Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kotek_motek

Francuskie...

Polecane posty

...tradycje rodzinne. Są takie? A jeśli znacie, to jakie? Potrzebne, niezbędne, pilne, konieczne, pożądane odpowiedzi od Was dla mnie. Aidez - moi!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam odczucie
nie mam pojęcia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, ale jednak francuskie mi są potrzebne. Forumowiczki, forumowicze, panie, panowie - pomózcie! Np. tradycje zw. ze ślubem, pogrzebem, bożym narodzeniem, wigilią, dniem matki, ojca, babki, ciotki, wielkanocą itp. albo zupełnie inne byle francuskie i rodzinne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie obchodza wigilii tak jak my wpierdalaja ostrygi i ciasto czekoladowe, bardziej swietuja é2 dzien bozego narodzenia cosik jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ślub - Francuzi maja zwyczaj rozdawania 'cukierków weselnych (Les Dragées -- o ile sie nie myle, najlepiej poszukaj sobie w googlach czy dobrze napisałam) - to migdały(we Francji symbolizują wieczną miłość) z miodem polane pyszną polewą :P - każdy z gości dostaje paczkę z takimi cukierasami. hmm...czasami jeszcze panna młoda rozrywa welon i daje po skrawku kazdej wolnej pannie na weselu, jeśli zachowasz ten skrawek to będziesz miała powodzenie u mężczyzn :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze goście weselni tak fikuśnie tańczą wokół pary młodej - na ten taniec też jest jakaś nazwa ale nie pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×