Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość głupiutkamamusia

leworeczny maluszek?

Polecane posty

Gość głupiutkamamusia

moja Zuza ma 20 miesiecy ,zauwazyłam ze wiekszosc czynnosci robi lewa raczka tzn. trzyma łyzeczke,rysuje...Czy mam jej przekładac łyzeczke,kredke do prawej rączki, czy nie ingerowac .....i pozwolic uzywac lewej raczki........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allegrowiczka fiku fiku
W żadnym wypadku nie przestawiaj małej na prawa raczke.Sama zadecyduje którą bedzie pracować. To i tak wczesnie na lewa raczke.U mojego syna w przedszkolu dopiero w zerówce robia testy na to czy dziecko jest lewo czy prawo ręczne ale zawsze mówia ,że nic na siłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem wiec pisze*
do 3ciego roku zycia dzieci sa dwureczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupiutkamamusia
dzieki wielkie za odpowiedz,bo troszke sie martwiłam.... chociaz i tak lewa raczka radzi sobie suuuper z całej miseczki zupy na ubranku laduja tylko moze dwie gora trzy łyżeczki.............JESTEM SPOKOJNIEJSZA :) POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luis
to że dziecko preferuje lewą rękę to nic złego ...już dawno skończyło się etykietowanie takiego dziecka "mańkutem" , napewno w żadnym wypadku nie przestawiaj go na prawą rękę to kwestia lateralizacji(stronności)która dość długo się kształtuje , przestawianiem zrobisz dziecku więcej szkody niż pożytku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody też jest leworęczny.Je, rysuje tylko lewą rączką. Broń Boże go nie przestawiamy!! Ale rzeczywiście jeszcze może mu się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawet Fajna mamuśka
leworęczni ludzie sa bardziej inteligentni niz prawo, powinnas się cieszyć.ja sama jestem leworeczna i nigdy żadnych problemów z tego tytułu nie mialam:)pozdrawiam i życzę madrej córci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek wszystko robi lewą ręką, a nawet nogą (kopie piłkę tylko lewą). Nie przestawiam go. Mnie rodzice przestawili i oprócz pisania wszystko robię lewą ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupiutkamamusia
Nawet Fajna mamuśka ...Ona juz jest najmadrzejsza i najpiekniejsza dla swojej mamusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toraja
nie przekladaj absolutnie do prawej raczki przeciez bycie leworecznym to nic zlego sama jestem leworeczna a pozatym do 3 roku zycia babelki sa obureczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×