Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kolorowankanka

Zakaz konkurencji - kto z was odmówił podpisania umowy

Polecane posty

Gość Kolorowankanka

chodzi mi dokładnie o umowę o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy. Dokładnie w którym momencie tego dokonaliście? Przed podpisaniem umowy o pracę czy też już w czasie zatrudnienia i jakie były tego skutki.Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolorowankanka
nikt z was nigdy nie odmówił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamiętaj o jednym
jeśli podpiszesz, a PO USTANIU stosunku pracy firma NIE ZECHCE CI PŁACIĆ - możesz zakaz olać. W KP masz wyszczególnione, ile powinni ci zapłacić przez ten np. rok kiedy zakaz obowiązuje. Nie pamiętam dokładnie, ale w zależności od szczebla ( stanowiska) może być to POŁOWA PENSJI co miesiąc :D Zwykle nie chcą płacić, ale pracownicy o tym, że mogą żądać - zwykle nie wiedzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolorowankanka
no tak, ale można się odwołać do sądu pracy, bo wypłata odszkodowania z tego tytułu jest ich obowiązkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamiętaj o jednym
więc nie ma problemu: pół pensji za friko :D. ja tam zawsze podpisuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka Biedulka
hmm... a co jak prezes wymysla sobie umowę, w której pisze, że tajemnica co do polityki firmy- finanse obowiazuje nas az 2 lata po rozwiazaniu umowy? to jest zgodne z prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamiętaj o jednym
zgodne jest. pod warunkiem, że przez te 2 lata będzie ci płacił 1/4 wynagrodzenia ( lub 1/2 jeśli byłaś na stanowisku kierowniczym). jeśli płacić nie będzie chciał - patrz KP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamiętaj o jednym
§ 2. Zakaz konkurencji, o którym mowa w § 1, przestaje obowiązywać przed upływem terminu, na jaki została zawarta umowa przewidziana w tym przepisie, w razie ustania przyczyn uzasadniających taki zakaz lub niewywiązywania się pracodawcy z obowiązku wypłaty odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolorowankanka
no tak wszystko pięknie, ale nadal nie uzyskałam odpowiedzi na pytanie, co gdy pracownik odmówi zawarcia umowy?? kodeks pracy przecież nie mówi co pracodawcy wolno zrobić w takiej sytuacji:( pytam jak jest w praktyce, co was spotkało gdy odmówiliście jej zawarcia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolorowankanka
anulka Biedulka, na 2 lata jest możliwe, musisz przestrzegać zakazu po zakończeniu stosunku pracy, ale rzeczywiście musi wypłacić Ci po ustaniu stosunku pracy odszkodowanie z tego tytułu, płatne w ratach lub jednorazowo, a jak nie będzie chciał płacić to trzeba się zgłosić do sądu pracy, bo sąd pracy jest właściwy w sprawach o odszkodowanie za zakaz konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka Biedulka
Dziekuję Ci kolorowanko... Bo faktycznie obawiam się, że zadzowni do z "mordą", że coś tam coś tam.. Już jednej tak zrobił. Nie mając dowodów.. a ona pracuje w innej firmie.. powiedział, że musiała wypeplać jeego tajemnice.. wiesz chodzi o rabaty od innych firm itp o politykę finansową.( a jak ktoś jest w mojej branży to wie, że te plotyki są wszędzie takie same) Więc jeśli mi zadzowni... Jego kapuś ma mój nr telefonu. On nie ma, ma stary.. I powie mi, że nie wywiązuje sie z umowy? Bo np mam własną firmę, coś tam napisałam..(2 lata to szmat czasu) Co mam mu rzec? panie nie strasz mnie Pan, mam Pana rozmowe nagraną. A ponadto pozwe pana do Sadu pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka Biedulka
Powiem wam szczerze. że Słabeusze boją się konkurencji i sięgają do takich chwytów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×