlaczego rezygnujesz z księgowości, tam można znacznie szybcie dorobić się godnych piniędzy niż w banku. Sam traktuje bank jako rozwiązanie ostateczne, bo tam naprawdę haruje sięcałe dnie i za grosze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka88
Ja nie pracuje w banku ale w agencji kredytowej jako doradca klienta więc z bankiem mam coś wspólnego. Studiuje całkiem inny kierunek i skończyłam liceum ekonomiczne. To moja pierwsza praca. Najważniejsze żebyś miała dobrą pamięć i była dokładna. No i przede wszystkim opanowana i pozytywnie nastawiona do klienta. Praktyka czyni cuda, na pewno będziesz mieć okres próbny na którym będziesz mogła pokazać co potrafisz. Zawse warto spróbować i złożyć CV gdzie się da :) Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem. Życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie trochę racji, ja jestem kierownikiem w oddziale banku i sama zatrudniałam sobie ludzi. Nie musisz mieć doświadczenia w bankowości, wystarczy doświadczenie w sprzedaży. Moich dwóch najlepszych ludzi pracowało w sklepie AGD. Kupowałam w jednym z nich coś do domu. Facet tak mi zaimponował swoimi kompetencjami, obsługą i uprzejmością że zaprosiłam go na rozmowę i zatrudniłam , to jeden z moich najlepszych ludzi. Więc głowa do góry i składaj cv gdzie się da. Tak napradę liczy się czy klienci cię polubią i ci zaufają , a reszta nie jest ważna. Ja kieruję się od wielu lat tym, " że dobry sprzedawca nawet gówno sprzeda" Banki to teraz sklepy z lokatami, kredytami, kartami Powiedz ile razy wchodzisz do sklepu który lubisz bez względu na ceny tam panujące..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulinna
a ja szukam pracy, mam większe doświadczenie, ale opiekowałam się chora babcią i trochę wypadłam z obiegu. Hmm... Ale nadal walczę;)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bber
Do joanna 71 Zdradź mi, w którym to banku kierownik może zatrudniać pracowników???!!! Do tej pory spotykałem się, bowiem z sytuacjami, gdzie nawet osoba z polecenia dyrektora oddziału jeśli nie spodobała się tym z assessment center nie była przyjmowana do pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bber
ponadto nie wiem w jakim regionie rekrutowałaś, ale z moim bez mgr na i wykształcenia ekonomicznego nie ma szans na pracę w banku ;/ (wnioskuje, że skoro Ci ludzie pracowali w AGD to takowe chyba nie mieli?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bankuś
Assesment Center ??? :D Jak sie spodobasz temu kto Cię chce zatrudnić to mogą sie cmoknąć :D Ja też sam zatrudniam i wybieram sobie ludzi..... Kwestia banku. Np City, Dominet, Getin, WBK zatrudniają najpierw przez rozmowę a później przez assesment...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia430
moja pierwsza praca to był bank bez doswiadczenia oczywiscie bez znajomosci i dalej pracuje w tym banku pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×