Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ...............umowa..........

Kto z was zna KODEKS PRACY? Pomocyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Polecane posty

Gość ...............umowa..........

Moze ktos sie z was oreintuje czy ponosi sie odpowiedzialnosc finansowa gdy juz przestanę pracować w firmie? Chodzi o to ze jestem handlowcem drzwi.Po podpisaniu umowy wysyłam do producentow drzwi i zastanawiam sie co by bylo gdyby po moim zwolnieniu jakies moje zlecenie okazaloby się błedne?czy pracodawca może mnie wtedy ścigać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorrrrr
wydaje mi się że nie może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...............umowa..........
mialam w umowie wpisaną odpowiedzialnosc finansowa.Pozostalo mi 2 tyg pracy a realizacja moich zlecen bedzie sie ciagła nawet 2 miesiace po moim zwolnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...............umowa..........
to tak czy nie?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorrrrr
moim zdaniem po zwolnieniu z pracy nie bedziesz odpowiadała bo niby na jakiej podstawie? jak umowa wygasa to całą a nie jej cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorrrrr
a Twoje zlecenia ktoś przejmie więc i odpowiedzialność również moim zdaniem oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. Jednak najpierw pracodawca musialby udowodnic, ze pracownik swoim zachowaniem wyrzadzil mu szkode. W takim wypadku roszczenia pracodawcy o naprawienie szkody, wyrządzonej przez pracownika wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków pracowniczych, ulegają przedawnieniu z upływem 1 roku od dnia, w którym pracodawca powziął wiadomość o wyrządzeniu przez pracownika szkody, nie później jednak niż z upływem 3 lat od jej wyrządzenia. Po tym czasie pracodawca nie bedzie mogl dochodzic na drodze sadowej odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorrrrr
chyba że w umowie miałaś zaznaczone że dopóki nie zostaną zrealizowane Twoje zlecenia jesteś za nie odpowiedzialna musisz dokładnie przeczytać umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ................umowa.........
to jak to w koncu jest?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ................umowa.........
dooor nie mam takiej wzmianki w umowie. Jak to jest mozliwe zeby ponosic odpowiedzilnosc po zakonczeniu pracy w firmie?? maslo maslane a jak to wyg;lada w praktyce?pracodawcy walcza o swoje z bylymi pracownikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna ponosic odpowiedzialnosc po rozwiazaniu umowy, jesli szkoda bylaby nastepstwem dzialania pracownika jeszcze w czasie, gdy byl pracownikiem. Ale tak jak juz pisalam, najpierw pracodawca musi wykazac, ze to z winy pracownika ( zarowno umyslnej jak i nieumyslnej), ze istnieje zwiazek przyczynowy pomiedzy dzialaniem pracownika a powstala szkoda no i sama szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ................umowa.........
MASŁO UDOWODNIC WINE PRACOWNIKA JEST ŁATWO W MOIM PRZYPADKU BO JEDYNIE JA MOGŁABYM SIE POMYLIC WYSYŁAJĄC ZLECENIE DO PRODUKCJI. A CZY GDYBYM NIE MIALA PUNKTU O ODPOWIEDZILANOCI W UMOWIE TO TEZ PRACODAWCA MOZE SCIGAĆ PRACOWNIKA? BO SKORO NIE TO BYŁAM GLUPIA PODPISUJĄC TAKA UMOWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ................umowa.........
CZYLI ZNACZY SIE ZE CZEKA MNIE JESZCZE SPORO NIEPRZESPANYCH NOCY W OBAWIE O MOIJE ZLECENIA:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umowa nie ma nic do tego, akurat to co napisalam opiera sie na przepisach prawa pracy i pracownik moze odpowiadac za wyrzadzona szkode niezaleznie od tego, czy w umowie jest cos na ten temat czy tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ................umowa.........
mam umowe na czas okreslony. Kurcze boje sie bo praca mnie przerosła i obawiam sie jakiś ewentualnych wpadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ................umowa.........
troche to bezsensu bo wydawalo mi sie ze po zakonceniu pracy pracodawca powinien posprawdzać moje zlecenia lub kazać to zrobić kolejnemu pracownikowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co jest bez sensu??? Za swoje dzialania sie odpowiada, proste. Jesli cos spieprzysz, to ty bedziesz za to odpowiadac, a nie nowy pracownik. Dlatego sie pilnuj, bo nikt ci nie da taryfy ulgowej, takie zycie i przepisy, za swoje bledy odpowiada ta osoba, ktore je popelnila, w tym wypadku przepisy prawa pracy sa jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×